Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Pohár Trenčianskych novín najlepšiemu strelcovi MO - Petrovi Jamborovi

Ani sme sa nenazdali a už čoraz intenzívnejšie klope na dvere nový ročník 2006-2007 oblastných majstrovských futbalových súťaži, ktorý odštartuje počas prvého augustového víkendu. Ešte predtým však bolo našou morálnou povinnosťou odovzdať najlepšiemu stre

lcovi MO, 29-ročnému PETROVI JAMBOROVI z Novej Vsi nad Váhom to, čo si právom zaslúžil - Pohár Trenčianskych novín za titul najlepšieho strelca uplynulého súťažného ročníka, v ktorom zaznamenal úctyhodný počet presných zásahov - presne 33. gólov, čo je na chlp polovica dosiahnutých gólov na konte celého mužstva Novej Vsi (67), nakoľko jeden gól bol vlastný...

Je to najviac zaznamenaných gólov zo všetkých šestnástich účastníkov súťaže, keď aj víťaz majstrovstiev oblasti - mužstvo Selca vsietilo o dva góly menej (65) a štvrtá Veľká Hradná len o jeden gól (66). V konečnom účtovaní skončili futbalisti Novej Vsi na treťom nepostupovom mieste, za druhou Ľuborčou, so stratou štyroch bodíkov a na postupujúci Selec dokonca až s desaťbodovým mankom.
Najlepší kanonier sezóny - P. Jambor získal korunu kráľa strelcov až s vysokým desaťgólovým náskokom, pred druhým v tabuľke Petrom Kováčom z Veľkej Hradnej a dvojicou hráčov, ktorí rovnakým počtom presných zásahov šestnásť - skončili zhodne na 3. mieste. Konkrétne sú to Libor Šubert z Trenč. Teplej a Martin Kebísek z Horného Srnia.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, že s ostrostrelcom, ktorý mal v minulej majstrovskej sezóne MO najpresnejšiu streleckú mušku sme si sadli na kus reči a podebatovali s ním predovšetkým o futbale, ale aj ďalších zaujímavostiach.

VYŠE 10 ROKOV V DRESE SENIOROV NOVEJ VSI
Futbal začal aktívne hrávať už ako žiačik Novej Vsi nad Váhom odkiaľ potom prešiel do dorasteneckej kategórie a už ako 16-ročný reprezentoval mužov Novej Vsi. Keď mal premiéru v seniorskom tíme, tak vtedy sa hrala v Novej Vsi II. trieda Juh. Potom odišiel študovať na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu do Nitry, kde popri štúdiách hral aj tretiu ligu za Strojár Nitra. V tomto klube pôsobil dva roky a po skončení štúdia odišiel na hosťovanie na dobu pol roka do Nového Mesta nad Váhom. Po skončení „hosťovačky“ sa vrátil späť do materského klubu v Novej Vsi nad Váhom, kde hráva až doposiaľ - teda pozoruhodných vyše desať rokov!

Skryť Vypnúť reklamu

VYPÍSALI SÚŤAŽ NA STRELENIE GÓLOV
Aby to bolo predsa len zaujímavejšie a pestrejšie, tak v klube vypísali súťaž, kto strelí viac gólov - P. Jambor, alebo mužstvo Novej Vsi. Nakoniec to však vyšlo nerozhodne - 50:50, keď kanonier P. Jambor zaznamenal tridsaťtri a celé mužstvo takisto tridsaťtri gólov. Streliť v 30. stretnutiach 33 gólov je naozaj celkom slušná bilancia, keď v priemere vychádza jeden gól na každý majstrovský duel. Vďaka za to, že Peter získal titul kráľa strelcov patrí predovšetkým jeho spoluhráčom, ktorí včas v jednotlivých zápoleniach vycítili kedy mu adresovať presnú prihrávku. Za svojú skvelú streleckú potenciu vďačí aj pravidelným tréningom (trikrát v priebehu týždňa), kde si patrične cíbrí svoju mušku.
V niektorých zápasoch vyšiel strelecký naprázdno, inokedy dal dva, tri a najviac štyri góly v jednom meraní síl.

