Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Teplá – Soblahov 1:0

Kľúčové – Horná Súča 2:0 (1:0)
Ešte pred začiatkom stretnutia si diváci pripomenuli minútou ticha pamiatku zosnulého dlhoročného funkcionára Lukáča Vavruša. Od úvodného hvizdu sa domáci pustili do súpera a vytvárali si množstvo streleckých príležitostí a gólových šancí. V prvom polčase sa však ujala iba jedna, keď Mikušinec priťukol Michalovi Sabadkovi a ten z hranice šestnástky otvoril skóre. V ďalšom priebehu zápasu sa vyznamenával hosťujúci brankár, keď zneškodnil množstvo šancí domácich. V druhom polčase domáci pokračovali v nápore, avšak ujala sa už iba strela P. Vavruša. Pred 300 divákmi rozhodoval Nedveď.
Kľúčové: Zubo – P. Vavruš, Vykopal, M. Sabadka, Mi. Vavruš, P. Kiačik, Ma. Vavruš, Rosina, A. Kiačik, Gajdošík, Mikušinec, striedali Papiernik, L. Vavruš, Vydrnák.
Horná Súča: Balaj – M. Machara, Zubo, Lukšo, P. Častulín, Bartek, Jurica, Košút, Pečeňanský, A. Častulín, Kučerák, striedal J. Machara.
Patrik Kiačik

Očkov – Selec 1:1

Dolná Súča – Dolná Poruba 0:4 (0:3)
Domáce mužstvo aj naďalej zápasí najviac s nedostatkom hráčov. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte po chybe domácej obrany, keď strelcom gólu bol Kaukal. Druhý gól pridali hostia v 23. minúte po rohovom kope, keď loptu do brány dokopol Uhlárik. V 33. minúte pekne prenikal Pleva, keď obišiel troch hráčov hostí, v šestnástke bol faulovaný, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 38. minúte ešte pohrozil z priameho kopu Pleva, ale brankár hostí jeho strelu chytil. V závere polčasu zvyšovali opäť hostia, keď po chybe domáceho brankára pridal tretí gól Kolár. V druhom polčase stojí za zmienku sólo hosťujúceho Horňáka, ktorý ho aj zakončil štvrtým gólom. Domáci aj hostia ďalšie svoje šance zahodili, a tak sa na skóre už nič nezmenilo. V slabom zápase pred 100 divákmi rozhodoval Mrázik.
DORAST: Dolná Súča – AS Trenčín „B“ 4:3. Góly Krajčo 2, Dobo, Oliš – Miškovič, Virčinský, vlastný. ŽIACI: Dolná Súča – Skalka n/V 4:2. Góly za domácich: Šedivý 3, Pleva (dohrávka). Dolná Súča - Trenč. Teplice 12:0. Šedivý 8, Pleva 2, Holíček, Mrázik.
Jaroslav Šedivý

