Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Dolná Poruba – Selec 0:0
Prvý polčas sa začal z oboch strán svižne, domáci si vypracovali niekoľko šancí, tie však nedokázali premeniť, a tak diváci v prvom polčase gól nevideli. Druhý polčas bol prakticky obrazom prvého, v závere domáci síce zabojovali a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď však aj nečakaná strela Mareka Horniaka skončila len na konštrukcii brány, zápas sa skončil bezgólovou remízou.
ŽK: Poliak, Hlavatý, Paulíny, Ondriška. Rozhodoval Bušo, 150 divákov.
D. Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kollár, Dohál, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedali Hrbáček, Uhlárik, Dorička.
Selec: Tunega – Mutňanský, Poliak, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Miloslav Hrbas, Ondriška, Masaryk, Muška, striedali Godál, Vrba, Michal Hrbas.
Milan Suchý

Trenč. Teplá – Dubodiel 2:1 (0:0)
V prvom polčase sa hráči oboch tímov iba hľadali a prítomným divákom ukázali málo futbalového umenia, iba dve šance po jednej na každej strane, ktoré bravúrne zneškodnili obaja brankári – u hostí Marián Petrík, u domácich Daniel Matejka. V druhom dejstve sa úroveň hry podstatne zlepšila a 200 divákov sa malo na čo pozerať, keď v 54. minúte tutovku Kúdelu skvelo vyrazil Matejka, v 60. minúte nestarnúci domáci hrajúci tréner Líška trafil brvno a hneď z protiútoku dve vyložené šance B. Maleca zneškodnil domáci gólman. V 67. minúte Beňo nedal z výhodnej pozície, a tak k slovu prišli hostia čo aj využili v 81. minúte Radom Hostačným. Teplania o dve minúty vyrovnali Šubertom a o ďalšie dve minúty otočili Frohnom na konečných 2:1. Do konca sa hra prelievala na obe strany, ale už bez gólového efektu.
ŽK: Frohn, Prno - V. Malec, T. Petrík. Rozhodoval M. Mrázik, 200 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec (Líška, Balon), Lacko, Bagin, Blaho, Beňo, Frohn, Prno, M. Martinus, Šubert, T. Martinus.
Dubodiel: M. Petrík – D. Malec, M. Malec, Koreň, V. Malec, T. Petrík (Červený), Doktor, R. Hostačný, Kúdela, M. Knoll (P. Hostačný), B. Malec.
DORAST: 0:4. ŽIACI: Trenč. Teplá – Veľká Hradná 5:2. Góly za domácich: T. Gabriš 3, Bundala 2.
Ivan Dobiáš

Kľúčové – Stará Turá 2:1 (1:0)
Domáci po minulotýždňovom víťazstve chceli potvrdiť dobrú hru aj v domácom zápase a v prvom polčase si vytvorili drvivý tlak. Z viacerých šancí však vyťažili len gól z priameho kopu, múr prestrelil Michal Vavruš. Domácim vyšiel výborne nástup do druhého polčasu, keď hneď z prvej akcie zvýšil Michal Sabadka. Potom sa hra vyrovnala a k slovu sa dostali aj hostia. Z mála šancí sa im podarilo znížiť po nedorozumení obrany Borchom. Domáci si potom opäť vypracovali viacero šancí, ale ani samostatné nájazdy na brankára nedokázali využiť.
Góly: M. Vavruš, Michal Sabadka – Borcha.
ŽK: Kiačik, Pa. Kudlík – Tóth, Beňo, Coufalík. ČK: Tóth (po druhej ŽK). Rozhodoval Opatovský, 80 divákov.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Vykopal, Mi. Sabadka, M. Vavruš, Kiačik, Ma. Sabadka, Rosina, Kudlík, Gajdošík, Mikušinec, striedali P. Vavruš, L. Vavruš, Vydrnák.
Stará Turá: Viskup – Mikláš, Mocko, Štefík, Trúsik, Beňo, Tóth, Magula, Coufalík, Borcha, Mikulec.
Patrik Kiačik

