FUTBAL / III. liga Západ

Slovan Nemšová - KFC Majorka Komárno 3:0 (0:0)
Góly: 46. Valachovič, 70. Schlesinger, 87. Trška.
Domáce mužstvo na umelej tráve v Trenčíne začalo s náporom a myšlienkou čo najskôr rozhodnúť zápas a potvrdiť ambície mužstva v prvej šestici. Za pekného počasia rozbehli gólostroj zahodených šancí medzi 2. a 10 min., kedy dlhé pasy Amricha, Ďuďáka a Beláka na Vavruša a Batelku, keď posledne menovaný mohol otvoriť skóre už v 5. min. Hostia sa osmelili k prvému ohrozeniu brány v 24. min, keď Nagyho strelu brankár Kopčan vyrazil. Komárno zabezpečilo stred obrany vysokými hráčmi, ktorí celý prvý polčas, pokiaľ stačili kondične už v priestore pred vlastnou šestnástkou likvidovali snahu domácich útočníkov. To, že úvodný polčas skončil remízou, môžu hostia ďakovať svojej obrane. Cez prestávku začal tréner Ančic robiť zmeny v zostave, keď nevýrazného Batelku vystriedal Valachovič a tento po osi Belák - Vavruš otvoril skóre zápasu a pokračoval v zahadzovaní šancí. Tréner domácich mal šťastnú ruku v striedaní a v ďalšom priebehu, keď striedajúci Ďuriš v 70. min bol aktérom najkrajšej akcie zápasu, keď prevzal prihrávku od Ďuďáka a pekným centrom našiel strelca druhého gólu - Schlesingera. S chuťou hrajúci domáci vsietili tretí gól v 87. min, keď akciu Belák - Ďuriš zakončil Trška premiérovým gólom v tíme mužov.
Domáci podali dobrý výkon a nastupujúca generácia sa prihlásila o svoje miesta. Pred 50 divákmi rozhodoval Peťovský, bez kariet.
SLOVAN: Kopčan - Kresánek, Jakúbek, Šmelko, Belák, Schlesinger, Batelka (46. Valachovič), Amrich, Ďuďák (80. Trška), Vavruš (65. Ďuriš), Suchý. Tréner P. Ančic.
Jozef Raučína

Spartak Bánovce – JCP Štúrovo 2:2 (0:0)
Góly: 40. a 52. Šebo - 46. Bábsky, 48. Tyčiak.
Spartakovci podali v jarnej ouvertúre veľmi dobrý výkon. Výsledok si pokazili v kritickej štvorminútovke na začiatku druhého polčasu. Inak boli po celý zápas lepším tímom. Už v 3. min. po rohovom kope dobre vystrelil Malina, jeho strelu však brankár hostí Proházska kryl. Čisté šance niekoľkokrát nepremenil ani Slovák. V 40. min. práve po dlhom pase Slováka Šebo umne prehodil vybiehajúceho brankára hostí - 1:0. V závere prvého polčasu znova Slovák dvakrát v dobrých pozíciách strieľal, Proházska však hostí aj tentokrát podržal. Začiatok druhého polčasu domácich šokoval. Už vari v 50. sekunde po chybe obrany vyrovnával Bábsky a o dve minúty na to presnou strelou ponad múr otočil skóre pre hostí Tyčiak. Domáci sa však rýchle spamätali a znova sa zahryzli do súpera. Výsledkom bola séria rohových kopov a po jednom z nich volejom spoza šestnástky vyrovnal na 2:2 peknou prízemnou strelou opäť Šebo. Ten mohol v závere stretnutia pridať i tretí gól, jeho strela však tesne minula pravú žrď Proházskovej brány. V závere stretnutia domáci ešte vystupňovali tlak, no gól už nedali.
Rozhodoval Hádek, ŽK: Malina, M. Igaz - Tyčiak, Bábsky, Marsal, 150 divákov.
SPARTAK: P. Igaz - Zita (66. Mikuš), Škultéty, M. Igaz, Filin, Malina (78. Guniš), Mezovský, Slovák, Valach (68. Pristach), Šebo, Buchel. Tréner J. Jurkovič.
Peter Bulík

