K požiarom vyrazili jednotky obidvoch staníc 235-krát, čo je o 30 výjazdov viac ako v roku 2004. K nárastu požiarov došlo kvôli vypaľovaniu trávy a suchých porastov, tu zasahovali trenčianski a dubnickí hasiči dovedna 49-krát. Najčastejšou príčinou požiarov v roku 2005 v trenčianskom a ilavskom okrese bolo fajčenie, najviac horelo v Trenčíne a Dubnici nad Váhom, požiare najčastejšie vznikali v piatok, medzi 18.00 a 24.00 hodinou. Oheň si vyžiadal minulý rok dve obete, päť ľudí bolo zranených. Samotní hasiči, aj napriek často veľmi nebezpečnej práci, nezaznamenali ani jeden pracovný úraz.
Nebyť požiaru ilavského závodu Indupol (najväčší požiar v kraji za ostatné roky, škoda 120 miliónov korún), boli by požiare v trenčianskom a ilavskom okrese spôsobili v roku 2005 iba necelých 9 miliónov korún priamych škôd, ktorých prevažnú časť tvoria požiare osobných áut (väčšinou úmyselne zapálené cudzou osobou). Medzi najväčšie patrili aj požiar sauny na trenčianskom futbalovom štadióne (700-tisíc korún) a požiar stolárskej dielne v Opatovej (500-tisíc korún). Hasičom sa podarilo pred ohňom uchrániť hodnoty za takmer 25 miliónov korún.
Už pravidelne zaznamenávajú trenčianski a dubnickí hasiči úspechy v požiarnickom športe. Sú najlepší v trenčianskom kraji a pravidelne obsadzujú popredné miesta aj na celoslovenskej súťaži. Vlani to bolo štvrté miesto.
Zlepšuje sa aj technické vybavenie hasičského zboru. V minulom roku dostala nové malé zásahové vozidlo (Mercedes Vario) dubnická hasičská stanica, v tomto roku má podobné vozidlo prísť aj do Trenčína. Okrem toho majú trenčianski hasiči dostať tiež špeciálne vozidlo určené na zásahy pri dopravných nehodách.
Ako informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Stanislav Hladký, o prácu v ich zbore je medzi ľuďmi záujem. Obe stanice zamestnávajú celkom 80 príslušníkov, pričom najmladším hasičom záchranárom je 20-ročný Radoslav Beták a najstarším 52-ročný Ladislav Stražák.