Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

AS kleslo po prehre na dno tabuľky

Futbalová Corgoň liga - 5. kolo

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:1 (2:0)

Góly: 28. a 83. Šesták, 1. A. Nemec, 54. Porázik - 66. Czinege, ŽK: 31. Zd. Štrba, 38. Vomáčka - 19. Novisedlák, 73. Kubica, rozhodovali: Trutz - Sluk, Hracho, 3878 divákov.

Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (83. Ramos) - Šesták, Vršič (66. Devátý), Zd. Štrba, Jež - Porázik, A. Nemec (53. Belák).
Trenčín: Belic - Cs. Horváth, Kubica, Kasálek - Pastva, Lešták (46. Czinege), Kovalík, Novisedlák - Obal (78. Hlohovský), M. Rožník (46. Baranyai), Štyvar.

Už v 45. sekunde otvoril skóre Adam Nemec, ked šancu Šestáka brankár Belic iba vyrazil a Nemec ju doklepol do odkrytej brány. Dve príležitosti mali potom v neustálom daždi hosťujúci Obal a Štyvar. Domáci nevyužili dva dobré centre Leitnera na zvýšenie náskoku. V 28. min však Vršič posunul loptu naľavo Ježovi, jeho center našiel v päťke hlavu Šestáka a útočník domácich, ktorý prvýkrát v sezóne nastúpil od úvodu, zvýšil na 2:0. O desať minúť neskôr s prehľadom hrajúci domáci mohli pridať tretí gól, keď Štrba zle trafil loptu, tá sa však dostala k Nemcovi, ale zblokovaná skončila vedľa bránky. Záver polčasu patril hosťom, keď dve dobré šance ponúkol svojim spoluhráčom Lešták, ale Štyvar netrafil dobre a pri druhej príležitosti hostí si loptu letiacu cez šestnástku nikto nevšimol. Hostia sa snažili zmeniť vývoj zápasu dvojnásovným polčasovým striedaním. Už dve minúty po obrátke však lopta nečakane prešla na hranici šestnástky k Ježovi, ktorý ju však nestihol spracovať. Potom však ďalšiu poistku v podobe gólu pridal v 54. min po centri Ježa Porázik. Príchodom Czinegeho sa však rozhýbal stred poľa hostí a v 66. min práve stredopoliar Trenčína krásne vymietol ľavú šibenicu a znížil na 1:3. O desať minút ten istý hráč aj vďaka Pekárikovmu zaváhaniu vysunul do superšance Baranyaia, Kuciak však na trikrát zabránil striedajúcenu Trenčanovi znížiť na rozdiel gólu. Ešte v tej istej minúte trafil na opačnej strane Devátý pravú žrď a o ďašiu minútu nechal Baranyai opäť vyniknúť Kuciaka. Žilinčania však potom predsa len zužitkovali svoj pohyb a dôraz, v 83. min sa po centri Beláka a druhej gólovej hlavičke Šestáka sa mohli diváci potešiť po štvrtý raz. Źlilina zaslúžene zdolala Trenčín rozdielom triedy a udržala sa tak na čele tabuľky.

HLASY TRÉNEROV:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Musím povedať, že sme predviedli kvalitný výkon, hrali sme útočný futbal. Po kontaktnom góle na 3:1 sme trochu nechali hrať supera a opustili pole, no Kuciak nás dobrými zákrokmi podržal. S výkonom a víťazstvom musím vysloviť spokojnosť.“
Karol Marko (tréner Trenčína): „Išli sme do Žiliny s určitým zámerom, ktorý sa nám už v prvej minúte zrútil ako domček z karát. V prvom polčase sme predviedli letargický výkon, naopak domáci boli na koni. Naše krídla nedokázali hrať tak ako tie žilinské, nevyhrávali sme osobné súboje. Striedaniami sme sa snažili zmeniť obraz hry, tretí gól po naivnej chybe nás však opäť zrazil. Po Czinegeho presnom zásahu sme mali niekoľko dobrých šancí, ale technika našich hráčov nie je taká dokonalá na to, aby dokázali vyrovnať. Väčšia kvalita sa dnes úplne prejavila.“
(sita)

ZTS Dubnica - MFK Košice 1:3 (0:1)

Góly: 90.+ Jonáš - 44. J. Majoroš ml., 49. Piatka, 63. Jurčo, ŽK: 45. Kiška, 71. Lendvay (obaja Dubnica), ČK: 44. R. Novák (Dubnica) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Samotný - Balko, Rendko, 3200 divákov

Dubnica mala od začiatku opticky navrch, no Košice s ňou dokázali držať krok. Udržali na dištanc oboch útočníkov Kišku aj Fila. Agresívna hra hostí, snaha napádať súpera po celom ihrisku sa ukázala ako účinná. O osude stretnutia sa rozhodlo v závere prvého polčasu. Hostia zahrávali v 42. min signál, Jurčo vypálil a Holec pohotovo strelu odvrátil. O dve minúty fauloval Novák Jurča a strela z priameho kopu z kopačky Majoroša skončila v sieti Dubnice. Na situáciu reagoval dubnický obranca R. Novák slovnou urážkou rozhodcu, za čo videl ČK. Oslabená Dubnica v druhom polčase nedokázala odhodlanému súperovi vzdorovať a v 49. min po Bicákovej prihrávke zvýšil Piatka na 2:0 pre Košice. Domáci mali viacero dobrých príležitostí, no Filo, Baláž aj Bruško mierili nepresne. V 63. min Šimko šikovne vysunul do dobrej pozície Jurča a ten hlavou zvýšil na 3:0 a pre domácich to vyzeralo „na uterák“. Prehru rozdielom triedy zmiernil v nadstavenom čase po rohovom kope Jonáš.
(sita)

Ostatné výsledky: Slovan - Nitra 1:0, Trnava - Inter 1:0. Zápasy Ružomberok - Senec a B. Bystrica - Artmedia sa skončili po uzávierke.