, ani nové talenty, ktoré ich o pár rokov môžu vystriedať.
Tohoročným headlinerom číslo 1 bola legenda americkej alternatívnej hudby kapela Pixies z amerického Bostonu, ktorá vystúpila už v piatok večer. Po dlhšej prestávke sa v roku 2004 opäť vrátila na scénu. Na Pohode zahrala prierez svojou tvorbou, no nie všetkým imponoval jej chladnejší prejav. O to ľahšiu pozíciu mali nasledujúci The Frames z Írska na čele s charizmatickým spevákom Glenom Hansardom, ktorý hral a spieval ako o život, čo poslucháči ocenili skvelou atmosférou. Skupina pravidelne koncertuje v Čechách a tak nebolo prekvapením, že publikum viaceré pesničky poznalo a spievalo spolu s ňou. Pred Pixies ešte stihli vystúpiť britskí Stereo MC´s, ktorí na Pohode hrali už v roku 2002. Ani ich tohoročný koncert nesklamal. Hudobným vrcholom prvého večera bolo vystúpenie fínskej skupiny Värttinä. Podobne ako Stereo MC´s, aj oni už pódium Pohody dobre poznajú. Nezabudnuteľný dojem zanechala aj britská speváčka Natacha Atlas, ktorá patrí k vedúcim osobnostiam svetovej world music, či britskí Zero 7 so svojím elektronickým popom.
Medzi slovenské hviezdy už tradične patril Marián Varga, ktorý v piatok o 13. hodine odštartoval hudobnú časť festivalu. Tento rok vystúpil spolu s Bratislavským komorným orchestrom, aby zahral netradičné úpravy skladieb zo slávneho obdobia jeho skupiny Collegium Musicu. Na pódium sa Varga vrátil ešte na druhý deň o piatej hodine na svitaní, kedy odohral polhodinový koncert spolu s violončelistom Jozefom Luptákom. Medzi najočakávanejšie osobnosti Pohody 2006 patrila česko-slovenská speváčka Hana Hegerová, ktorá potvrdila povesť fenomenálnej šansoniérky.
Favoritom druhého dňa bola Skye, ktorá sa preslávila ako speváčka britskej skupiny Morcheeba. Na pohode sa predstavila so svojou tichým elektronickým popom, ktorý si získal srdcia všetkých návštevníkov. Najväčšou hviezdou soboty sa podľa očakávania stala trenčianska legendárna kapela Bez ladu a skladu. Na pódiu Pohody sa stretla pri príležitosti vydania DVD mapujúceho jej 20-ročnú históriu.
Pesničky Píšte všetci modrým perom, Génoví inžinieri či Mäkkýše spievali spolu s kapelou tisícky nadšených poslucháčov všetkých generácií. V skladbe Odtnite mu hlavu sa za bicími objavil aj bývalý riaditeľ STV Richard Rybníček, ktorý je spoluzakladateľom BLAS. Aj keď po vystúpení poprel, že by kapela v budúcnosti mohla ešte koncertovať, jej frontman Michal Kaščák, ináč šéf Pohody, takúto možnosť nevylúčil.
Príjemne prekvapil Peter Lipa so skupinou, kanadský živelný roker Danko Jones, či naopak komorné vystúpenie folkovej speváčky a gitaristky Zuzany Homolovej a skupiny Banda.
Na festivale bola bohato zastúpená aj tanečná scéna. Medzi jej najväčšie prekvapenia patril český spevák Gipsy so svojím cigánskym hip-hopom.
Pohodu v tomto roku navštívilo 25-tisíc návštevníkov. Radosť z festivalu asi najlepšie vystihol 20-ročný Miro z Košíc, keď povedal: „Pohoda sú dva dni fantastickej zábavy a rok nekonečného čakania.“