V kuchyni bytu jej oplzlo nadával a fyzicky ju napadol. Ženu udrel do hlavy, porozbíjal sklenené výplne na troch dverách a rozbil aj kuchynský stôl. Zranená manželka musela byť ošetrená v nemocnici. Milan bol obvinený z prečinu nebezpečného vyhrážania a v lehote 48 hodín odsúdený na osem mesiacov nepodmienečne. Podľa Kataríny Hlaváčovej, zástupkyne hovorkyne trenčianskej polície takýto postup umožňuje v trestnom kódexe inštitút superrýchleho vyšetrovania, ktorý platí od januára tohto roka. „Prokurátor môže podozrivého, ktorého zadržali pri čine, a odovzdať súdu najneskôr do 48 hodín od zadržania,“ uviedla Hlaváčová.
Superrýchle vyšetrovanie sa využíva najmä pri krádežiach, podvodoch, spreneverách, ublíženiach na zdraví. Musí byť však splnená podmienka, že páchateľ je prichytený priamo pri čine alebo zadržaný na úteku a za spáchaný trestný čin mu hrozí trest do troch rokov. . Prokurátor do 48 hodín podá obžalobu a súd rozhodne bezodkladne. Páchateľov bude možné potrestať už krátko po skutku.
Prvým odsúdeným po zavedení inštitútu superrýchleho vyšetrovania bol muž, ktorý na Nový rok 2006 šoféroval auto napriek tomu, že mal zadržaný vodičský preukaz. Len štyri dni stačili orgánom činným v trestnom konaní, aby nelegálneho vodiča zadržali, obžalovali a odsúdili.
Superrýchle procesy majú svoju tradíciu aj v zahraničí, predovšetkým vo Francúzsku, obsahovalo ho aj československé trestné právo už pred rokom 1948.