FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Teplá – Čachtice 5:2 (2:0)
Góly za domácich: Šubert 3, Marušinec 2.

Kľúčové – Mel.-Lieskové 2:0 (0:0)
Zápas sa vyvíjal v pokľudnom tempe, keď boli šance aj na jednej, aj na druhej strane. Za domácich veľkú šancu nevyužil Mikušinec, za hostí Šikuda. V druhom polčase, hneď po prvom rohu domácich, nezadržateľne skóroval Papiernik. Následne na to sa zranil domáci Marián Sabadka a nakoľko domáci využili všetky striedania dohrávali desiati. Avšak aj o jedného hráča v poli menej dokázali nebezpečne ohrozovať súperovho brankára. Najkrajšia akcia zápasu sa odohrala v 80. minúte, keď po akcii Michala Sabadku a Pavla Vavruša zvýšil Michal Vavruš. Domáci mali ešte viacero šancí, ale Takáč nedokázal loptu dopraviť ani do prázdnej brány.
ŽK: Birás, Kotek, Motyka. Rozhodoval Oppenberger, 100 divákov.
Kľúčové: Králik – Papiernik, Vykopal, M. Sabadka, Kudlík, P. Kiačik, M. Sabadka, Pecháček, A. Kiačik, Vydrnák, Mikušinec, striedali M. Vavruš, Takáč, P. Vavruš.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Luprich, Sklár, Kotek, Motyka, Birás, Uhlárik, Mikušať, Šikuda, Zemek, striedal Dubec.
Patrik Kiačik

Očkov – Ľuborča 0:2 (0:0)
Za slnečného počasia sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky, ale domáci sa súpera nezľakli. V 9. minúte domáci nevyužili prvú tutovku a to isté sa zopakovalo v 29. minúte. V 40. minúte bolo vyvrcholením domácej ťažkopádnosti, keď Rehák nepremenil pokutový kop. Druhý polčas začal z oboch strán rozhárane medzi šestnástkami. Nakoniec to boli šťastnejší hostia, ktorí sa v 65. minúte ujali vedenia 1:0. V 75. minúte to boli opäť hostia, ktorí zvýšili na 0:2. Domáci v tomto zápase doplatili na množstvo nepremenených šancí.
Rozhodoval Bušo, 100 divákov.
Dušan Klčo

Dolná Súča – Stará Turá 1:2 (0:1)
Góly: Hlávek – Coufalík, Štefík.
DORAST: Dolná Súča - Častkovce 8:2. ŽIACI: Trenč. Turná – D. Súča 1:4.
(jš)

Dolná Poruba – Veľká Hradná 1:1 (1:1)
Domáci nastúpili do zápasu s veľkou chuťou, čo sa im aj podarilo a Jozef Kaukal po peknej prihrávke od Jozefa Suchého otvoril skóre zápase. Hosťom sa ešte v prvom polčase podarilo Petrom Kováčom vyrovnať. Druhý polčas sa niesol vo veľmi nervóznom duchu, obe mužstvá chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, ale stav sa už nezmenil.
Góly: Kaukal – P. Kováč. Rozhodoval Nedveď, 80 divákov.
Dolná Poruba: Korček – P. Suchý, Uhlárik, Galko, Kollár, Dorička, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Hrbáček.
Veľká Hradná: I. Ježík – Ma. Petrík, P. Ježík, Ľ. Ježík, Sýkora, Mi. Petrík, M. Ježík, Hilčík, P. Kováč, J. Ježík, K. Kováč, striedali Mi. Kováč, Ma. Kováč, Lobotka.
Milan Suchý

Selec – Horná Súča 1:3 (1:0)
Po hodoch býva bolenie brucha – tak by sa dal charakterizovať výkon Selčanov v tomto zápase. Po minulotýždňovej osemgólovej nádielke im už zrejme neostal pušný prach. V prvom polčase za ideálneho počasia akoby sa hráčom oboch mužstiev nechcelo behať a tak diváci mohli sledovať futbal bez väčšieho nasadenia. A tak nečudo, že prvý „futbalový“ moment sa zrodil v 41. minúte, keď hosťujúci Kučerák z priameho kopu trafil žrď a z následného protiútoku domáci Púček preloboval hosťujúceho brankára a poslal domácich do jednogólového vedenia. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, iba hostia prejavili väčšiu vôľu po víťazstve, čo sa im napokon zásluhou strelecky disponovaného Častulína aj podarilo, keď čistým hetrikom v 54., 60. a 80. minúte dokonale otočil výsledok stretnutia.
Rozhodoval Malec, 70 divákov.
Ľuboš Masár

