Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

V Selci zaznamenali historický úspech - futbalisti postúpili do 5. ligy!

Ani sme sa nenazdali a ďalší zo súťažných ročníkov majstrovstiev oblasti ObFZ Trenčín vo futbale patrí už nenávratnej minulosti. Do kroniky futbalu v Selci sa však určite zapíše zlatými písmenami, nakoľko tamojší futbalisti TJ Družstevník v práve skončene

j majstrovskej sezóne 2005-2006 získali v tabuľke MO 1. miesto a tým si faktický zabezpečli priamy postup do 5. ligy - sever Západoslovenského futbalového zväzu. Takáto pomerne vysoká súťaž sa v tejto známej obci ešte nikdy v minulosti nehrala, čo je samozrejme historickým úspechom. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že ambiciózny kolektív selčianskych futbalistov sa stal víťazom pomerne jasným spôsobom, keď pred druhou Ľuborčou mal šesťbodový a pred treťou Novou Vsou dokonca až desaťbodový náskok. Z tridsiatich stretnutí Selčania deväťnásť vyhrali, sedemkrát zo svojími súpermi sa rozišli deľbou bodov a iba štyri razy prehrali. Na svojom konte majú vysoko aktívne skóre 65:29, a v tabuľke pravdy majú deväťnásť plusových bodov, keď celkovo získali pozoruhodných 64 majstrovských bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kormidelníkom seniorov Družstevníka bol po celú uplynulú sezónu - MILOŠ VOLEŠÁK, ktorého určite netreba nejak zvlášť predstavovať, nakoľko mnohí priaznivci futbalu ho dobre poznajú ešte z čias jeho aktívnej činnosti - ako skvelého trenčianskeho brankára a trénera. Len tak mimochodom, v jeho šľapajách naplno kráča aj jeho syn Miloš, ktorý v súčasnosti je plnohodnotným brankárom ligového AS Trenčín.

Práve jeho sme požiadali, ako osobu kompetentnú, aby nám o odstupom času zhodnotil svojimi očami pôsobenie svojich zverencov v uplynom ročníku MO.

Aký cieľ mali futbalisti ešte pred začiatkom už práve skončenej sezóny?

Ešte keď som nastupoval do Selca trénovať, takým nepísaným cieľom bolo dostať mužstvo do pokojných stredných vôd tabuľky, aby nebolo žiadný problémom pred záverom súťaže so záchranárskymi prácami.
Už od úvodného jesenného zápasu sme si predsavzali získať čo najviac bodov, lebo na jar sa ťažko zberajú. To sa nám nakoniec aj podarilo, nakoľko sme prezimovali na čele tabuľky MO, so šesťbodovým náskokom pred Ľuborčou. Cieľ sme teda splnili a titul polovičného majstra získali. Držali sme sa známeho hesla: môj dom - môj hrad a získavali potrebné bodíky. Podaril sa nám naozaj husársky kúsok - keď sme 19 stretnutí za sebou neprehrali a vďaka tejto pozoruhodnej šnúre úspešných výsledkov sme sa vyšplhali na prvé miesto!
Celú jeseň sme teda neprehrali a prvú prehru vôbec sme inkasovali až v treťom jarnom kole - v Ľuborči. Keď sa teda stále vyhrávalo, tak sme získali cenné body a to nás motivovalo k tomu, že sme nemali čo stratiť a chceli sme zotrvať na 1. mieste. Pre celý kolektív to bola nepochybne už počas zimnej prestávky veľká výzva pre jarné odvety. Jednoducho sme sa rozhodli, že to chceme skúsiť s postupovými ambíciami.

Skryť Vypnúť reklamu

Postup do 5. ligy je rozhodne historickým úspechom futbalu. Ako hodnotíte komplexne uplynulý ročník?

Osobne si myslím, že samotná jesenná časť bola oveľa hodnotnejšia a zodpovednejšia od hráčov ako tá jarná. Niektorí hráči mali totižto nejaký ten strach o „fleky“, začali preto makať naplno, začali prichádzať lichotivé výsledky a sami zistili, že sa oplatí zodpovedne trénovať.
V jarnej časti to už bolo horšie nielen preto, že bola príliš dlhá zimná príprava, čo hráčov unavovalo. Na štadióne v Selci sa kvôli množstvu snehu nedalo cez zimu vôbec trénovať. Chcem preto poďakovať výboru FO, že nám vyšiel v ústrety a na prípravné zápasy od januára do marca nám zabezpečil umelé trávnate plochy a preto sme hrávali priateľské zápasy v Trenčíne, Novom Meste n/V. a v Dubnici. Z dlhej zimy boli hráči dosť nervózní, lebo vedeli, že nie je kde trénovať a opäť budú iba nahánať kondíciu v teréne. Odzrkadlilo sa to na jar, keď tréningová dochádzka už bolo slabšia a prejavilo sa to aj na výsledkoch, keď sa už toľko bodov nezískalo a viac stretnutí sa aj prehralo. Bolo ešte šťastím, že stále sme si udržiavali sľubný 9 až 12 bodový náskok, lebo keď sme zaváhali, tak väčšinou prehrali aj tí, ktorí boli v tabuľke za nami. Pod deväťbodový náskok sme faktický neklesli ani raz...

