Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Led. Rovne – Nemšová 0:1 (0:0)
Góly: 65. Valachovič.
V zápase išlo o veľa, pretože kým domáci k postupu do vyššej súťaže potrebovali zvíťaziť, hosťom stačila na postup aj remíza. Nemšovania začali lepšie a už v 2. min sa vo veľkej šanci ocitol Vavruš, ale pálil vedľa. Za domácich kontroval v 12. min Luhový, lenže hlavičkoval iba do Kopčanovho náručia. O tri minúty bol v dobrej pozícii Grendel, no namiesto strely volil nepochopiteľne prihrávku. Hostia v 25. min pohrozili nebezpečnou hlavičkou Šmelka nad. Vo vyrovnanom dueli sa sklári dočkali v 42. min gólu, ale autora Šatku pripravil o radosť signalizovaný ofsajd. Domáci vstúpili do druhej časti lepšie, ale prevaha očakávaný efekt nepriniesla. V 61. min sa vyznamenal domáci Hrnčiarik, keď chytil čistý gól Valachovičovi. O štyri minúty to bol znova Valachovič, ktorý potrestal zaváhanie obrany a otvoril skóre. Rovňania viditeľne znervózneli, pretože v tých chvíľach ich od postupu delili už dva góly. V 77. min mali náznak šance Grendel s Minarechom, avšak stroskotali na pevnej obrane. Hoci domáci vrhli v závere všetko do útoku, hostia z Nemšovej pokojne ustrážili tesný náskok a po záverečnom hvizde rozhodcu sa tešili z postupu.
Pred 500 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Bagin, J. Martinka, Ďuriš, Jančovič.
CRYSTAL: Hrnčiarik – P. Martinka, Bagin, Šatka, J. Martinka, Basila, Tomana, Kadlec, Luhový (80. J. Šebo), Grendel (82. Mišík), Minarech. Tréner V. Kavecký.
SLOVAN: Kopčan – Kresánek, Jakúbek, Schlesinger, Šmelko, Laco, Ďuriš, Amrich (66. Suchý), Ďuďák, Vavruš (73. Častulín), Jančovič (55. Valachovič). Tréner P. Tomáš.
STANISLAV DETKO

Myjava - Nové Zámky 3:0 (2:0)
Góly: 23. Neoveský, 32. Viselka, 83. Zverec.
V zápase, kde obom súperom už o nič nešlo, videlo pár skalných divákov otvorený futbal s množstvom šancí na oboch stranách. V 5. min strela Mráza z 20 m skončila na žrdi, v 9. min v čistej šanci hosťujúci Sercel netrafil z osem metrov bránu. V 23. min prebral Neoveský loptu na polovici ihriska, obehol obrancu a zvnútra šestnástky k pravej tyči otvoril skóre -1:0. V 32. min po krásnej domácej akcii Zverec - Neoveský - Viselka išiel posledne menovaný sám na bránu a zvýšil na - 2:0. Vzápätí výborná domáca akcia dvojice Zverec - Neoveský neskončila gólom len vďaka výbornému brankárovi hostí Rybanskému. Na druhej strane gólovú strelu Solnička chytil. V 43. min po osi Mráz - Zverec - Neoveský posledne menovaný tesne minul bránu. V druhom polčase domáci hrali s vetrom v chrbte a najagilnejší domáci hráč Zverec vyskúšal brankára hostí. V 56. min jeho gólovú strelu na dvakrát Rybanský chytil, na druhej strane zachránil Solnička po strele Barkociho. Vzápätí opäť Rybanský vychytal Zverecove tvrdé strely, aby predsa len v 83. min kapituloval po jeho presnej strele. V 89. min išiel sám na brankára Neoveský, ale vystrelil nad. Domáce víťazstvo je absolútne zaslúžené, keď hostia mali obrovské diery v obrane.
Pred 100 divákmi rozhodoval V. Kováč, ŽK: Petričko, Barkoci, Sercel.
SPARTAK: Solnička (87. Valášek) - Buček, Bruško, Peknik, Viselka, Zverec, Zríni (85. Manák), Gúčik, Neoveský, Mráz (68. Škoda), Šarudi. Tréner Š. Potúček. ZDENO ŠIMO

J. Bohunice – Bánovce 1:1 (0:0)
Góly: 51. Greguška – 67. Herda.
V 7. min si na Karolov center nabehol Pecko, z blízka však prestrelil. Až v 21. min sa opäť domáci dostali na dostrel Grmanovej brány po spolupráci Gregušku s Bachňákom. Druhý menovaný svoj pokus neukončil presne. Inak sa dal označiť prvý polčas za hodový, plný nepresností a súvislejších kombinačných akcií. Oživenie prinieslo až druhé dejstvo, v ktorom padli aj góly. Najskôr sa v 49. min zastreľoval z diaľky Kolieska, keď trafil žrď Valovej brány. V 51. min poslal hlavou loptu na Gregušku Kubiš a domáci otvorili skóre stretnutia. Spolupráca Švestku, Uváčika a Paštiaka v 55., resp. 58. min nevyšla. O tri minúty neskôr sa k slovu prihlásili aj hostia. Buchel zakončoval ich akciu, ale Valo bol pozorný. V 66. min sa Bánovce dostali do rýchleho brejku, v poslednej chvíli odkopával loptu Buchel. Hostia sa dočkali vyrovnania o minútu na to, keď po zahrávanom rohu prestrelil Herda nielen domácu obranu, ale aj brankára. Zápas sa rovnako ako vo Vrbovom dohrával v nervóznej atmosfére, pričom obe mužstvá si treťoligovú príslušnosť udržali.
Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Jakáb, 100 divákov.
ŠK BLAVA: Valo – Bango, Gajarský, Bachňák, Greguška – Švestka, Kubiš, Jakáb, Pecko (46. Uváček, 83. Psota) – Paštiak, Karol. Tréner J. Jarábek. SPARTAK: Grman – Janušík, Stano, Herda, Jakubčík, Kolieska, Mezovský, Raffay, Jamrich, Buchel, Božík. Tréner J. Jurkovič.
Juraj Matolek

