MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Dolná Poruba – Horné Srnie 2:3 (1:2)
Hra sa od prvej minúty začala svižným tempom z oboch strán. V 20. minúte sa najlepšie zorientoval pred hosťujúcou bránou Kaukal a otvoril skóre stretnutia – 1:0. O tri minúty hostia dobre zakombinovali a bolo vyrovnané. Pár pekných šancí, ktoré si vytvorili domáci zostali premenené. Následne pekným únikom Chlebanu sa hostia v 38. minúte ujali vedenia. Do polčasu ešte domáci zatlačili súpera, ale stav sa už nezmenil. V druhom polčase sa opäť hral futbal dobrej úrovne, domácim sa podarilo vyrovnať peknou strelou Doričku z priameho kopu. Dobrou hrou a dôrazom, ale hlavne po chybe domácej obrany sa opäť ujali vedenia hostia Kebískom na 3:2. Dolnoporubania sa ešte v závere snažili vyrovnať, zatlačili súpera pred ich bránu, ale vďaka dobre chytajúcemu brankárovi hostí sa už stav nemenil.
Milan Suchý

Veľká Hradná – Dubodiel 2:0 (1:0)
Prvý polčas uspokojil divákov, i keď na oboch stranách mohlo padnúť viac gólov. V 15. minúte nabehol do pokutového územia na ideálnu prihrávku domáci útočník, bol faulovaný a penaltu bezpečne premenil Peter Kováč. Hostia do 30. minúty domáceho brankára ohrozili iba z trestných kopov. V 40. minúte mohlo byť vyrovnané, keď striedajúci Petrík technickou strelou mieril k žrdi, no domáci brankár Ježík vynikajúcim zákrokom loptu vytlačil na roh. Z protiútoku ušiel obrane hostí po druhý krát domáci hráč Karol Kováč, no pre nedôrazné zakončenie loptu opäť stratil. V 45. minúte mali hostia opäť vynikajúcu príležitosť, no v bráne domácich stál skvelý Ježík. Druhý polčas začali domáci akoby súpera šetrili. V 50. minúte domáci obranca fauloval v šestnástke útočníka hostí a rozhodca odpískal pokutový kop i proti domácim. Brankár Ježík zachoval pokoj, riskol jeden roh brány a Kúdelovi pokutový kop vyrazil. V 60. minúte hostí po druhý kráť zachránila žrď. V 75. minúte po dobre zahranej akcii domácich brankár strelu K. Kováča iba vyrazil, no dobre postavený domáci útočník loptu vrátil do siete. O tri minúty domáci opäť opečiatkovali žrď. V 85. minúte svoj tretí samostatný únik na bránu K. Kováč opäť nepremenil. Dve minúty pred koncom stretnutia išiel sám na brankára aj domáci Grunta, no ani ten neuspel. Hostia v druhom polčase po nepremenenej penalte domácim veľa starostí nenarobili, Za zmienku stojí fakt, že derby zápas sa hral obojstranne slušne, na čom má zásluhu i rozhodcovská trojica.
Góly: P. Kováč, M. Kováč. ŽK: P. Kováč. Rozhodoval Nedveď, 270 divákov.
František Kováč

Očkov – Trenč. Teplá 5:2 (1:0)
Prvý polčas sa hral väčšinou medzi šestnástkami, ale boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia v 25. minúte, keď gól vsietil Marek Gono. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom udržať stav, prípadne zvýšiť svoje vedenie, čo sa im podarilo už v 51. minúte, keď gól vsietil Burza. V priebehu jednej minúty domáci opäť vsietili gól na 3:0, autorom presného zásahu bol kapitán domácich Neuschl. Domáci naďalej kontrolovali priebeh hry a v 63. minúte Marek Gono zvyšoval na 4:0. V 78. minúte po najkrajšej akcii celého zápasu Patrik Valo zvýšil na 5:0. Po tomto góle sa domáci uspokojili s výsledkom, čo hostia dokázali využiť a gólmi v 80. a 84. minúte znížili na konečných 5:2. Rozhodoval Klimčík, 100 divákov.
Dušan Klčo

Dolná Súča – Kľúčové 0:2 (0:0)
Dorast: Dolná Súča – Lubina 6:1.
(js)