Očkov – Veľká Hradná 2:4 (2:3)
Domáci nastúpili na tento zápas bez viacerých hráčov základnej zostavy a hosťom sa pri rozcvičke zranil brankár. Zápas začal šancou domácich, ale brankár strelu kryl. Po dvoch domácich šanciach udreli hostia a v 7. minúte sa ujali vedenia – 0:1. Domáci po štyroch nevyužitých šanciach sa však v12. minúte predsa len dočkali a po centri Valu vsietil gól Rehák - 1:1. Domáci pokračovali v tlaku, ale boli to opäť hostia, ktorí sa ujali vedenia z jedenástky – 1:2. Domáci znovu útočili do plných a v 40. minúte vyšla Rehákovi ďalekonosná strela, ktorá skončila v sieti – 2:2. Z nasledujúceho útoku hostia opäť skórovali – 2:3. Do druhého polčasu nastúpili hostia v plnom nasadení a už po dvoch minútach viedli o dva góly. Zápas sa dohral medzi šestnástkami a hostia si zaslúžene odviezli tri body. To bola posledná výstraha pre domácich, aby niečo urobili pre záchranu.
ŽK: 1 – 2. Rozhodoval Kyška, 160 divákov.
ŽIACI: Očkov - Nová Ves n/V 6:0. Góly: Miloš Klčo 3, Lukáš Gono, Patrik Gono, Okienka.
Dušan Klčo

Dolná Súča – Horná Súča 1:1 (0:1)
V derby zápase medzi Dolnou a Hornou Súčou začali lepšie hostia a už v 1. minúte si vypracovali dobrú šancu, brankár domácich Šedivý ju zneškodnil, ale pri tomto zákroku sa zranil a tak musel byť vystriedaný. V 8. minúte hostia z dobrej príležitosti prestrelili bránu. V 15. minúte zase predviedol dobrý zákrok domáci brankár Földeši. V 35. minúte vystrelil presne z priameho kopu asi z 20 metrov Jurica a hostia sa ujali vedenia 1:0. V druhom polčase začali lepšie domáci a v 54. minúte po centri Hlávka v dobrej šanci tesne minul Blaško. Ale pri tejto akcii domácich sa zranil zase hosťujúci brankár a aj on musel byť vystriedaný. V 62. minúte po šanci Blaška hostia zahrali v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop bezpečne premenil kapitán domácich Hlávek. V 78. minúte mal dobrú príležitosť hosťujúci Bartek, ale mieril ďaleko vedľa brány. V 81. minúte zahrával Hlávek priamy kop, no trafil iba brvno hosťujúcej brány. Domáci hráči dopravili odrazenú loptu do siete, no rozhodca tento gól na prekvapenie domácich hráčov aj divákov neuznal. A tak sa toto derby stretnutie skončilo zmierlivou remízou. V priemernom stretnutí pred 700 divákmi rozhodoval Burian.
DORAST: 2:1. Góly: Krajčo, Dobo – Bartek.
Jaroslav Šedivý

