Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Trenčania nestačili na Žilinu

Uplynulú sobotu florbalisti 1.FBC Trenčín odohrali 10.extraligové kolo v Žiline. Opäť sa im nepodarilo priviezť plný počet bodov. Na svoje konto si pripísali prvú prehru v tomto roku.

1.FBC TRENČÍN –
ŠK SPU DFA NITRA
22:6 (5:2, 7:2, 10:2)
Góly: Skrutek 4, Pavlus 4, Filadelfi 3, Šedivý 3, Kovalčík 3, Magdolen 2, Kužílek 1, Pavlačka 1, Bielik Vlado 1.
1.FBC: Breza – Mičko, Pleva, Kovalčík, Pavlus, Žilinský – Jurík, Strieženec, Kužílek, Filadelfi, Magdolen – Šorec, Bielik Rado, Šedivý, Bielik Vlado, Skrutek – Pavlačka, Matušinec. Tréner: M.Sága

Zápas bol v jednoznačnej réžii Trenčanov. Hneď v úvode si hráči 1.FBC zabezpečili územnú prevahu. Nevyužili niekoľko svojich príležitostí, a naopak, inkasovali. Nedôslednosť v obrannej činnosti potrestali Nitrania už v 4 min. – 0:1. Neštandartne malé ihrisko nedávalo veľký priestor pre kombinácie. Hráči 1.FBC si dokázali vytvoriť strelecké aj gólové príležitosti, ale príliš veľkou snahou to prekombinovali. V druhej časti hry sa prejavila lepšia kondičná zdatnosť a vyspelosť Trenčanov, ktorí mali prevahu. V tretej tretine hráči 1.FBC predviedli pekné a jednoduché kombinácie, ktoré potešili prítomných divákov. Súper postupne kondične odchádzal, ale aj napriek tomu si miestami dokázal vytvoriť gólové šance, ktoré využil.

GRASSHOPPERS ŽILINA
5:8 (1:5, 2:2, 2:1)
Góly: Pavlus 2, Vlado Bielik 2, Šedivý 1. Vylúčenia: 9:3 na 2 min.
1.FBC: Král – Mičko, Pleva, Kovalčík, Pavlus, Žilinský – Jurík, Strieženec, Kužílek, Filadelfi, Magdolen – Šorec, Bielik Rado, Šedivý, Bielik Vlado, Skrutek – Martušinec, Pavlačka. Tréner: M.Sága.

Oslabení Trenčania o viacero zranených hráčov základnej zostavy začali stretnutie veľmi zle. Naviac, už v 5. min. zápasu sa zranila opora Trenčanov Kovalčík, ktorý zápas nakoniec nedohral. Nepozornosť v obrane a zbytočné vylúčenia stáli našich florbalistov veľa síl. Žilinčania dokázali ponúknuté presilovky tvrdo potrestať. Král v bráne 1.FBC nemal šancu. Nedôslednosť hráčov v obrannom pásme zapríčinila ďalšie inkasované góly v prvej tretine, ktorú 1.FBC prehral. Škoda, že organizátori sklamali florbalistov aj prítomných divákov. Samotný zápas sa odohral v nevyhovujúcich podmienkach. Jedna tretina nebola vôbec osvetlená! Aj napriek sťažnostiam Trenčanov sa zápas po dohode oboch klubov odohral... Vysoko taktický boj v systéme 2-1-2 bol v prvej časti hry jasne v réžii grasshopperských florbalistov. Tí sa vedeli presadiť a dokonale využili poskytnutý voľný priestor v obrannom pásme Trenčanov. Najmä dvojica Galovič-Radil Roman robila Trenčanom problémy. Do druhej tretiny nastúpili hráči 1.FBC s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Dokázali si vytvoriť aj viac gólových príležitostí. Ich hra sa zlepšila. Svojim pohybom dostávali súpera pod tlak. Trenčania sa začali strelecky presadzovať. Najskôr Vlado Bielik a neskôr Pavlus znižovali na 3:5. Žilinčania ostali zaskočení. Hráči 1.FBC nedokázali však využiť ponúknutú presilovku 4:3 vo svoj prospech na zdramatizovanie zápasu v 28 min. stretnutia. Vypracovali si síce niekoľko príležitostí, ale v koncovke zlyhali, resp. brankár hostí chytil. V tretej tretine Trenčania hrali vabank. Strelecky sa presadili v 50 min. Šedivý – 4:8 a Vlado Bielik v 57 min. – 5:8. Trenčania bojovali, chceli zvrátiť výsledok na svoju stranu, no Žilinčania si svoj náskok udržali.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.