Skryť Vypnúť reklamu

NA KRÁĽA STRELCOV SI NETRÚFAL
Rozhodne sa nepasuje do kategórie super strelcov, keď po jeseni mal na svojom konte dvanásť gólov a v tabuľke strelcov bol na druhom mieste. V jarnej časti bol gólovo oveľa plodnejší, keď si na svoje konto pripísal pekných 21 gólov. Nešpecializuje sa na strelanie gólov, lebo celému mužstvu sa musí predovšetkým dariť, treba hrať kolektívne a keď to začne „padať“, tak to tam padá a spokojní sme všetci - hráči, funkcionári, diváci a podobne. Góly strieľa ľavou, pravou nohou, hlavou a na svojom konte má aj všetky strely z pokutových kopov, čím si iba prikrášlil strelecké konto.

KVALITA SÚŤAŽE Z ROKA NA ROK KLESÁ...
V majstrovstvách oblasti hrá už niekoľko sezón a myslí si, že z roka na rok úroveň súťaže klesá. Dôvod? Už nie je toľko mladých hráčov, ktorí sa venujú futbalu, nakoľko uprednostňujú iné záujmy. V súčasnoti hrajú futbal už viacmenej vekovo starší jednotlivci, ktorí sú z roka na rok starší a nie je vlastne kým a čím doplniť hráčsky káder. Jednoznačne chýba príliv mladých talentovaných hráčov, ktorí by súťaž oživili a osviežili.
Podľa P. Jambora je tento jav všeobecným problémom celého regiónu - mládeže na zelených trávnikoch citeľne ubúda. Kedysi totižto ľudia na výber príliš ani nemali, išli iba na futbal a do kostola. V súčasnosti je mládež dosť roztrieštená, deti holdujú najmä počítačom a iným športom.

VÍŤAZSTVO V SELCI JAMBOROVÝM GÓLOM
Husársky kúsok sa podaril futbalistom Novej Vsi v majstrovskom zápase - u lídra súťaže na horúcej pôde v Selci, kde hostia zvíťazili práve Jamborovým gólom 0:1. Ostatné výsledky boli také všelijaké, ale celková bilancia je pomerne priaznivá, keď sme pätnásť stretnutí vyhrali, deväť remízovali a šesť zápasov prehrali, so skóre 67:36 a ziskom 54 bodov, z toho plusových v tabuľke pravdy bolo deväť.

MALI VYŠŠIE AMBÍCIE
Nová Ves je dlhodovo známa tým, že má vyššie futbalové ambície a na popredných miestach tabuľky je už dobrých päť-šesť rokov. Už dobre dva-tri roky sú v klube ambície postúpiť do vyššej súťaže, lenže stále sa to nedarí akosi realizovať. Uvidíme, ako tomu bude v novom súťažnom ročníku, kde o postup chce dokonca bojovať aj ambiciózny nováčik z Kočoviec, ktorý patrične posilňuje hráčsky káder. Z majstrovstiev oblasti do vyššej súťaže sa futbalistom Novej Vsi ešte v histórii klubu postúpiť nepodarilo. Selec mal najvyrovnanejšie mužstvo a taktiež aj výsledky a postúpil celkom zaslúžene.

SKVELÉ PODMIENKY
V Novej Vsi sú nepochybne skvelé podmienky pre futbal, dokonca jedny z najlepších v rámci súťaže MO. Je to pomerne malá dedinka s približne 500 obyvateľmi, kde taktiež aj mládežnícke mužstvá hrajú futbal, ale iba málokto z nich sa dostane do seniorského kádra. Preto sa zháňajú hráči predovšetkým z iných klubov z blízkeho okolia. Priamo z Novej Vsi sú v momentálnom kádri dvaja-traja skutočne domáci hráči, iní sú z Nového Mesta, Trenčína a podobne. Na jednotlivé zápasy chodí približne okolo 150 divákov a trávnik patrí rozhodne k najlepším v celej súťaži. K dispozícii je aj pomocné ihrisko a posilňovna. Podmienky pre futbal sú rozhodne v tejto obci veľmi dobré, len ich treba čím skôr zúročiť vytúženým postupom.

