Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

1. kolo

Chynorany - Solčany 0:0
Po pätnástich rokoch sa pred pomerne veľkou diváckou kulisou stretli dvaja súperi, ktorí v minulosti pôsobili v jednej lige. Úvod patril jasne domácim, ktorí sa objavili aj s novými tvárami. Už v 2. min. Gašparíkov kop skončil na múre. O pár minút Višňovský mieril nad bránku hostí. Až 18. min. sa dotkol domáci brankár lopty. Tlak domácich bol sústavný, no brankár Ambróz sa nenechal prekvapiť. Následne iniciatívu prevzali hostia a domáci boli zrazu pod tlakom, no gól diváci nevideli. Druhý polčas opäť patril domácim, chýbala presná koncovka. Vyloženú šancu v 68. min. Ondrejkovič nevyužil. O dve minúty ho napodobnil Višňovský - hlavou strelil vedľa. Gólman domáceho mužstva bol takmer bez práce. V 76. min. Desatova strela mierila len vedľa. V rozpätí 88. až 90. min. mohli rozhodnúť o víťazstve hostia, ale L. Michalík mieril len do domáceho brankára. Zápas sa napokon skončil bezgólovou remízou. R Šmidovič, 420 divákov. ŽK: Parkan, Hvišč - Mihálik, Kucha, I. Michalík.
CHYNORANY: Benca – Mikula, Parkan, Špánik, Desat, Podmanický, Gašparík, Hvišč, Ondrejkovič, Višňovský, Kováč.
SOLČANY: Ambróz – Hula (73. L. Klačanský), Ladický, Dálik, Mihálik, Ondruš, Illáš, Patrovič (62. I. Michalík), Soboňa, Kucha, Lysý.

V. Kostoľany – Šimonovany
2:2 (1:1)
Góly: 18. Franc, 69. Polčík (z 11m) - 17. a 82. (z 11m) Bošác.
V 17. min otvoril skóre zápasu kapitán Bošác, no o minútu sa domácim podarilo vyrovnať, po presne zahranom rohovom kope hlavou trafil Franc. Po prestávke v 69. min nariadený pokutový kop po faule na Mačicu bezpečne premenil Polčík a poslal domácich do vedenia. Osem minút pred koncom rozhodca nariadil pokutový kop aj na druhej strane a ponúknutú šancu využil na vyrovnanie a uzavrel tak obojstranne vyrovnaný zápas.
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Polčík, Magula (Janas), Kolarovič, Gula (Karaba), Franc, Bednár, Martin Horváth, Mačica, Galbička (Durdy), Kadlíček.
ŠIMONOVANY: Varga – Beňačka (Rajčány), Kotlár, Bošác, Vlčko, Škorec, Sasko, Bezák (Šulaj), Svorád, Oravec, Mrkva.
Juraj Štroncer

Bošany - Hrnčiarovce 0:2 (0:1)

Kanianka – Senica 2:0 (2:0)
Góly: 21. Kurbel (z ll m), 35. Marián Petráš
V slabom zápase domáci predviedli slušný výkon akurát v prvom polčase, keď strelili oba góly. V 29. min bol po zbytočnom vylúčení hosťujúceho Ondrejkoviča (za nešportové správanie) hra upadla do podpriemeru a taký bol aj výkon v druhom polčase. R: Šiška, 250 divákov.
KANIANKA: Gregor – Žiak, Kurbel, Líška, Michal Petráš, Pekár, Mečiar, Hvolka, Richter, Šušol, Marián Petráš., str. Mihalička, Hancko.
SENICA: Šraga – Bajan, Surový, Hrebíček, Mihok, Nestarec, Hílek, Ondrejkovič, Dojčanský, Michalica, Krč, str. Petrák, Varga. J. Kobulda
N. Pravno – P. Bystrica 1:6 (1:2)
Góly: 11. Jamrich – 4. Filip Hedera, 25. Hrnčík, 50. Marek Hedera, 67. Hrnčík, 76. Hrnčík, 85. Ondruška
V prvom zápase v Nitrianskom Pravne sa predstavil vynikajúci celok hostí, ktorý už v prvej . min prevzal taktovku zápasu do svojich rúk a prakticky mladé mužstvo domácich, ktorého priemerný vek nie je ani dvadsať rokov, nepustil až do konca zápasu absolútne k slovu. R: Fabian, 200 divákov
N. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Luprich, Klajber, Bielik, Štiffel, Jamrich Miro, Ján Škovran, Marek Škovran, Čampiš, Michal Jamrich, str. Polák a Šujan.
P. BYSTRICA: Smetaník – Pauer, Nemček, Ištok, Bednár, Stuška, Marek Hedera, Filip Hedera, Ondrička, Varhaník, Hrnčík, str. Raninec a Kostolanský.
F. Fazekaš