Púchov B - D. Vestenice 1:3 (0:3)
Góly: 56. Mičic - 3. Kermiet, 15. Bárta, 31. Kotula.
Hostia začali od úvodu aktívne a už v 3. min sa ujali vedenia, keď po rozohranom priamom kope skóroval Kermiet. V 15. min unikol po pravej strane výborne hrajúci Obert, ideálne prihral Bártovi, ktorý nemal problémy dať druhý gól. Domáci nedokázali hosťujúceho gólmana ohroziť a v 31. min opäť inkasovali. Cíger poslal dlhú loptu na nabiehajúceho Kotulu a ten krížnou strelou po zemi zvýšil na 0:3. Až v 38. min sa diváci dočkali prvej strely na bránu hostí, ale Jurenka si so Šamánkovým pokusom poradil. Druhý polčas začali hráči Púchova B aktívnejšie a v 56. min bola ich snaha korunovaná gólom. Šamánek krásne preniesol loptu zo stredu na ľavú stranu a Mičic hlavou znížil na 1:3. Hra bola vyrovnaná a šancí príliš veľa nebolo. V 78. min hlavičkoval Obert zblízka tesne nad a v 81. min sa na Leška rútil osamotený Šimurka, no mladý domáci gólman mu loptu rukou vypichol. O dve minúty postupovali na bránu Šnegoň s Petrom vavríkom, no v poslednej chvíli im jeden z obrancov loptu vypichol. V 90. min Obert zobral loptu v strede ihriska, obišuiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale jeho strele chýbali centimetre. Hráči Púchova B teraz už budú iba čakať, aký bude ich ďalší osud...
Pred 50 divákmi rozhodoval Černák, ŽK: Veng.
MATADOR B: Leško - Rojko, Hrehuš, Mičic, Zábojník, Veng, Novisedlák, Šamánek, Šnegoň, Peter Vavrík, Mráz (49. Stehel). Tréner L. Stehel.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Bárta (84. Humaj), Kermiet, Koreň, Šorec (56. Jandák), Raučina, Kotula, Cíger (77. Šimurka), Obert, Árgyusi. Tréner V. Oršula. FRANTIŠEK LEŠKO

Prievidza – AFC N. Mesto 1:0 (1:0)
Gól: 83. Šnirc.
Tento zápas záverečného kola prakticky už nič neriešil. Nové Mesto malo konečnú druhú pozíciu istú, Prievidžania sa za istých opkolností mohli posunúť z ôsmeho miesta o priečku vyššie. V priemernom zápase mali prvú šancu domáci, Píš v 3.min netrafil odkrytú bránu. V 10. min po chybe domácej obrany mal sľubnú príležitosť Omasta, Furka jeho strelu kryl. Zanedlho z dobrej pozície hlavičkoval Ščepko nad. Šance sa naďalej striedali na oboch stranách. V 28. min Špánikovu bombu Palkech vyboxoval, na druhej strane neuspeli Ježík a Omasta. V 57. min výborne zasiahol Furka pred Balcírom, ktorý sa rútil na prievidzskú bránu. Potom si Helbich narazil loptu so Špánikom, v dobrej pozícii následne prestrelil bránu. V 76. min sa po kolmom pase pred Palkechom nepresadil ani Oravec. V 83. min padol jediný gól stretnutia. Špánikovu strelu gólman hostí vyrazil pred seba a Šnirc ju poslal z uhla za jeho chrbát. V závere ešte mohol poistiť víťazstvo Oravec, no neuspel. Hráči HFK natiahli šnúru zápasov bez prehry na osem, no ani to nestačilo na postup do vyššej súťaže. Negatívom stretnutia bolo chovanie niektorých „tiežfanúšikov“ N. Mesta, ktorí sa dokonca snažili na prievidzskej tribúne vyvolať bitku.
Pred 123 divákmi rozhodoval Panák. ŽK: Helbich, Šnirc – Otočka.
AFC: Palkech – Ježík, Otočka, Hulínek, Osuský (85. Rusnák), Gabriš, Horúcka, Balcír, Omasta (85. Kostelan), Balocký, Ščepko. Tréner M. Lintner. BRANISLAV BUCÁK

Ostatné výsledky: KFC Komárno - Eldus Močenok 0:1 (0:1), Vrbové - Vráble 0:0, Topoľčany - Štúrovo 3:0 (2:0).

1. ŠK Eldus 30 20 7 3 67:15 67 (+22)
2. Nové Mesto 30 17 5 8 43:26 56 (+11)
3. D. Vestenice 30 15 10 5 41:23 55 (+10)
4. Nemšová 30 16 6 8 48:36 54 (+9)
5. Vrbové 30 15 7 8 49:27 52 (+7)
6. Vráble 30 14 10 6 44:25 52 (+7)
7. Prievidza 30 15 5 10 42:35 50 (+5)
8. Led. Rovne 30 15 4 11 53:42 49 (+4)