odovzdaných pre politickú stranu alebo koalíciu.
Na 33. mieste, v zóne nezvoliteľnosti, je napríklad Peter Nováčik z Nového Mesta nad Váhom. Kandiduje za Stranu zelených na kandidátke Slobodného fóra. Podľa odhadov volebných preferencií bude potrebovať okolo 7000 preferenčných hlasov. Pripravuje kampaň, ktorú podporuje aj základná skupina Strany zelených v Novom Meste nad Váhom. Verejnosti sa predstaví na plagátoch, do ktorých plánuje investovať aj svoje prostriedky.
Z Nového Mesta nad Váhom kandiduje aj riaditeľ Úradu práce a sociálnych vecí a rodiny Ivan Sadovský. Je na 50. mieste kandidátky KDH. „Spojíme sa viacerí regionálni kandidáti a pripravíme plagátiky.“ Zapojiť sa do volebnej kampane takýmto spôsobom sa rozhodli s cieľom zviditeľniť značku strany v kraji cez miestnych kandidátov. „Na centrálnych plagátoch sa nezvýrazňujú,“ odôvodňuje Sadovský. „Poradie na listine kandidátov bolo v našom prípade záležitosťou dohody, nejde o to niekde sa pretláčať, chceme len upozorniť, že v rámci strany kandidujú aj miestni politici. Aby ľudia stranu nevnímali len cez lídrov.“
Čo sa týka šancí Sadovský pripomína, že treba poznať realitu a možnosti. „V našom prípade treba okolo 7 až 9-tisíc preferenčných hlasov a to je naozaj veľa.“
Politológ František Tóth upozorňuje, že voliči môžu krúžkovaním urobiť určité posuny, ale nie absolútne posuny. Reálnu šancu dáva kandidátom do desiateho miesta „pod čiarou“.
Kandidátom z nezvoliteľných miest odporúča skôr tichú kampaň, „inak by predsa išli proti vedeniu strany, ktoré ich na určité miesto umiestnilo.“ Tóth uvažuje aj nad motiváciou ľudí, nechať sa umiestniť na nezvoliteľné miesto. „Okolie sa pýta, na čo mu to je, prečo sa nechal zapísať, čo tým chce dokázať, keď sa nedostane do parlamentu?“