Selec – Nová Ves n/V 0:1 (0:1)
Za ideálneho futbalového počasia sa stretli mužstvá z čela tabuľky. Celý zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami bez vyložených gólových príležitostí. O výsledku stretnutia rozhodla posledná minúta prvého polčasu, keď domáci hráči zbytočne stratili v útoku loptu, hostia sa dostali do rýchleho brejku a Jambor zoči-voči bezmocnému brankárovi nezaváhal. V druhom polčase sa domáci snažili aspoň vyrovnať, ale ich dlhé nakopávané lopty do šestnástky končili v rukách výborne chytajúceho brankára hostí Grznára. Aj napriek tomu sa dostal do dvoch dobrých šancí Paulíny, ale mieril tesne vedľa. Domácim sa len potvrdilo, že proti tomuto súperovi sa im doma vôbec nedarí. Pred 150 divákmi rozhodoval Opatovský.
ŽK: Jančo, Adamčík
Selec: Tunega – Mutňanský, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Poliak, Ondriška Vrba), Masaryk, Miloslav Hrbas. N. Ves: Grznár – Kunda, Suchý, Kendera, Zelenák, Jančo, Šorec, Adamčík (Masár), Jambor, Kováč, Kukučka.
Ľuboš Masár

Horná Súča – Čachtice 1:1 (0:0)
Po najslabšom výkone na domácom ihrisku si domáci veľmi skomplikovali situáciu v súťaži. Prvý polčas doslova „odflákli“ bez pohybu, nasadenia a nulovej streľby. Hosťom stačilo len odvracať a zakopávať lopty. V domácom mužstve nebolo hráča, ktorý by zobral na sebe zodpovednosť a zavelil do útoku. Druhý polčas bol už živší, domáci sa dostali v 70. minúte do vedenia, keď po rohu Juricu hlavou skóroval Pečeňanský. Hostia vyrovnali v 76. minúte strelou spoza šestnástky, autorom gólu bol Imriška. Záver zápasu bol plne v réžii domácich, ale už bolo neskoro streliť víťazný gól. Pred 200 nespokojnými divákmi rozhodoval Tabak. Hralo sa bez žltých kariet.
DORAST: 1:2 . ŽIACI: Horná Súča – Skalka n/V 1:2.
Ladislav Štefánek

Stará Turá – Soblahov 0:0
Nakoľko domáci sú v tabuľke v pásme zostupu, v tomto stretnutí museli zvíťaziť a „zahladiť“ výsledky z predošlých kôl. V stretnutí sa potvrdilo, že domáci nie sú schopní od začiatku vyvinúť stály tlak na súpera a prípadne skórovať už na začiatku zápasu. Potvrdilo sa to aj v tomto zápase. Od začiatku sa hral svižný, rýchly vyrovnaný zápas, útoky sa prelievali na oboch stranách, avšak skončili pred šestnástkou alebo nepresným zakončením. Jedinú veľkú šancu v prvom polčase mali domáci v 29. minúte, keď Coufalík nastrelil žrď hostí. O desať minút mali veľkú šancu hostia, hlavička útočníka len tesne minula domácu bránu. Druhý polčas bol v podstate rovnako ako prvý, čakalo sa len, komu sa podarí skórovať z prípadnej šance. V 60. minúte odpískal rozhodca pokutový kop proti domácim, ktorý domáci brankár Viskup skvelo zneškodnil. V 80. minúte si to brankár Viskup zopakoval, keď dokázal chytiť aj druhý pokutový kop hostí! Keďže sa v závere už ani jedno mužstvo nedokázalo presadiť, zápas sa skončil bezgólovou remízou.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Stračiak, 150 divákov.
Jaromír Štefánik

Ľuborča – Mel.-Lieskové 2:0 (2:0)
Prvý polčas bol v znamení technickej prevahy domácich, ktorú sa podarilo pretaviť na dva góly. Najskôr v 28. minúte kapitán Vavruš premenil pokutový kop po faule na Patku a v 35. minúte Trška hlavou zvýšil na 2:0. Druhý polčas bol vyrovnaný, obe mužstvá si vypracovali niekoľko príležitostí, skóre sa však už nezmenilo.
Góly: Vavruš (11 m), Trška. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Oravec, 150 divákov.
DORAST: 6:3. ŽIACI: Dubodiel – Ľuborča 7:2.

8. Horné Srnie 25 10 2 13 54:51 32 (-4)
9. Trenč. Teplá 25 10 2 13 40:49 32 (-4)
10. Dubodiel 25 9 4 12 41:44 31 (-5)
11. Kľúčové 25 9 4 12 34:38 31 (-5)
12. Stará Turá 25 9 4 12 31:43 31 (-8)
13. Horná Súča 25 9 4 12 34:53 31 (-8)
14. Očkov 25 8 4 13 43:58 28 (-11)
15. Mel.-Lieskové 25 7 5 13 31:45 26 (-10)
16. Dolná Súča 25 6 2 17 29:77 20 (-19)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 22 gólov, Peter Kováč (Veľká Hradná) 18, Martin Kebísek (Horné Srnie) 15, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Radomír Hlávek (Dolná Súča) 11, Branislav Dušák (Selec), Jozef Kaukal, Jozef Suchý (obaja Dolná Poruba) a Jozef Šimko (Horné Srnie) po 10, Ľuboš Koníček (Ľuborča) a Ľudovít Horňák (Selec) po 9, ostatní 8 amenej.