Skryť Vypnúť reklamu

Mali ste k dispozícii pomerne široký káder hráčov?

Práve že vôbec nie, skôr by som dokonca povedal, že bol ešte zúžený. Pribudol iba Imro Masár a navyše zranili sa dvaja typickí útočníci a strelci mužstva - Dušák a Puna, ktorí bolo dlhodobo zranení. Do majstrov ských stretnutí nastúpili praktický až tri kolá pred koncom. Preto sme sa borili s útočným poňatím hry a skúšali sme na týchto postoch záložníkov.
Preto sme góly strieľali väčšinou zo stredu poľa. Aj to bolo teda príčinou toho, že sme toľko gólov nedali ako tomu bolo počas jesene.

Ktorý z majstrovských zápasov sa vám najviac páčil a ktorý nie?

Veľký a kľúčový zápas sme odohrali vo Veľkej Hradnej. Kolo predtým sme totižto prehrali doma s Novou Vsou 0:1 a hneď sme išli do V. Hradnej. Vtedy sme mali 9-bodový náskok, keby sme však prehrali bol by iba 6-bodový a vzápätí sme cestovali do Čachtíc a keby sme aj tam prehrali, tak by sa to scvrklo na púhe tri body. Do konca bolo šesť zápasov a mohlo to byť všeliaké. Tam sme však vyhrali 1:4 a veľký náskok sme si udržali.
Tým pádom som začal reálne veriť na zisk prvého miesta a postupu vyššie.
Dobrý zápas bol s Trenč. Teplou, ktorý sme vyhrali 4:3 a mužstvá sa striedali vo vedení. Otvorene poviem, že sklamaním pre mňa bolo, že niektorí hráči dali prednosť iným záujmom ako futbalu...

Čo vás najviac trápi a mrzí?

Jednoznačne tréningová dochádzka! Bola totižto veľmi slabá, mizerná a hráči sa väčšinou vyhovárali na čo sa len dalo. Na tréning chodilo minimum hráčov a trénovať herné kombinácie, streľbu, tr. kopy, štandartky to nemalo jednoducho vôbec žiadný zmysel. Čo-to sa dalo iba vo dvojiciach, alebo len individuálne - proste aby boli hráči vôbec v pohybe...

Kto bol najlepším strelcom mužstva?

Bol ním Ludvík Horňák, ktorý vsietil jedenásť gólov, za ním sa umiestnil Braňo Dušák s desiatimi gólmi, ale celú jar, až na posledné kolo, kvôli zraneniu nehral. Na treťom mieste skončil Andy Paulíny, autor 9 gólov.
Musím však rozhodne vyzdvihnúť Ľuba Masaryka, ktorý bol schopný zastať takmer všetky hráčske posty.

S vašej strany bola spokojnosť s výkonmi rozhodcov?

Pravdupovediac, bol som milo prekvapený a spokojný s ich výkonmi počas celého ročníka. Nespomínam si na žiadný zápas minulej sezóny, kde by som mal nejaké ťažké srdce na rozhodcov. Či už v domácom prostredí, alebo vonku som nemal absolútne žiadný problém. Podľa môjho názoru pískali rovinu, aj keď som sa v niektorých stretnutiach vyložene obával, čo budú pískať, najmä na jar.

Máte avizované nejaké zmeny v hráčskom kádri?

Čo sa týka odchodov, tak zatiaľ neavizoval nikto nič a čo sa týka príchodov, tak na niečom sa pracuje, nakoľko máme úzky káder, ktorý potrebujeme doplniť o 5-6 hráčov. Do kádra zaradíme aj našich dorastencov, ktorí boli v minulom ročníku na hosťovaní, nakoľko v Selci mužstvo dorastencov nemáme v súťaži. Mužstvo rozhodne musíme doplniť o nové tváre.

Súťaž skončila, čo robia v súčasnosti futbalisti Družtevníka?

Všetci hráči dostali voľno a od 1. júla chceme začať s letnou prípravou na novú sezónu. Chceme odohrať niekoľko prípravných stretnutí a do začiatku nového ročníka nájsť tú najoptimálnejšiu zostavu a nových hráčov zabudovať do mužstva. Samozrejme, že rátame s uzdravením aj dlhodobých maródov.

Aké sú podmienky v Selci na futbal?