Horné Srnie – Ľuborča 2:0 (1:0)
Tradičné susedské derby sa začalo opatrne z oboch strán, s miernou prevahou domácich hráčov. Už v 5. minúte po chybe obrany hostí, mohol otvoriť skóre P. Šimko, no jeho strelu však obrana hostí zblokovala na roh. O chvíľu na to vyskúšal pozornosť brankára hostí najmladší z bratov Šimkovcov - Marek. V 15. minúte vypadla lopta brankárovi hostí z rúk, no Pavol Šimko nedopravil loptu do opustenej brány. V tej istej minúte tretí z bratov Šimkovcov – Jozef poslal lobovnú loptu tesne nad bránu hostí. V 20. minúte pre zmenu chybovala domáca obrana, no brankár Riečičiar nohou zachránil. V 25. minúte po bratskej spolupráci Šimkovcov, Marek trafil iba do brankára hostí. V 35. minúte sa domáci priaznivci dočkali, keď skóre stretnutia otvoril „gólom roka“ aktívny Pavol Šimko, jeho strela od spojnice padla za čiaru brány hostí – 1:0. Prvý polčas mali domáci hráči plne vo svojej réžii a do jeho skončenia sa už nič nezmenilo. Začiatkom druhého polčasu mali miernu aktivitu hostia, no boli to domáci, ktorí v 52. minúte zvýšili dorážkou Mareka Šimka na 2:0. V 57. minúte domáca obrana spravila chybu, no hostia ju nedokázali potrestať. V týchto momentoch domáci úplne režírovali hru a hostia sa na vážnejší odpor nezmohli. V 80. minúte Jozef Šimko svojimi kľučkami posadil na zem obrancov hostí, no brankár zachránil. V 85. minúte ten istý hráč vychytal ofsajdovú pascu hostí, no brankár hostí opäť zachraňoval. V závere domáci krátkymi prihrávkami excelovali, čo ocenili domáci priaznivci potleskom. V 90. minúte, kto iný ako Jozef Šimko, a opäť sám pred bránou, no opäť gól nedal. Veľmi dobrý výkon v drese domácich podali všetci traja bratia Šimkovci.
ŽK: J. Šimko, Ďuriš – P. Vavruš, Machara, Patka. Rozhodoval Rožník, 250 divákov.
H. Srnie: Riečičiar - Ďuriš, Húserka, Meščánek, P. Šimko, Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko, striedali Kubíček, Vandžala.
Ľuborča: Husár – P. Patka, Vavruš, Štefánek, R. Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Mihálik, Machara, Belko, Trška, striedali Lubina, M. Belko.
DORAST: St. Turá – H. Srnie 1:2. Góly za hostí: Martin Švančárek, Beňo. ŽIACI: Plevník – H. Srnie 3:0.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Mel.-Lieskové 4:2 (1:0)
Prvý jarný zápas na domácom ihrisku začali mužstvá hru medzi šestnástkami. V 12. minúte po rohovom kope domáceho Kenderu otvoril hlavou svoj gólový veľkonočný koncert Jambor. Hra sa potom opäť vrátila medzi šestnástky a v prvom polčase stojí za zmienku len vylúčenie domáceho Kukučku v 36. minúte po druhej žltej karte. Druhý polčas začali hostia vedomí si svojej číselnej prevahy tlakom, z ktorého po peknej kombinačnej akcii v 48. minúte vyrovnal Motyka. Vyrovnávajúci gól ich však prekvapivo uspokojil a iniciatívu prevzali domáci hráči, keď v 52. minúte Jambor využil chybu v obranu hostí a do prázdnej brány pridal svoj druhý gól. Ten istý hráč v 68. minúte peknou prízemnou strelou prekonal brankára hostí a v 78. minúte hlavou pridal aj svoj štvrtý gól. V závere stretnutia hostia skorigovali strelou pod brvno Vendžúrom na konečných 4:2.
ŽK: Grnák, Kukučka – Hanták, Fabián, Zemek. ČK: Kukučka (po druhej žltej karte).
Rozhodoval Tabak, 200 divákov.
N. Ves n/V: Grnák – Kunda, Kačina, Kendera, Zelenák, Jančo, Šorec, Adamčík, Jambor, Matulja, Kukučka, striedali Kováč, Suchý.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Hanták, Sklár, Kotek, Motyka, Birás, Uhlárik, Mikušať, Ondrejička, Fabián, Vendžúr, striedali Zemek, Šikuda.
DORAST: Nová Ves n/V – Považany 4:2. Góly za domácich: Vráblic 3, Stano.
Pavol Pristaš

Čachtice – Soblahov 1:1 (1:0)
V bojovnom stretnutí sa domáci ujali v 13. minúte vedenia po peknom pase Ondreja Trebatického strelil gól Novotný. V 23. minúte odstúpil so zlomeným nosom Ďuriš po nešetrnom zákroku Huszlicsku, čo sa prejavilo na hre domácich. V druhom polčase hostia z ojedinelého rýchleho protiútoku vyrovnali na 1:1. V ďalšom priebehu sa zápas odohrával väčšinou medzi šestnástkami.
Góly: M. Novotný – Halgoš. ŽK: Mi. Trebatický – Huszlicska, Rehák. Rozhodoval Puna, 200 divákov.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Ma. Trebatický, O. Trebatický, Sokol, T. Imriška, J. Imriška, Mi. Trebatický, D. Imriška, Plichta, Novotný, striedali Selecký, Čavojský, Šimo.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Kyselica, Fabo, Halgoš, Talian, Lazar, Jambor, Huszlicska, striedali Rehák, Beleš.

12. Dubodiel 18 5 4 9 26:35 19 (-8)
13. Mel.-Lieskové 18 5 3 10 25:33 18 (-9)
14. Očkov 18 5 3 10 28:43 18 (-9)
15. Kľúčové 18 5 2 11 25:34 17 (-10)
16. Dolná Súča 18 5 2 11 24:59 17 (-10)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 14 gólov, Peter Jambor (Nová Ves n/V) 11, Branislav Dušák (Selec) 10, Jozef Šimko (Horné Srnie), Radomír Hlávek (Dolná Súča) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) po 9, Jozef Kaukal, Jozef Suchý (obaja Dolná Poruba), Miroslav Čačko (Veľká Hradná), Martin Kebísek (Horné Srnie) a Juraj Bohuš (Stará Turá) po 8.