Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Dubnica B – Šimonovany 4:0 (3:0)
Góly: 35. a 90. Ižvolt (prvý z 11 m), 39. Staško, 43. Augustíni.
Hralo sa za silného vetra, domáci sa dlho nevedeli presadiť cez dobre organizovanú obranu hostí. Veľkou prekážkou bol gólman Hatala, ktorý pochytal viacero šancí, najväčšiu Augustínimu. Až v závere polčasu sa roztrhlo vrece s gólmi. Najprv premenil Ižvolt penaltu, o chvíľu po narážačke s Gáborom napálil spoza šestnástky loptu pod brvno Staško a sk=ore polčasu uzavrel po sóle a kľučke brankárovi do prázdnej brány Augustíni. Tlak domácich pokračoval, ale Hatala odolával. Veľkú šancu zahodil Švikruha, ktorý bol sám pred bránou a v poslednej minúte pečatil skóre na 4:0 pekným gólom Ižvolt.
DUBNICA B: Igaz – Staňo, Decký, Mujkoš, Ondráš, Ižvolt, Staško (Závodný), Švikruha, P. Jakuš, Gábor (Kiačik), Augustíni (A. Pleva).
ŠIMONOVANY: Hatala – Španko, Struška, Bošať (Tuček), Večko, Svorad, Mário Beňačka, Marcel Beňačka, Švec, Žiak, Sabo.
(bak)

Chynorany – Hrnčiarovce 3:0 (2:0)
Góly: 9. Parkan (11 m), 15. Čaniga, 75. Ondrejkovič.
Domácim vyšiel veľmi dobrý vstup do zápasu. Už v 9. min. mali domáci výhodu pokutového kopu, keď po rohovom kope v šestnástke hostí faulovali Baláža. Exekútorom sa stal Parkan a dostal domácich do vedenia. O šesť minút brankár hostí Jurík len vyrazil J. Maťavkovu strelu a nekrytý Čaniga zvyšoval na 2:0. Domáci tretí gól pridali až v 75. min., keď presne hlavičkoval Ondrejkovič. Hosťujúci zverenci Stana Jarábka boli v druhom polčase neškodní, keď si nevypracovali ani jednu šancu. Rozhodoval Chlebo, 220 divákov.
CHYNORANY: Miroslav Mikula – Magdolen, Parkan, Aneštík, Baláž, P. Maťavka, Pilát (78. Michal Mikula), Fúrek, J. Maťavka (49. T. Gajdoš), Ondrejkovič, Čaniga (48. Košík).
HRNČIAROVCE: Jurík – Adamek, Mihalik, Kvetan, Cíferský, Vagovič, Vnuk, Demovič (46. Hlinka), Chynoradský, Zayas (70. Gergely), Mekanovič.

Trenč. Stankovce - Tovarniky 4:1 (2:0)
Góly: 15. Jurčák, 35. Barčiak, 55. a 72. Sedláček, - 90.+ Král z 11 m
V stretnutí veľmi dobrej úrovne boli Stankovčania „domácim“ mužstvom na umelom trávniku v Trenčíne, kde zvíťazili nad snaživým kolektívom hostí. Úvodne dva góly strelili domáci obrancovia a útočníci sa rozbehli až v druhom polčase.
V domácom mužstve to bol novozvolený kapitán Sedláček a u hostí Král. Pred 200 divákmi rozhodoval Kováč, ktorý ukázal žlté karty Križkovi a Královi.
TR. STANKOVCE: Haško - Meško, Jurčák, Bulko, Barčiak, Žúži, Sedláček, Križko, Brandís (46. Navrátil), Poruban (72. Krajčo), Ďuďák (78. Daško).
TOVARNÍKY: Mikuláš - Kapusta (75. Jančovič), Bošanský, Grác (85. Likavský), Bulák, Bystriansky, Vaňovič, Fráter, Hájovský, Král, Baránek.
Ivan Adamkovič

Častkovce - Domaniža 3:0 (1:0)
Góly: 14. Ostrovský, 52. M. Madro, 88. Brezula
Za veterného počasia sa hral technický futbal. Skóre zápasu otvoril v 14. min Ostrovský po prihrávke Gaža. V 20. min Gažo vyhlavičkoval gólovú šancu hostí a vzápätí jeho priamy kop brankár hostí Ševček zneškodnil. V 39. min po rohovom kope M. Madra Šupka trafil tyč. Úvod II. polčasu patril domácim, ale šanca Vrábela skočila na žrdi a strelu Ostrovského brankár hostí vyrazil. V 52. min po krásnom pase Matiáša M. Madro s prehľadom preloboval gólmana hostí a zvýšil na - 2:0. V 88. min Brezula krížnou strelou zvýšil na konečných - 3:0. V poslednej minúte prudkú strelu M. Madra z 25 metrov brankár hostí s námahou vyrazil a odrazenú loptu Brezula nepremenil na gólový úspech. Pred 200 divákmi rozhodoval Poništ. ŽK: Vrábel.
ROPSPOL: Minárik - Šupka, Matiáš (83. Majerník), Palkech, Vrábel, Gažo, Peterka, D. Madro, Burza (59. Brezula), M. Madro, Ostrovský (74. Kuník).
DOMANIŽA: Ševček - Slamka, P. Kardoš, Valient (57. D. Kardoš), Mar. Augustín, Čelko (76. Král), J. Kardoš (71. M. Kvaššay), Štefánik, Mil. Augustín, Lagin, Svoboda.
Peter Halienka

Ostatné výsledky: Senica – Kanianka 0:3 (0:1), Moravany – V. Kostoľany 5:1 (3:0), Partizánske – Skalica 3:1 (2:0)

N. Pravno - Chtelnica
Nehralo sa, hostia pricestovali neskoro, navyše prišli len ôsmi a na zápas nenastúpili.

1. Moravany 17 15 2 0 69:9 47 (+20)
2. Domaniža 17 13 1 3 41:21 40 (+13)
3. Dubnica B 16 12 2 2 52:9 38 (+14)
4. Partizánske 17 11 1 5 44:18 34 (+7)
5. Častkovce 17 11 1 5 41:18 34 (+7)
6. T. Stankovce 17 9 2 6 34:19 29 (+2)
7. Chynorany 17 9 2 6 35:30 29 (+2)
8. Kanianka 17 8 2 7 24:29 26 (+2)