MAL PONUKY AJ Z INÝCH KLUBOV
Počas svojej bohatej hráčskej kariéry dostal čerstvý kanonier niekoľko zaujímavých ponúk z vyšších futbalových súťaži. Oslovili ho už funkcionári Podolia, Vrbového, počas zimnej prestávky Nového Mesta nad Váhom, Trenčianskych Stankoviec a podobne. Ďalšie ponuky postupne prichádzajú, ale on stále statočne odoláva a naďalej zostáva verný farbám Novej Vsi, ktoré sú preňho srdcovou záležitosťou a akousi spätnou väzbou. V podstate mu tam ani nič tak nechýba, iba ak vyššia súťaž, lebo niekoľkoročné pôsobenie v tej istej súťaži ho už ani nebaví...
Stále je to rovnaké, točí sa to dokola a potrebuje to už nejakú zmenu.
Keby sa podarilo postúpiť Novej Vsi, tak budem rád a už nemusím chodiť nikde. Keď sa to však nepodarí, tak niekedy možno aj zmením dres.
Samozrejme, bude záležať predovšetkým na dohode zainteresovaných klubov.

TRENČIANSKE NOVINY ČÍTA PRAVIDELNE
P. Jambor patrí medzi pravidelných čitateľov Trenčianskych novín a veľmi pozorne sleduje najmä futbalové dianie v regióne. Páčia sa mu pravidelné výsledky, mládežnícke tabuľky a holduje aj tipovacej súťaži. Rád si prečíta aj zaujímavé články rôzneho žánru. Zaujímajú ho aj Úradné správy ObFZ a každý z čitateľov si rozhodne príde na svoje.

FANDIL TALIANOM
Počas nedávno skončeného svetového šampionátu držal najlepší kanonier oblasti palce futbalistom Talianska, ktorým osobne zo srdca prial zisk majstrovského titulu, čo sa nakoniec aj podarilo. Z víťazného kolektívu ho zaujali najmä Pirlo, Zambrotta, ako aj celá výborná obrana. Titul je určite v správnych rukách. Veľmi sa mu páčil najmä finálový duel Taliansko - Francúzsko a duel Taliansko - Nemecko. Každý hráč ho zaujal niečím iným, svojským herným štýlom a pod. V mladosti napríklad fandil Maradonovi, potom Zinademu, Bagovi a vždy ho ktosi futbalovo okúzlil.

FAZUĽOVÁ POLIEVKA A DOBRÉ VÍNKO
Obľúbeným jedlom zbrusu nového kráľa strelcov je už dávnejšie fazuľová polievka s tradičným chlebíkom a čo sa týka nápojov, tak dobré suché vínečko.

AKTUÁLNA TÉMA - ROZHODCOVIA
Niekedy P. Jambor so svojími spoluhráčmi má taký názor a pocit, že arbitri v majstrovstvách oblasti buď pískať nevedia, alebo nechcú dobre pískať...
Dobre totižto rozhodcov už poznajú a vedia, čo od koho môžu čakať. Všetko sú samozrejme iba relatívne dohady...

8BUDÚ NOVÁČIKOVIA PRÍNOSOM?
Do majstrovstiev oblasti postúpilo mladé mužstvo Trenč. Turnej a určite ako nováčik nebude na nižších poschodiach tabuľky. Čo sa týka Kočoviec, tak tam bude rozhodujúce, ako sa im vydaria ohlásene prestupy, ak im vyjdú, tak budú veľmi vážnym ašpirantom na postup, navyše majú výrazne silného sponzora. Všetko nasvedčuje teda tomu, že nováčikovia pravdepodobne povzdvihnú celkovú úroveň MO.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 41 487
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 345
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 801
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 777
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 105
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 089
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 420
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 249
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 076
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 968
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

V Trenčíne otestovali za jeden a pol dňa celkom 18.281 ľudí a identifikovali 66 pozitívnych, čo je 0,36 percenta.

51m
Zdravotníčka v ochrannom odeve odoberá vzorku počas testovania na COVID-19 v telocvični na Základnej škole s materskou školu na Námestí učeného tovarišstva v Trnave

Počas prvého dňa víkendového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 vykonali odberové tímy v Trenčíne spolu 14 868 testov.

6 h
Hradby okolo kostola majú vyše 500 rokov

Aj nedobytné hradby a opevnenia dokáže pokoriť neúprosný čas. Tie novomestské v blízkosti rímskokatolíckeho kostola majú už vyše päťsto rokov a od 13. storočia chránia nielen jeho priestory.

10 h

Prinášame vám prehľad novorodeniatok, ktoré sme odfotili v trenčianskej a myjavskej pôrodnici. Ich fotky boli zverejnené v MY Trenčianskych novinách.

11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

22 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

21 h

Policajné sirény vystrašili Dolnokubínčanov i vodičov na ceste Brestovou.

23. jan

Už ste čítali?