Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Tr. Stankovce - Partizánske 0:2 (0:1)
Góly: 19. Zvarič, 54. Trubiansky
V stretnutí dobrej úrovne odohrali domáci futbalisti smoliarsky zápas. Hra v poli bola síce pomerne vyrovnaná, ale hostia využili dve chyby v domácej obrane a rozhodli o konečnom výsledku. Domácich poškodil rozhodca Kukan, ktorý odpustil hosťom najmenej dva pokutové kopy.
Stretnutie sledovalo 200 divákov. ŽK: Briatka, Trubiansky.
TR. STANKOVCE: Haško - Navrátil (48. Chromý), Daško,(78. Barčiak), Bulko, Kapko, Žúži, Sedláček (74. Krajčo), Križko, Ďuďák, Poruban, Brandís.
PARTIZÁNSKE: Holička - Kompas (54. Šimončič), M. Desat, Briatka, Trubianský, Křapka, Kundala, Norocký, Kaplán, Mikula (84. P. Desat), Zvarič.
I. Adamkovič

Dubnica B – Chtelnica 8:0 (5:0)
Góly: 38., 42. Ondráš, 17. Adamík, 24. Staško, 32. Decký (11 m), 75. Poruban, 84. Meliš (11 m), 90. Jakuš.
Zápas mal jednoznačný priebeh. Skóre otvoril v 17. min Adamík po rohu a v 24. min zakončil peknú kombináciu druhým gólom Staško. V 32. min premenil jedenástku Decký a štvrtý gól dal pekným volejom Ondráš. Posledné slovo v prvom polčase mal Ondráš, ktorý poslal hostí do kabín za stavu 5:0. Aj v druhom polčase sa hralo iba na bránu hostí, ktorí domácich brankárov nepreverili. V 75. min dorazil hlavou loptu do siete Poruban a v závere najprv premenil jedenástku náhradný brankár Meliš a debakel zavŕšil v poslednej minúte P. Jakuš. Keby Augustíni premenil aspoň niektorú zo svojich šancí, hostia odídu s desiatkou.
Dubnica B: Igaz (Meliš) – Staňo, Decký, Mujkoš (Poruban), Staško, Adamík, Ondráš, Kiačik (Burdej), Augustíni, Švikruha, P. Jakuš.
Chtelnica: Povalský – Polák, Rechtorík, Detko, Gažo (Gregorovič), R. Piešťanský, Hlavatovič, Bílik, D. Blaško (Brestovanský), M. Blaško, D. Piešťanský.
(bak)

Chynorany – Domaniža 3:1 (1:1)
Góly: 40. a 60. Ondrejkovič 2 (prvý z 11 m), 90. Gajdoš – 18. Svoboda.
Diváci boli svedkami nadpriemerného stretnutia, ktoré muselo potešiť nejedno oko diváka. Hostia od začiatku potvrdzovali postupové ambície. Z hráčov Domaniže najviac vynikal Svoboda, ktorý hneď v úvode zahodil dve dobré šance. V 18. min. sa však už nemýlil a po zužitkovaní Laginovho pasu Svoboda otvoril skóre zápasu – 0:1. Po tomto góle sa domáci prebrali a vytúžený gól dosiahli v 40. min. z pokutového kopu, ktorý premenil Ondrejkovič, keď hosťujúca obrana zahrala v šestnástke rukou. Po obrátke sa pokračovalo vo svižnom tempe. V 60. min. sa domáci dokonca dostali i do vedenia, keď nestarnúci Pilát presne našiel Ondrejkoviča, ktorý z voleja prestrelil – 2:1. Hostí tento gól ešte viac vyburcoval. V poslednej minúte im však unikol mladý Gajdoš a zblízka upravil na konečných 3:1.
R Krivosík, 230 divákov. ŽK: Domček, Pilát. ČK: Marek Kvašay
CHYNORANY: Mir. Mikula – M. Magdolen, Parkan, Mich. Mikula, Baláž (24. Domček), Podmanický, Pilát, Gajdoš, T. Magdolen, Ondrejkovič, Oravec.
DOMANIŽA: Ševček – Ušiak, Slamka (63. Lapšo), Valient, Marián Augustín, Čelko, Kardoš, Mir. Kvašay (46. Mar. Kvašay), Milan Augustín, Lagin, Svoboda.

N. Pravno – Častkovce 0:2( 0:1)
Góly: 37. Luža, 58. Madro, V priemernom až chvíľami slabom zápase domáci za prvým 30 minút spáli 2-3 šance a strelili aj brvno. Hostia vystrelil prvýkrát prakticky až v 37. minúte a hneď zaznamenali gól. V druhej polovici nenastúpili Bielik, Jurkovič a zranený Čičmanec a bolo prakticky po futbale. Hostia neukázali vlastne nič, akurát po náhodnej akcii zvýšili skóre na 2:0 a najkrajším momentom zápasu bolo len nastrelenie brvna po prekrásnej strele Klajbera.
R Benscík, 200 divákov.
N. PRAVNO: Pročka – Štifel, Klajber, Škovran, Bielik, Sobota, Jamrich, Valko, Jurkovič, Jamrich Michal, Vrábel, str. Polák, Šujan, Štálnik.
F. Fazekaš

Ostatné výsledky: Moravany – Skalica 5:1 (4:0),Šimonovany – V. Kostoľany 2:0 (1:0), Hrnčiarovce – Kanianka 1:1 (1:0), Senica - Továrniky 2:1 (1:1).

Dohrávky 22. kola (streda 26. 4. ):
Skalica – Tr. Stankovce 1:1 (1:0), 31. Šefčík – 86. Kriško, Chtelnica – Chynorany 2:0 (1:0), 35. a 63. M. Bílik, V. Kostoľany – Senica 1:1 (1:1), 28. Mačica – 12. Hílek, Hrnčiarovce – Šimonovany 2:1 (2:0), 12. Kitta, 23. Švec (vl.) – 53. Šulaj, Domaniža – Moravany 2:1 (1:1), 41.Svoboda, 89. Čelko – 30. Majerský, Kanianka – Častkovce 2:2 (0:0), 60. Šúšol, 74. Marián Petráš – 47. a 73. Madro, Partizánske - Nitr. Pravno 2:0 (2:0), P. Desat, Kompas, Tovarníky - Dubnica B 0:4 (0:3), 11. a 25. Augustíni, 15. Švikruha 87. A. Marián.

1. Moravany 22 19 2 1 93:14 59 (+23)
2. Dubnica B 22 18 2 2 73:10 56 (+23)
3. Partizánske 22 15 1 6 55:22 46 (+13)
4. Domaniža 22 15 1 6 53:32 46 (+13)
5. Častkovce 22 14 2 6 53:25 44 (+11)
6. T. Stankovce 22 12 3 7 42:25 39 (+3)
7. Chynorany 22 11 3 8 42:37 36 ( 0)
8. Kanianka 22 8 5 9 30:39 29 (-1)