Po prehre doma s Dubnicou bod na Pasienkoch

Futbalová Corgoň liga

29. KOLO

AS Trenčín - ZTS Dubnica 1:2 (0:1)

Góly: 63. Tárnyik - 34. Filo, 65. Filo. Pred 988 divákmi rozhodovali Hriňák (Vindiš,Kubica). ŽK: Mujkoš.
AS: Hodál - Pastva, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukalek - Baranyai (80. Palša), Tárnyik (86. Fabuš), Marček, Prekop, Rožník (61. Lešták) - Štyvar. Tréner: R. Dorňák.
ZTS: Holec - Pleva, Špendla, Adámik, Jonáš - Ižvolt (74. Mujkoš), Grendel (79. Adam), Kiška, Kopačka, Novák - Filo. Tréner: P. Gergely.

Už v 4. min strelou zdiaľky vyskúšal Hodálove kvality Ižvolt, ale ten jeho sľubnú šancu zneškodnil. O tri minúty neskoršie Tárnyik zakončil svoje mini sólo streľou mimo brány. V 34. min si Filo ideálne stlmil loptu a poslal ju nekompromisne k žrdi - 0:1. Ešte tesne pred prestávkou Mičenec nechtiac zrazil loptu pod brvno vlastnej brány a Hodál potvrdil skvelý postreh a reakciu. Po zmene strán, konkrétne v 58. min po priamo kope Dubničanov spoza šestnástky sa k lopte dostal Filo a Hodál bravúrne jeho tutovku zneškodnil. V 63. min sa z vyrovnávajúceho gólu tešili Trenčania, keď Horváthov pas do šestnástky tečoval Adámik a Tárnyik presne zakončil - 1:1. Postupom času hostia zvyšovali herné tempo a aktivitu mali na svojich kopačkách. Ich rýchle protiútoky boli veľmi nebezpečné, ale nakoniec priniesli úspech v podobe víťazného gólu, o ktorý sa opäť postaral rýchlonohý a všestranný Filo. Trenčania sa síce snažili vyrovnať, ale hostia hrali veľmi dobre, disciplínovane a vedenie udržali až do záverečného hvizdu rozhodcu.

(kď)

Ostatné výsledky: Žilina - Púchov 3:1, Artmedia - Nitra 2:0, Ružomberok - Trnava 2:1, B. Bystrica - Inter 2:1.

30. KOLO

Inter Bratislava - AS Trenčín 0:0

ŽK: 17. Dirnbach, 38. Bončo, 49. Piši, 90. Šlahor - 66. Pastva, 69. Hodál, rozhodovali: Mriglot - Pastorek, Rendko, 958 divákov.
Inter: Bernady - Petrán, Zavaterník, R. Kunzo, Matovič - Plichta (46. Majtán, 63. Tomčák), Piši, Hodek, Bončo (46. Brezík) - Dirnbach, Šlahor.
Trenčín: Hodál - Palša, Cs. Horváth, Mičenec, Pastva - M. Seman, Marček, Prekop - Štyvar, Tárnyik (79. Fabuš), Baranyai (88. Lešták).

V prvom polčase na dobre pripravenom trávniku sa hral vlažný futbal s minimom gólových príležitostí na oboch stranách. Vôbec najväčšiu šancu zahodil v 22. min Šlahor, ktorý po Hodekovom centri z ľavej strany, pálil vedľa ľavej žrde Hodálovej brány. V polovici prvého dejstva sa spustil na hraciu spustil dážď, ktorý priniesol v 29. min prvú strelu Interu do priestoru brány z kopačky Dirnabacha. V 36. min sa na opačnej strane po akcii, ktorú vypracoval Seman dostal do šance Prekop, loptu si však posunul príliš ďaleko a Bernady včasným vybehnutím šancu zlikvidoval.

Po prestávke bol Inter na ihrisku aktívnejší, vzruch priniesol najmä striedajúci Tomčák. V 64. min po akcii striedajúcich hráčov centroval Brezík a tiesnený Tomčák v páde vyslal slabú strelu na Hodála, ktorý jeho pokus zlikvidoval. O 3 min z priameho kopu vystrelil tvrdo Kunzo, jeho delovku však Hodál vyrazil. V 70. min Hodál mimo šestnástky fauloval a z následného trestného kopu Kunzo mieril nad. O päť minút Brezíkovu strelu vyrazil Hodál na roh. V 82. min sa o jedinú strelu Trenčína v II. polčase postaral Seman, lopta z jeho kopačky však mierila vysoko nad. V poslednej minúte zápasu sa domáca obrana po štandardnej situácii nestihla vrátiť, zabudla na Fabuša a ten mohol rozhodnúť o osude zápasu, ale v čistej šanci domácich nepotrestal.

HLAS TRÉNERA:
Radúz Dorňák (tréner Trenčína): „Bol to obojstranne mizerný zápas. My sme mali uľahčenú úlohu tým, že sa pohybujeme v strede tabuľky a máme dostatočný náskok pred tímami bujujúcimi o záchranu. Mám zmiešané pocity, neviem, či sme bod získali, alebo dva stratili. Bol to v podaní oboch mužstiev nakopávaný futbal, k videniu bolo málo súvislých akcií. Súper mal územnú prevahu, ale myslím si, že výsledok 0:0, ktorý dosť ovyplyvnilo počasie, je objektívny.“
(sita)

Ostatné výsledky: Trnava - B. Bystrica 1:1, Nitra - Ružomberok 2:3, Púchov - Artmedia 1:3, Dubnica - Žilina 1:4.