Musím povedať že rozhodne veľmi dobré a máme všetko. V lete sa má začať s rekonštrukciou futbalového štadióna ako aj niektoré menšie úpravy - to všetko by sa malo stihnúť do prvého majstrovského zápasu nového ročníka.
Obec má vyše 900 obyvateľov, okolo 150 ľudí tam chodí na futbal, čo sa zdá byť dosť málo, ale na počet obyvateľov je to zasa dosť. Možno vyššia súťaž priláka nových divákov a kulisa sa zlepší...

S akými reálnym cieľom vstúpite ako nováčik do 5. ligy?

Naším jednoznačným zámerom bude hneď na začiatku získať čo najviac bodov, aby sme sa dostali do stredu tabuľky, kde sa chceme udržať až do konca.
Potrebujeme sa rozhodne čím skôr „oťukať“ a vyhnúť sa stresovým situáciam.
Hráči si však chtiac-nechtiac budú musieť uvedomiť jednu dôležitú vec - že zápas bez tréningu je len polovičnou robotou...

Kto si okrem hráčov zaslúži ešte vašu pochvalu a poďakovanie?

Nepochybne mám veľmi dobrú spoluprácu so starostom obce - Stanislavom Svatíkom, prezidentom klubu Jozefom Kopeckým a členom výboru FO Miroslavom Durasom ako aj sponzormi. Poďakovať však chcem aj všetkým naším fanúšikom.

JEDINA OTÁZKA STAROSTOVI OBCE S. SVATÍKOVI

Ako vnímate s odstupom času postup futbalistov Selca do 5. ligy?

Rozhodne ako úspech celého kolektívu hráčov - futbalistov, ako aj všetkých zainteresovaných funkcionárov. Pretože ide o historický úspech, nakoľko obec Selec - vďaka futbalistom po prvýkrát postúpila do krajskej súťaže - 5. ligy sever. Je to pre nás veľkou cťou a pevne verím, že hráči TJ Družstevník budú našu obec vzorne reprezentovať aj v tejto vyššej a aj náročnejšej súťaži, kde sa mienime umiestniť na lichotivej priečke.

Musíme však doplniť hráčsky káder a svojími výsledkami a výkonmi potvrdiť, že sme oprávnene postúpili do krajskej súťaže.

Na začiatok chceme vylepšiť hraciu plochu určitým podsevom, postrekmi a pieskovaním, čo si vyžiada určité finančné náklady. Keď sa bude chlapcom v súťaž primerane dariť, tak chceme v budovateľskom úsilí pokračovať - možno aj s rekonštrukciou celého ihriska a výstavbou tribúny. Naši občania nepochybne žijú futbalom. Tréner M. Volešák zostáva kormidelníkom i do novej sezóny 2006-2007, je to tréner na správnom mieste, ktorý cíti s futbalom a vlastne je aj kolískou futbalu odchovaný. Má všetky predpoklady na to, aby pokračoval v úspešnej sérii selčianskeho futbalu...

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 5. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Budúcnosť M&A v Európe
 9. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 10. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 23 941
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 23 066
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 600
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 136
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 618
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 601
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 191
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 955
 9. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 893
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 757
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Premiér: Od plánu plošného testovania budúci víkend sa zatiaľ upúšťa

Zdá sa, že celoplošné testovanie cez mikulášsky víkend nebude.

Premiér Igor Matovič.

Rybníček: Únia miest Slovenska nesúhlasí s celoplošným testovaním

Únia miest Slovenska bude podporovať a rešpektovať stanovisko epidemiológov.

Prezident Únie miest Slovenska a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Mama mu telefonovala z búdky. Čerstvý štyridsiatnik Radivojevič si zahral v jednom útoku s legendárnym Gretzkym

Na svojom konte má dve medaily zo svetových šampionátov. Pôsobil v NHL i nadnárodnej KHL. K absolútnej spokojnosti Brankovi Radivojevičovi chýba len titul s Duklou Trenčín. Čerstvý štyridsiatnik k nemu mal blízko pred dvoma rokmi.

Branko Radivojevič.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pri inštalácii vianočnej výzdoby v Mlynoch prišiel mladý muž o nohu

Pracovník spadol z výšky približne 20 metrov. Utrpel množstvo zranení.

FOTO: Po obrovských tolstolobikoch prišli na rad skutoční králi priehrady Ružiná

Vo vodnom diele Ružiná prebieha už štvrtý deň záchranný odlov rýb.

Demänovská dolina už nevládze, na petíciu nie je neskoro

Nestíha elektrika, už ani zdroje pitnej vody.

Tragická nehoda na R1: Vodiča († 52) vymrštilo z auta

Nehoda sa stala na diaľničnom úseku medzi Zvolenom a Žiarom.

Už ste čítali?