Horné Srnie – Soblahov 1:1 (1:0)
Hornosrňania po výprasku v Očkove potrebovali na miestenku aj v budúcom ročníku tejto súťaže bodovať naplno, čo sa im však nepodarilo. Úvod stretnutia bol opatrný z oboch strán, no hostia mali zjavne navrch a v 15. minúte si vypracovali aj prvú šancu stretnutia, no brankár Horný zachránil. Domáci ohrozili brankára hostí až v 25. minúte, keď po rohu hlavičkoval tesne vedľa brány J. Šimko. V 35. minúte ideálne uvoľnil J. Šimko brata Mareka, no ten minul bránu hostí. O dve minúty zahrával roh J. Šimko a M. Šimko otvoril hlavou skóre stretnutia – 1:0. To však bolo v prvom polčase všetko. Druhý polčas začal tak, ako prvý končil, hostia mali územnú prevahu a domáci sa trápili hlavne so sebou. V 59 .minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu a kým domáci sformovali svoje rady, Halgoš vyrovnal na 1:1. V 60. minúte prudkú strelu J. Šimko neposlal medzi žrde a ani na opačnej strane sa to nepodarilo Talianovi. V 85. minúte mohol rozhodnúť J. Šimko, no jeho strela opečiatkovala len spojnicu brány hostí. O minútu na to prihrávku J. Šimka nespracoval brat Marek, a tak sa skóre do konca stretnutia nezmenilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Jančo. ŽK: Huszlicska.
H. Srnie: Horný – Šimák, Húserka, Meščánek, Kresánek, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek (Kubíček), M. Šimko, J. Šimko.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Beleš, Kyselica, Halgoš, Talian, Lazar, Jambor, Huszlicska, striedali Hájek, Fabo.
DORAST: Domaniža – H. Srnie 7:0, ŽIACI: H. Srnie - Šimonovany 2:4, ST. PÁNI: H. Srnie – Bylnica 3:5.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Dubodiel 4:1 (2:1)
Začiatok zápasu patril hosťujúcemu mužstvu, ktorí bojovnosťou a dobrým pohybom niekoľkokrát ohrozili domáceho brankára. A tak v 17. minúte stretnutia strelou Michala Červeného po teči domáceho hráča sa ujali vedenia. Až v 35. minúte vyrovnal Jambor po ideálnej prihrávke Kačinu. Ešte do polčasu ten istý hráč pridal o niekoľko minút svoj druhý gól, keď usmernil do siete strelu Zelenáka. V druhom polčase sa hral iba priemerný futbal, v ktorom domáci využili nedorozumenia v obranných radoch hosťujúceho mužstva, keď najskôr v 66. minúte prehodil Jambor vybiehajúceho brankára a o dve minúty si Jančo nabehol do voľného priestoru a prízemnou strelou uzavrel skóre stretnutia.
ŽK: Kováč (Nová Ves n/V). Rozhodoval Puna, 150 divákov.
N. Ves n/V: Grznár – Kunda, Suchý, Mlčúch, Zelenák, Jančo, Šorec, Kačina, Jambor, Kováč, Kukučka, striedali Adamčík, Lacko.
Dubodiel: Marián Petrík – J. Červený, Koreň, Kováč, V. Malec, M. Červený, Kúdela, Doktor, Hostačný, Knoll, B. Malec, striedali Šarina, Mrocek.

5. Čachtice 29 12 7 10 48:47 43 (+1)
6. Dolná Poruba 29 12 6 11 61:49 42 (-3)
7. Kľúčové 29 12 4 13 41:41 40 (-5)
8. Stará Turá 29 12 4 13 39:47 40 (-5)
9. Horná Súča 29 11 5 13 40:59 38 (-7)
10. Soblahov 29 9 10 10 46:38 37 (-5)
11. Dubodiel 29 11 4 14 48:57 37 (-5)
12. Horné Srnie 29 11 3 15 59:59 36 (-6)
13. Trenč. Teplá 29 11 2 16 48:57 35 (-7)
14. Mel.-Lieskové 29 10 5 14 38:50 35 (-7)
15. Očkov 29 9 4 16 50:67 31 (-14)
16. Dolná Súča 29 6 2 21 34:90 20 (-25)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 28 gólov, Peter Kováč (Veľká Hradná) 21, Martin Kebísek (Horné Srnie) 16, Radovan Trška (Ľuborča) 14, Radomír Hlávek (Dolná Súča) 13, Libor Šubert (Trenč. Teplá) 12, Jozef Kaukal (Dolná Poruba), Ľuboš Koníček (Ľuborča) a Ľudovít Horňák (Selec) po 11, Branislav Dušák (Selec), Jozef Šimko (Horné Srnie), Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové) a Jozef Suchý (Dolná Poruba) po 10, Andrej Paulíny (Selec) 9, ostatní 8 gólov amenej.