Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Horná Poruba 5:0 (3:0)
Hostia boli domácim do 15. minúty vyrovnaným súperom. Po strelení gólu v 17. minúte dominovali na ihrisku však už len domáci hráči, ktorí predviedli pekný rýchly a technický futbal a zaslúžene vysoko zvíťazili. Prvé tri góly sa zrodili po ukážkových akciách na jeden dotyk.
Góly: 17. a 25. Sadloň, 33. Pavlík, 53. Michalička, 77. A. Nemec. Rozhodoval Grolmus, 200 divákov.
BREZOVÁ P/B: Vajaš – Marík, Šido, Miča, Dobrovodský, Kutlák (78. Ondrejkovič), Šarudi (60. Kavecký), Šimek, Michalička, Sadloň (73. A. Nemec), Pavlík.
Eduard Hegeduš

Bošany – H. Streda
- nehralo sa, hostia nepricestovali.

Pov. Bystrica - Z. Kostoľany 3:0 (1:0)
Góly: 15. Čupka, 69. Záhradník, 85. Šuška.
Hostia hrali umnú ofsajdovú taktiku, domáci mali v úvode šancu, ale Vaštík v 10. min prestrelil. V 15. min po narážačke s J. Gáboríkom zasunul Čupka loptu povedľa brankára – 1:0. O päť minút pálil F. Hedera vedľa a v 22. min únik dvoch súperov „hasil“ v poslednej chvíli Vaštík. V 25. min prestrelil Ondrička a o minútu Hrnčík neprihral dobre postaveným spoluhráčom. Bombu Ondričku v 35. min vyrazil Rybnický, podobne si poradil aj s Čupkovým volejom v 39. min. Hosťujúci J. Oršula trafil v 44. min z priameho kopu žrď a pred Záhonom obrana loptu odkopla. V 50. min mal šancu Baláž, ale Bartek chytil. O päť minút netrafil Záhradník a 58. min jeho strelu brankár pekne vyrazil. V 63. min neskončil v sieti Záhradníkov lob, no 69. min sa dočkal nakoniec trafil šibenicu – 2:0. V 79. min išiel Duda sám, no Bartek bol pozorný. Päť minút pred koncom naservíroval Hrnčík po úniku loptu Šuškovi pred prázdnu bránu – 3:0 a o tri minúty ešte J. Gáborík mieril vedľa.
POV. BYSTRICA: Bartek – Pauer (Šuška), Bednár, Ondrička, Vaštík (Záhradník – Bačík), M. Hedera, F. Hedera, Čupka, Nemček, J. Gáborík, Hrnčík.
(jšm)

Prečín - V. Uherce 4:1 (1:1)
Góly: 38. a 72. Michel, 47. J. Oravík, 84. I. Oravík - 28. Kopál.
V Prečíne sa hral obojstranne kvalitný zápas, mužstvá mali šance, ktoré ale brankári zlikvidovali. Vedenia sa ujali hostia Kopálom, ale o desať minút Michel prehlavičkoval brankára. Po narážačke s Almasym dostal v úvode druhej časti Prečín do vedenia J. Oravík. V dobrom zápase pridal po skrumáži Michel tretí gól a výhru potvrdil bombou I. Oravík, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
PREČÍN: Múčka – Mojžišík, Buday, Tuchyňa, Raček, Almasy (Hluško), J. Orávik, I. Oravík, Blaško, Michel, Hozdek (R. Birošík).
(mam)

Pov. Teplá - Podolie 2:1 (1:0)
Góly: 37. Abík, 89. Hlušek - 70. Ostrenka.
Domáci začali lepšie, ale Jankejech, Repáč a Hluško gól nedali. V 25. min uvidel Ivana červenú kartu a od tohto momentu hrali hostia lepšie. V 37. min po akcii Jankejecha s Hluškom a Muchom dostal domácich do vedenia Abík. Aj po prestávke pôsobili hostia dobrým dojmom a 46. min Lutišan im zmaril dobrú príležitosť. V 70. min ušiel Ostrenka a bolo vyrovnané. O niekoľko sekúnd bol v šestnástke faulovaný Abík, ale jeho strelu z jedenástky Pisca vyrazil. Minútu pred koncom po Repáčovom rohu rozhodol o domácej výhre Hlušek.
Pov. Teplá: Lutišan, Slaninka, Vrábel (Hrubo), Hlušek, Gardian, Jankejech Mucha, Urík (Barenčík), Abík, Repáč, Sárinec.
Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Marek, Križák, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Krajčík, Ivana, Ostrenka, Augustín.
(jan)