MFK Topvar Topoľčany – Spartak Myjava 3:0 (2:0)
Góly: 6. Vondra, 15. a 73. Frťala.
Topoľčany vo svojom prvom jarnom domácom zápase začali veľmi aktívne. Už v 2. min. brankár Solnička vyškriabal spod brvna strelu Sokola. O štyri minúty sa však domáci dostali predsa len do vedenia, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Vondra a utešenou strelou prestrelil brankára. I naďalej žochári pokračovali vo veľmi dobrom tempe. V 15. min. zahrával Dojčan priamy voľný kop. Jeho strelu brankár Solnička neudržal v náruči a voľný Frťala nemal problém zvýšiť vedenie Topoľčancov. Hostia sa pred bránu MFK dostali až 28. min., lenže pred nabiehajúcim Bučekom v poslednej chvíli zachraňoval Dojčan. V druhom polčase mali domáci opäť navrch, ale len do 60. minúty. Hostia následne prevzali iniciatívu, no vyloženú si nevypracovali. V 73. min. si Myjavčania nerozumeli s brankárom, čo využil po druhýkrát v zápase Frťala a prehlavičkoval zle vybiehajúceho brankára hostí. Už o tri minúty mohol Teplanský streliť štvrtý gól svojho mužstva, ale zoči-voči Solničkovi nedal. Zápas sa tak skončil zaslúženou výhrou domáceho mužstva, ktoré väčšinu zápasu na ihrisku dominovalo.
Rozhodoval Mizerák, 310 divákov, bez kariet.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Kvasnica (78. Pekník), Bruško, Škoda (52. Mráz), Zverec, Zríni, Viselka (67. Vojtek), Neoveský, Buček, Šarudi. Tréner Š. Potúček.
Jaroslav Šupa

AFC Nové Mesto - Vegum Dolné Vestenice 1:0 (1:0)
Gól: 15. Horúcka.
Nakoľko počas týždňa výdatne pršalo, tak šláger sa odohral na umelom trávniku. Od úvodných minút sa hralo svižne a domáci sa po štvrťhodine radovali z prvého jarného gólu doma, keď vybiehajúceho brankára Jurenku vtipne prehlavičkoval Horúcka. Hostia po prvýkrát vážnejšie pohrozili až v 20. min, keď na center Šoreca dočahoval nabiehajúci Katrena, ale pol kroka mu chýbalo k úspechu. Na druhej strane stála za povšimnutie razantná hlavička Ščepku, ktorej chýbalo tak málo. Po zmene strán sa do prvej šance dostali domáci v 55. min, keď Horúcka nebezpečne strieľal krížom cez šestnástku a lopta presvišťala okolo žrde. Následne domáci zatlačili hostí, z čoho rezultovalo niekoľko po sebe idúcich rohov. Z týchto však AFC vyťažil iba hlavičku P. Šupku, ktorá skončila na brvne. V 67. min mali diváci možnosť vzhliadnuť okulahodiacu akciu, keď po centri Omastu si na loptu nabehol Horúcka, no jeho hlavičku bravúrne zneškodnil gólman Jurenka. Hostia si žiadnu vyloženú príležitosť nevypracovali, znovu to boli domáci, ktorí v 80. min opečiatkovali žrď, keď smoliarom bol Ščepko. V posledných sekundách sa hostia natlačili na polovicu Novomešťanov, avšak vyrovnávajúci gól nedali a aj preto si domáci mohli zapísať ďalšie tri dôležité body. V slušnom stretnutí pred 450 divákmi rozhodoval Koníček, hralo sa bez kariet.
AFC: Hodulík - Ščepko, Otočka, Gardian, A. Šupka, P. Šupka, Horúcka, Balcír, Omasta (81. Hulínek), Balocký, Jurčák. Tréner M. Lintner.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Bárta, Kormiet, Koreň, Cíger, Jandák (72. Šušmák), Kotula, Šorec, Katrena, Argyusi. Tréner V. Oršula.
Boris Ostrenka

Ostatné výsledky: Spartak Vráble – HFK Prievidza 2:0 (1:0), LR Crystal Led. Rovne – Vrbové 2:1 (0:1), ŠK Eldus Močenok - Matador Púchov B 2:0 (1:0), Nové Zámky - Jaslovské Bohunice 0:0.

1. ŠK Eldus 17 13 3 1 45:7 42 (+18)
2. Nové Mesto 17 11 3 3 26:9 36 (+12)
3. Štúrovo 17 10 2 5 41:19 32 (+5)
4. D. Vestenice 17 9 5 3 23:12 32 (+8)
5. Vráble 17 9 3 5 28:18 30 (+6)
6. Led. Rovne 17 9 2 6 36:24 29 (+2)
7. Vrbové 17 7 6 4 34:20 27 ( 0)
8. Nemšová 17 7 4 6 29:26 25 (+1)