Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Spartak Bánovce – Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 76. Zríni.
V Bánovciach bola stovka divákov svedkom priemerného futbalu, ktorý sa odohrával zväčša medzi šestnástkami. Obe mužstvá sa sústredili najmä na obranu a snažili sa neurobiť chybu, ktorou by súpera pustili do šance. V 25. min. zle zakončoval v dobrej pozícii Šebo a o pár minút na to slabú Buchelovu strelu brankár Solnička chytil. Hostia za celý prvý polčas tiež vystrelili na Grmana iba jediný raz. Slabý futbal pokračoval aj v druhom polčase. Domáci sa snažili, miestami mali územnú prevahu, avšak na vysokých zadákov hostí nevedeli nájsť recept. Hostia taktiež v zápase priveľmi neoslnili. Potom však prišla 76. min., keď po štandardke hostí sa domáci obrancovia za asistencie brankára Grmana ponúkali, kto odkopne loptu z päťky do bezpečia, až ju Zríni poslal do siete – 0:1. V závere stretnutia Bánovce už nič nevymysleli, a tak si zapísali ďalšiu prehru na domácom ihrisku. V jarnej časti sezóny je to pre domácich už šiesty zápas, ktorý po vyrovnanom výkone v poli prehrali o gól. Tentokrát o tom rozhodol neuveriteľný kiks v obrane, ktorý Bánovce stal minimálne bod.
Rozhodoval Škadra, bez kariet, 100 divákov.
BÁNOVCE: Grman - Herda, Stano, Filin, Škultéty, Malina (72. Zita), Mezovský, Slovák (84. Jánošík), Buchel (72. Mikuš), Jamrich, Šebo. Tréner J. Jurkovič.
MYJAVA: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Bruško, Viselka, Zverec (88. Manák), Zríni, Gučík, Neoveský, Mráz (72. Škoda), Buček. Tréner Š. Potúček.
PETER BULÍK

Eldus Močenok – LR Crystal Lednické Rovne 5:0 (3:0)
Góly: 23. a 50. M. Bogora, 37. a 62. Bernáth, 25. Čambal.
Stretnutie mužstiev z popredia tabuľky sľubovalo vyrovnaný priebeh, ale bolo tomu tak iba do 20. min., pretože výborný stred poľa hostí, dirigovaný skúsenými Šatkom s Baginom, v ktorom dominoval najmä Tomana, toho domácim veľa nedovolil. Úvodnú šancu mali hostia, ale Bagin z trestného kopu delovkou minul cieľ. Eldus šiel do vedenia v 23. min., keď „dispečer“ Čambal zariadil pre M. Bodoru tutovku. O dve minúty neskôr už bolo rozhodnuté. To Čambal z trestného kopu trafil nekompromisne k ľavej žrdi. V 37. min. domáci dokonali dielo, keď prudká strela Bernátha z 12 m nedala Hrnčiarikovi šancu. Hostia síce mohli v 42. min. znížiť, ale tutovku Luhového Fišan zneškodnil. Po obrátke už hosťom, ktorí pricestovali iba jedenásti, dochádzali sily a bolo už iba otázkou času kedy opäť inkasujú. V 50. min. si na dlhý pas kapitána Paľa nabehol M. Bogora a lobom prekonal bezmocného gólmana sklárov. Hostia odpadli fyzicky aj psychicky a v 60. min. zvýšil vedenie Eldusu Bernáth. V závere mohli domáci hráči skóre ešte prikrášliť, ale šance P. Bogoru a Čambala využité neboli, rovnako ako tie Tomana a Kadleca. Pred 300 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Tomana, Šatka, Bagin.
CRYSTAL: Hrnčiarik - Mišík, Bagin, Šatka, P. Martinka - Minarech, Kadlec, Šebo, Luhový - Tomana, J. Martinka. Tréner V. Kavecký.
JOZEF SKLENÁR