M. Lednice – Sverepec 1:4 (1:2)
Góly: 38. Miloš Lednický – 30. Patyka, 43. Valášek, 87. Janoviak, 89. Letko.

Oslany – Hôrka n/V. 3:2 (0:0)
Góly: 54., 55. a 80. Néč – 76. a 86. Minarovjech 2 (1 z 11m), 150, r. Mako. Domáci nastúpili bez 6 hráčov základnej zostavy, čo sa odzrkadlilo hlavne na hre v prvom polčase. Hralo sa takticky a strely len z diaľky ohrozovali brankárov. U domácich bol najaktívnejší Kuric, ktorý v 6., 21, 35. a 45. min ohrozoval hosťujúceho brankára. Až tesne pred prestávkou Obert musel riešiť ošemetnú situáciu hostí. V druhej časti hra ožila, obaja súperi otvorili hru a bolo na čo pozerať. Najprv pohrozili hostia, keď hráč hostí na päťke zluftoval. V 54. min si v 16-tke pekne spracoval loptu Néč a otvoril skóre – bolo 1:0. O 4 min na to hlavičkoval tesne veľa bránky. Útočili aj hostia, snažili sa o vyrovnanie. V 75. min Kolár presne prihral Néčovi a ten nedal brankárovi šancu – 2:0. O minútu rýchli útočníci Hôrky sa tešili z gólu – znížili na 2:1. V 80. min po rohu domácich sa v skrumáži najlepšie zorientoval opäť Néč a zaznamenal svoj tretí hetrikový gól. V 86. min bol hráč hostí zrazený v trestnom území a Minarovjech z 11 m kopu znížil na rozdiel gólu. Oslančania v závere taktickou hrou udržali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.
OSLANY: Obert – Ivanka, R. Šandrik, Volf, Černák, Kolár, Gažík, Bobok, Cifrík, Néč, Kuric, str. Vnučko, Hýrošš, P. Šandrik.
HÔRKA n/V:Turovský – Zmeko, Ševcech, Jaroš, P. Koritina, Némethy, Petruš, J. Koritina, Hornyak, Minarovjech, Hrabovský, str. Kuna.
D. Baláž

Prievidza B – Tr. Jastrabie 3:0 (1:0)
Góly: 5. J. Sedlák 64. Mojžiš, 80. Iliaš (z 11 m), 150, Štrba. Domáci začali aktívne a už v 5. min po Ďurišovom vniknutí do 16-ky J. Sedlák otvoril skóre. V 26. min Mojžiš po prihrávke Škripa nastrelil len brankára a z protiútoku hosťujúci R. Gala z čistej šance netrafil bránu. V 36. min Chrenko obišiel aj brankára, ale obrancovia stihli odvrátiť na roh. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, z množstva šancí využili dve. V 64. min Belko vybojoval stratenú loptu a Mojžiš po sóle cez pol ihriska zvýšil na 2:0. V 80. min bol v 16-tke faulovalí Iliaš a sám postihnutý pokutový kop premenil. Potom sa zápas už len dohrával.
PRIEVIDZA B: Šnirc – M. Sedlák, Jankeje, Ďuriš, Škríp, Kováč, Švirik, Mojžiš, Iliaš, Chrenko, J. Sedlák, str. Pieš, Bartoš, Belko.
TR. JASTRABIE: Hruška – M. Glasa, Fodrek, Kožlej, Sádecký, Cintula, Kyselica, Pavolo, Panák, R. Glasa, Peťovský, str. Halás, Praženec, Doktor.