mátor Trenčianskych Teplíc Štefan Bartek. Jeho kancelária sa nachádza na najvyššom poschodí, pod strechou, tak sa v prvom momente zľakol, že sa prepadla strecha pod nánosom snehu. Že sa v Tepliciach a okolí skutočne triasla Zem, mu potvrdili aj seizmológovia v najbližšej národnej seizmologickej stanici v Smoleniciach. Údaje o intenzite zemetrasenia poskytol Geofyzikálny ústav SAV v Bratislave. Zo záznamov Národnej siete seizmických staníc vyplýva, že prvý otras bol zaznamenaný o 21:14 SEČ a podľa predbežných údajov jeho lokálne magnitúdo bolo 2,5. Druhý otras bol o 22:58 s lokálnym magnitúdom 1,6 (seizmológovia používajú na pomenovanie sily otrasov pojem magnitúdo).
Otrasy ľudí vyľakali a viacerí obyvatelia Teplíc vyšli pred domy, kde o zážitku živo diskutovali. Zemetrasenie bolo veľkou atrakciou najmä medzi deťmi. „Triasli sa s nami postele, začali sa hýbať predmety, trvalo to len pár sekúnd, ale dosť sme sa báli,“ priznáva Ľubomíra Adamová. Zemetrasenie pocítila aj Kristína Bezáková. „Vyšli sme potom pred dom, moji rodičia hovorili, že podobné zemetrasenie už v Tepliciach bolo pred 20-timi rokmi.“
Záchvevy Zeme zaznamenali nielen prístroje, ale pocítili ich aj obyvatelia Dolnej Poruby, Novej Dubnice a Dubnice nad Váhom. Najmä však Omšenia, kde podľa seizmológa Petra Labáka z Geofyzikálneho ústavu SAV bolo epicentrum. Starosta obce Omšenie Jozef Marček však túto udalosť v obci nezaregistroval. „Už som spal.“ Podľa neho však podobné chvenie Zeme zaznamenali v Omšení už pred dvoma týždňami z piatka na sobotu z 24. na 25. februára. Štvrtkové zemetrasenie však už bolo oveľa silnejšie. Tí, ktorí ho zažili, situáciu opisujú zhodne. „Zatriasli sa predmety, cingotali lustre, šálky, pukali múry.“ Za hrozivý označovali najmä dunivý zvuk, ktorý otrasy sprevádzal. Jeho intenzitu pripisovali preletu ťažkého lietadla, alebo rane „ako z dela“. Mnohí predpokladali, že sa zosunul niekde sneh zo strechy, alebo sa preborila strecha.
Zemetrasenie v Omšení zanechalo stopy na niektorých domoch. Viditeľné praskliny zostali na bielej fasáde domu Daniely Barinkovej. „Už sa bol pozrieť na dom statik a v lete budeme musieť urobiť pilotáž.“
Starosta si nepamätá, že by sa v záznamoch obce vyskytol opis podobnej udalosti. Ani vo sne mu nenapadlo, že vo svojej funkcii bude riešiť aj takéto záležitosti. Seizmológovia nevylučujú ďalšie otrasy v tejto oblasti. „Sme s nimi v kontakte, aby sme mohli včas zareagovať a upozorniť občanov, ak by niečo hrozilo,“ dodal starosta Omšenia.