Častkovce - Nová Dubnica 6:3 (4:1)
Góly: 19. a 41. Rusnák, 21. a 81. M. Madro, 30. Kostelan, 66. Gažo - 6. Koťan, 60. Ruman z 11 m, 74. Čačko.
Futbalisti nastúpili na tento zápas pod vedením nového trénera Vladimíra Korytinu a už v úvode prehrávali, keď sa strelecký presadil Koťan. V 19. min po dvoch zahodených tutovkách sa domáci Ropspol tešil, keď z hranice šestnástky krížnou strelou vyrovnal Rusnák. V 21. min M. Madro z priameho kopu vymietol šibenicu bránky hostí. Vzápätí našiel M. Madro Kostelana a ten s prehľadom zvyšoval skóre. Štvrtý gól do šatne pridal delovkou z 25 m Rusnák. V druhej časti po faule Palkecha upravili hostia skóre z jedenástky Rumanom. Po prihrávke M. Madra zvyšoval Gažo na 5:2 a v 81. min prehodil neistého brankára N. Dubnice - M. Madro a upravil na konečných 6:3. Pred 200 divákmi rozhodoval Blaháč. ŽK: J. Šukala, Čačko, Koťan, Janiš, Luža, Kostelan, Palkech.
ČASTKOVCE: Minárik - Havrlent, D. Madro (76. Majerník), Palkech, Vrábel, Gažo (84. Burza), Luža, Rusnák, Kostelan, M. Madro, Ostrovský (68. Šagát).
N. DUBNICA: J. Šukala (25. Ďuriš) - Bakai, Malovec, Havalda (72. Dohňanský), Beňo, Čačko, Nosický, Janiš, Ruman, Koťan (63. Bielik), R. Šukala.
Peter Halienka

Tovarníky - Skalica 1:2 (1:1)

Tr. Stankovce - Mýtna N. Ves
1:1 (0:1)
Góly: 50. Daško - 31. D. Goga
V stretnutí dobrej úrovne sa hostia ujali vedenia exportnou strelou Gogu z 30 m priamo do šibenice. Domáci vyrovnali v 50. min Daškom a celý druhý polčas mali veľký, miestami až drvivý tlak, ktorý však pretavili iba nastrelením dvoch žrdí. Hostia zachraňovali bod veľkým úsilím. Vynikajúci výkon podali obaja brankári - domáci Haško a hosťujúci Bohunský. Pred 350 divákmi s prehľadom rozhodoval Kováč. ŽK: Meško, Bulko, Daško, Páleník, Candrák, Ondruš, Frťala.
TR.. STANKOVCE: Haško - Meško (46. Ďuďák), Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík, P. Koprivňanský, Križko, Hošek (67. Navrátil), Daško, Brandís.

Brankár Miroslav Fuksa (v žltom).

Rukavice už zavesil na klinec, ale ruky ho natoľko svrbeli, že ich zvesil. Skúsený gólman Miroslav Fuksa posilní ambiciózne mužstvo zo šiestej ligy.