Horné Srnie – Veľká Hradná 6:0 (5:0)
V úvode stretnutia si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého bývalého hráča, funkcionára i trénera Jána Šimka. Zápas začali domáci hráči vo veľkom štýle, keď neuplynulo ani dvadsať sekúnd a skóre stretnutia otvoril dorážkou zblízka Martin Kebísek – 1:0. O chvíľu na to mohli hostia vyrovnať po trestnom kope, hlavičku hráča hostí reflexívne vyrazil brankár Riečičiar. To isté sa odohralo i na druhej strane, ale dorážku Martina Kebíska hostia vykopli z bránkovej čiary. V 21. minúte sa vydal na sólový únik M. Cíbik, hostia ho zastavili len za cenu faulu a nariadený priamy kop technikou strelou premenil Chlebana – 2:0. Domáci v týchto momentoch úplne ovládli hru a hostí takmer k ničomu nepúšťali. V 36. minúte po najkrajšej akcii stretnutia prihrávku Jozefa Šimka dorazil do siete Martin Kebísek – 3:0. V 42. minúte po krásnom centri Chlebanu loptu na prsiach spracoval J. Šimko a brankárovi hostí nedal šancu – 4:0. V 44. minúte vystihol ofsajdový systém súpera aktívne hrajúci J. Šimko, rútil sa sám na brankára, no loptu prihral šprintujúcemu M. Cíbiku, ktorý do prázdnej brány zvýšil na 5:0. Z druhého polčasu uplynulo iba pár sekúnd a tutovku J. Šimka zlikvidoval brankár hostí, a to isté o chvíľu spravil aj so šancou Ďuriša. V 53. minúte už bol však bezmocný, keď ho prekonal M. Kebísek – 6:0. O minútu neskôr, kto iný ako J. Šimko, vo veľkej šanci trafil iba bočnú sieť. V 63. minúte obstrelil Chlebana múr hostí, no lopta skončila len na žrdi. V 70. minúte po ojedinelom útoku hostia nastrelili žrď domácej brány, ale to bolo z ich strany všetko. Ďalšie šance J. Šimka , Ďuriša a M. Kebíska z domácej strany už zostali nevyužité.
ŽK: J. Ježík. ČK: P. Lobotka. Rozhodoval Oppenberger, 150 divákov.
Horné Srnie: Riečičiar – Šimák, Húserka, Meščánek, Kresánek, M. Cíbik, Chlebana, Ďuriš, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko, striedali F. Vandžala, Schizsler, Ňaňák.
Veľká Hradná: Grunta – Ma. Petrík, P. Ježík, M. Ježík, Kurkin, Mi. Petrík, Mi. Kováč, Lobotka, P. Kováč, J. Ježík, Mikušinec, striedali Ma. Kováč, Trúchly.
DORAST: H. Srnie - Drietoma 3:2 (2:1). Góly za domácich: M. Švančárek, Kostka, Majtán. ŽIACI: Zamarovce – H. Srnie 2:0.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Stará Turá 3:1 (1:0)
Začiatok stretnutia priniesol futbal bez veľkého vzrušenia a gólových príležitostí na oboch stranách. S pribúdajúcimi minútami domáci hráči síce mali loptu vo svojej moci, ale vyťažili len niekoľko rohových kopov. V 37. minúte stretnutia bol na rohu šestnástky faulovaný Jambor a samotný hráč na dva krát z pokutového kopu otvoril skóre stretnutia. Začiatok druhého polčasu priniesol zrýchlenie hry na oboch stranách a v 47. minúte Zelenák pridal druhý gól stretnutia po najkrajšej kombinačnej akcii zápasu a prihrávke Jambora. V 73. minúte premenil za hostí pokutový kop Tóth za hru rukou domáceho obrancu. Potom sa hostia snažili o vyrovnanie v stretnutí, ale v 87. minúte po rohovom kope im Kukučka hlavou zobral možnosť zdramatizovať koniec korektného a v druhom polčase aj dobrého futbalového stretnutia.
ŽK: Kunda, Jančo – Viskup.
Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
Nová Ves n/V: Grnár – Kunda, Suchý, Kačina, Zelenák, Jančo, Šorec, Adamčík, Jambor, Kováč, Kukučka, striedal Kendera.
Stará Turá: Viskup – Mikláš, Mocko, Štefík, Trúsik, Beňo, Tóth, Magula, Györös, Coufalík, Stančík, striedali Baran, Mikulec, Kubáň.
Pavol Pristaš

Čachtice – Ľuborča 2:1 (2:1)
V priemernom zápase domáci vsietili o jeden gól viac ako hostia a i napriek tomu, že nevyužili viacero ďalších streleckých príležitostí, zaslúžene zvíťazili.
Góly: M. Novotný, Opatovský – Trška.
Rozhodoval Maráz, 100 divákov.
DORAST: 2:1. Góly domácich: Miroslav Trebatický, Šimo.
Marián Halák

Dubodiel – Mel.-Lieskové 3:0 (1:0)
V dôležitom zápase pre obe mužstvá sa hral futbal dobrej úrovne. Domáci začali náporom a v 7. minúte sa ujali vedenia strelou Doktora z hranice pokutového územia. Potom sa šance striedali na oboch stranách, ale zásluhou nepresného zakončenia a dobrých momentov domáceho brankára Petríka sa skóre už nezmenilo. V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie, ale po rýchlom úniku v 69. minúte bol v šestnástke faulovaný domáci hráč a nariadený pokutový kop premenil Doktor. V záverečnej minúte stanovil konečný výsledok z pokutového kopu opäť Doktor. Domáci potvrdili zlepšujúcu sa formu, v zápase nastrelili ešte trikrát žrď, preto je ich víťazstvo zaslúžené. Hostia sa predstavili ako technické mužstvo, ale bez dobrého zakončenia nemohli pomýšľať na lepší výsledok.
ŽK: 1 – 4. ČK: 0 – 1. Rozhodoval Puna, 150 divákov.
DORAST: 5:1 (4:1). ŽIACI: Kľúčové – Dubodiel 0:4 (0:2).

13. Kľúčové 21 6 3 12 29:38 21 (-9)
14. Mel.-Lieskové 21 5 5 11 27:38 20 (-13)
15. Očkov 21 5 4 12 32:49 19 (-11)
16. Dolná Súča 21 5 2 14 25:69 17 (-13)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 17 gólov, Peter Jambor (Nová Ves n/V) 15, Radomír Hlávek (Dolná Súča) 11, Branislav Dušák (Selec) a Radovan Trška (Ľuborča) po 10, Jozef Šimko, Martin Kebísek (obaja Horné Srnie) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) po 9, Jozef Kaukal, Jozef Suchý (obaja Dolná Poruba), Miroslav Čačko (Veľká Hradná), Juraj Bohuš (Stará Turá), Ivan Halgoš (Soblahov) a Ľudovít Horňák (Selec) po 8, ostatní 7 a menej.
(žit)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.