52. KOLO - 28.2.:
Dukla Trenčín -
HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Melichárek, 30. Kóňa, 58. Melichárek, 60. Micka - 54. Kroták.
Vylúčení 9:10 na 2 min, Kútny, Škovira a Bambúch na 10 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Pred 1649 divákmi rozhodovali Jonák - Mészároš, Tvrdoň.
DUKLA: Hála - Ďurčo, V. Urban, Jur. Liška, Heš, Mocek, P. Mikuš, Hriňa, V. Baláž - Melichárek, Kóňa, Micka - V. Nemec, Pojlaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Zlocha - Sivák, Lezo, Kútny. Tréner: M. Hovorka.
Po olympijskej prestávke sa opäť naplno roztočil kolotoč extraligových stretnutí a Trenčania hostili na domácom ľade dovtedy svojho tabuľkové suseda - hokejistov spod Tatier s Popradu. Hoci v prvom dejstve si oba kolektívy vytvorili niekoľko sľubných príležitosti, ani jedna z nich však neskončila za Kožuchovým, či Hálovým chrbátom. Hneď na začiatku strednej časti trafil do čierneho po peknej akcii Melichárek a domáci postupne zvyšovali obrátky a tempo. V polovici stretnutia pridal Kóňa z presilovky druhý úspech Dukly a posadil Trenčanov na koňa. V 31. min dosiahli domáci tretí presný zásah, ale hlavný rozhodca gól neuznal, pretože bol dosiahnutý korčuľou. Tesne pred koncom druhej časti stretnutia mali hostia príležitosť presilovej hry 5:3, ale ani v tejto početnej výhode neskórovali. Podarilo sa im to až šesť minút pred koncom stretnutia, keď voľný Kroták vsietil kontaktný gól na - 2:1. Veľmi dôležitý bol Melichárkov gól v 58. min, keď zvýšil na 3:1, ktorý definitívne zobral podtatrancom vietor s plachiet, viacmenej rezignovali a na očakávane power-play už ani faktický nemysleli. Gólový účet stretnutia uzatvoril v poslednej minúte Micka a stanovil výsledok. (kď)

Ostatné výsledky: Zvolen - Žilina 5:2, Skalica - Košice 1:3, Martin - L. Mikuláš 2:3, Slovan - Nitra 3:1.

53. KOLO - 3. 3.:
MSHK Žilina - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 4. Krajčí, 28. Kontšek, 40. Krajčí - 46. Melichárek.
Vylúčení 10:8 na 2 min, Škorvánek, Igor Majeský a Hála na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 1507 divákmi rozhodovali D. Konc, F. Mihálik - Mášik, Novák.

Domácim hráčom sa vydaril úvod tohto merania síl, keď už v 4. min rozradostil domácich presnou strelou v presilovej hre Krajčí. S jedlom rástla chuť a Žilinčania túžili čím skôr si poistiť najtesnejšie vedenie.

Aj keď hostia si miestami vytvorili platonický tlak, predsa len aktívnejší boli domáci, ktorí si stále zvyšovali svoje vedenie a v 40. min bol stav už 3:0. Pre Trenčanov bol tento stav veľmi nepriaznivý a preto hľadali možnosť, ako otupiť gólové úsilie súpera. V poslednom dejstve domáci, vedomí si vedenia rozdielom triedy poľavili v úsilí a už nehrali na plný plyn a iba viacmenej kontrolovali svoje vedenie. Dukle sa podarilo v poslednej tretine znížiť, zaznamenať aspoň čestný úspech, ale naviac už nemali síl a taktiež ani dostatok pušného prachu na svojich hokejkách.
Víťazstvo „vlkov“ je teda plne zaslúžené, od hostí sa očakávalo viac bojovnosti a herného nasadenia.
Ostatné výsledky: L. Mikuláš - Skalica 2:2, Košice - Zvolen 3:4, Poprad - Nitra 1:3, Martin - Slovan 2:2.

54. KOLO - 5.3.:
Dukla Trenčín - HC Košice
2:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 29. Nemec, 53. Húževka - 45. Lažo, 59. Jenčík.
Vylúčení 7:8 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 2859 divákmi rozhodovali Baluška, Jakubec - Gašparík, Višňovský.

Ostatné výsledky: Slovan - Poprad 3:4 po predĺžení, Nitra - Žilina 4:1, Zvolen - L. Mikuláš 5:3, Skalica - Martin 4:3 po predĺžení.