Góly: 60. Baranyai - 18. Šlahor, 76. Brezík.
ŽK: Petrán, Matovič. Pred 1020 divákmi rozhodovali Micheľ - Slyško, Balko.
AS: Hodál - J. Poštrk (46. Lietava), Palša, Cs. Horváth, Szkukálek - Štyvar, Lešták (81. Tárnyik), Mar. Seman, Baranyai - Fabuš (88. M. Rožník), Kamenský. Tréner: Ladislav Hudec.
Inter: Bernady - Petrán, Šedivý, Zavaterník, Matovič - Pečálka, Dirnbach, Peter Brezík, Bončo (90. P. Baláž) - Hodek, Šlahor (67. J. Jeťko). Tréner: Karol Brezík.

Po 94-dňovej zimnej prestávke sa opäť prihlásil o slovo prvoligový futbal. Aj keď sa kvôli terénom a nedobrým klimatickým podmienkám odohrali iba plánované tri stretnutia (zostávajúce dve boli preložené na 14. marec), predsa len hneď na úvod nechýbalo nepríjemné prekvapenie na úkor trenčianskych futbalistov. Posledný tím jesennej tabuľky - Inter Bratislava - dokázal rozhodne dosť nečakané získať plný bodový zisk na umelom trávniku na Sihoti, kde sa viacmenej čakalo povinné víťazstvo AS.

Oba tímy začali v rezkom tempe, rýchle duchaplné akcie sa striedali na oboch stranách. Nechýbali ani aké-také príležitosti dať vyniknúť brankárom Bernadymu a Hodálovi. Ako blesk z čistého neba sa zrodil vedúci úspech žltočierných, keď v 18 min. Šlahor prudkou umiestnenou delovkou z dobrých dvadsať metrov poslal loptu k Hodálovej žrďi a znenazdajky sa radovali hostia - 0:1. Pre Trenčanov to bol doslova šok, vyrovnanie v podobe tutovky mal na kopačke Fabuš, ale ten netrafil ani do prázdnej brány...

Do streleckej listiny sa tento útočník AS mohol zapísať aj tesne pred prestávkou, ale brankár Bernady jeho možnosť zneškodnil. Vzápätí Baranyai hlavičkoval do rúk brankára Interu a Kamenský mieril vedľa žrďe, mimo priestoru brány. Škoda-preškoda nepremenených šancí Trenčanov a preto odchádzali do kabíny na polčasovú prestávku s gólovým mankom...

Hneď po zmene strán ďalšiu Fabušovú príležitosť zlikvidoval gólman hostí.
Po hodine hry sa však domáci predsa len dočkali - keď lopta z Baranyiovej hlavy skončila v súperovej bráne -1:1. Ten istý hráč mohol dostať Trenčanov aj do vedenia, ale brankár žltočierných bol proti a loptu vyrazil. Tí boli pri streleckej chuti a Hodál musel zachraňovať v hodine dvanástej. Lietava svoju akciu taktiež zakončil nepresne a prišla pohroma. V 76. min domáca obrana spravila zbytočný kiks, ktorý gólovo zúročil P. Brezík a poslal hostí opäť do vedenia - 1:2. Trenčania sa snažili o vytúžené vyrovnanie, ale bez presnej koncovky a to nakoniec rozhodlo.

Ba práve naopak, hostia z rýchlych brejkov mohli poistiť svoje vedenie, ale víťazstvo zo svojích rúk už nepustili. Trenčania výkonom neoslnili a hoci posledný tím tabuľky mal byť pre nich chutným predjedlom, opak sa stal pravdou a z hracej plochy nakoniec odišli s krutou realitou - prázdnymi rukami.

POVEDALI PO STRETNUTÍ:
K. BREZÍK (tréner Interu): „Po dlhom prípravnom období sme boli vo veľkom očakávaní, nakoľko v našom tíme sa vystriedalo veľa hráčov. Ukázalo sa, že v Interi je kolektívny duch a naši hráči predviedli určitú kvalitu. Futbal to bol dobrý, otvorený, s množstvom gólových príležitosti. Šťastena sa trošku priklonila na našu stranu a aj preto sme vyhrali najtesnejším rozdielom.“
L. HUDEC (tréner AS): „Takýto zápas sa hodnotí veľmi ťažko, lebo sme hrali zle. Musíme to rozanalyzovať, prečo tomu tak bolo. Takto zle sme nehrali po prvýkrát. V závere sme už hrali vabank, s úmyslom získať aspoň bod. Dlho nám trvalo, kým sme spravili nejakú akciu a to je ten problém, ktorý musíme riešiť. Myslím si, že Interu sme body nakoniec naším bezkrvným výkonom darovali. Hostia hrali dobrý, poctivý futbal na naších hráčov som cez prestávku nakričal...“
Ostatné výsledky: Ružomberok - Nitra 2:0, Žilina - Dubnica 0:0. Zápasy B. Bystrica - Trnava a Artmedia - Púchov odložili na 14. marca.

PROGRAM 22. KOLA:
Sobota 11. 3. o 14.30 h Dubnica - Inter, Nitra - B. Bystrica, Púchov - Ružomberok, o 17.30 h Trnava - Trenčín, Žilina -Artmedia.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.