
Po Pohode a Žákovic Open to bol v rozpätí troch týždňov už tretí festival v trenčianskom regióne, čo sa zrejme podpísalo na jeho návštevnosti. Kapacita amfiteátra by ešte nejakú tisícku divákov zvládla, aj keď treba uznať, že aj piatková poloplná aréna vytvorila dokonalú festivalovú atmosféru, vďaka ktorej kontakt medzi pódiom a divákmi fungoval bezchybne.
Na Myjava Feste 2006 sa predstavilo desať kapiel. Hlavným headlinerom na plagátoch aj u publika bola kapela Alkehol, ktorá sa v roku 1991 zrodila v pražskej krčme Na Slamníku. Jedinou témou pesničiek tejto „hospodskej“ partičky je konzumácia piva a alkoholu všetkých značiek. Spevák skupiny Ota Hereš to s publikom naozaj vie a tak počas viac ako hodinového koncertu Alkeholu sa diváci dostali takmer do bodu varu.
Výborná bola aj Slobodná Európa so spevákom Whiskym - aj v piatok spieval so svojím obľúbeným pivom v ruke, s ktorým sa v jednej chvíli podelil so smädným divákom. V obsadení kapely sa objavil aj gitarista Sveťo. Ako sme sa dozvedeli, bol to jeho druhý koncert po návrate z desaťmesačného protidrogového liečenia. Aby prekvapení nebolo málo, basgitarista Braňo sa v polovici vystúpenia vyzliekol donaha a koncert dohral na Adama.
Diváci s nadšením prijali aj Konflikt, jednu z najznámejších slovenských punkových kapiel, ktorá funguje už od roku 1990 (prvé dva roky ešte pod názvom Azyl). Dve hodiny po polnoci, po Alkehole, rozdivočené publikum stíšila skupina Hex, ktorá odohrala najväčšie hity zo svojej doterajšej 17-ročnej kariéry.
Medzi ďalšími kapelami na festivale sa objavili aj Dirrty Angels, Arzén, Street Spirit, Cliché. Liquid Boogie Roll a Smola a Hrušky, ktorá v sobotu nad ránom Myjava Fest 2006 ukončila.