Nové Mesto - Vrbové 1:0 (0:0)
Gól: 53. Jurčák.
Domáci po troch prehrách museli bodovať naplno. V základnej zostave chýbalo obom mužstvám viacero zranených hráčov, no od úvodných minút sa hral svižný futbal. Novomešťania sa v prvom polčase s vetrom v chrbte ťažko presadzovali, pretože defenzíva hostí si dobre plnila svoje povinnosti. Až v 18. min sa zrodila prvá vážnejšia príležitosť, keď po rohu hlavičkoval Otočka do rúk gólmana hostí. Okrem ďalekonosnej strely Horúcku zo 40 m sa na oboch stranách nič vážnejšieho neudialo. Nakoniec sa domáci jediného, a ako sa neskôr ukázalo i víťazného, gólu predsa len dočkali. Po rohu Balcíra v 53. min sa k lopte dostal Balocký, ten vystrelil a mnohokrát stečovaná lopta sa dostala až pred bránkovú čiaru, kde číhal Jurčák, ktorý už vedel čo s ňou - 1:0. Hostia pohrozili v 73. min peknou strelou Benka, ktorá len o pár centimetrov minula cieľ. Na opačnej strane po chybe Adamca mohol AFC zvýšiť, avšak Balcírovu strelu vykopávala z opustenej brány obrana hostí. V 78. min sa rútil sám na brankára Ščepko, ale lopta mu odskočila, čo vystihol brankár Sedláček, ale pri súboji sa zranil a musel odstúpiť. V závere sa hostia pokúšali o vyrovnanie, no vyprodukovali iba jednu peknú strelu z kopačky agilného Benka.
Pred 400 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Balocký, Ščepko - Benko, T. Gažík, P. Gažík.
AFC: Hodulík - Jurčák, Otočka, Hulínek (89. Kostelán), Šumaj, Gabriš, Horúcka, Balcír, Omasta (90. Osuský), Balocký, Ščepko. Tréner M. Lintner.
BORIS OSTRENKA

Spartak Vráble – FK Slovan Nemšová 1:1 (0:1)
Góly: 67. Balko - 5. Batelka.
Opäť sa potvrdilo, že výkon domáceho mužstva stúpa a klesá s prítomnosťou Ürgeho. Hoci si Spartak počas celého zápasu udržiaval hernú a územnú prevahu, nedokázal premeniť ťažko vypracované šance. V 5. min. si za obranu Vrábeľ, ktorá reklamovala ofsajd, nabehol Batelka a preloboval domáceho gólmana – 0:1. Vráble zvýšili svoje úsilie, v 20. min. mieril Toman v páde hlavou tesne vedľa a Gondovu delovku pod brvno zneškodnil Kopčan. V samotnom závere prvého polčasu mohol vyrovnať Gyepes, ale zo 7 m prestrelil. V 59. min. Tužinského v 16-ke fauloval Sabatka, ale Husár mieril z pokutového kopu vedľa. V 67. min. striedajúci Kuťka vyzvŕtal obranu Nemšovej, ideálne našiel Balka a ten tvrdou strelou vyrovnal. Vrábľania sa úporne snažili streliť víťazný gól, avšak v 76. min. po rohovom kope Sepeši z rohu malého vápna vysoko prestrelil a v 81. min. gólovú hlavičku k tyči zneškodnil Kopčan. Domáci fanúšik neodchádzal spokojný, nakoľko očakával potvrdenie ambícií na postup.
Rozhodoval Kravárik, ŽK: Sepeši - Kresánek, Batelka, 970 divákov.
SLOVAN: Kopčan – Sabatka (75. Suchý), Jakubek, Kresánek, Verchola, Schlesinger, Ďuriš, Amrich (70. Laco), Ďuďák, Vavruš (61. Častulin), Batelka. Tréner P. Tomáš.
IMRICH PECEK

Ostatné výsledky: FKM Nové Zámky – MFK Topvar Topoľčany 1:0 (0:0), Matador Púchov B – Prievidza 1:3 (1:2), Dolné Vestenice – Komárno 4:1 (1:0), Juhcelpap Štúrovo – ŠK Blava Jasl. Bohunice 3:1 (0:0).

26. kolo (streda 17. 5.):
Topoľčany - Prievidza 0:0, Jaslovské Bohunice - Púchov B 6:2 (2:1), Komárno - Štúrovo 3:1 (1:0), Vrbové - Dolné Vestenice 2:0 (1:0), Myjava - Nové Mesto 3:0 (2:0), 5. Zríni, 8. Neoveský (11 m), 88. Zverec, Lednické Rovne - Bánovce 1:0 (0:0), 88. Tomana, Nemšová - Eldus Močenok 1:0 (0:0), 48. Amrich (11 m), Nové Zámky - Vráble 1:0 (1:0).

13. Púchov B 27 7 6 14 32:44 27 (-15)
14. J. Bohunice 27 6 3 18 24:52 21 (-18)
15. Bánovce 27 4 5 18 23:47 17 (-25)
16.Komárno 27 1 3 23 12:102 6 (-33)

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 170

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.