FUTBAL / IV. liga Severozápad

4. kolo

Kanianka – Trenč. Stankovce
0:1 (0:0)
Gól: 66. Kriško r. Zifčák, 350 divákov. V Kanianka sa pred výbornou diváckou kulisou hral veľmi dobrý futbal, ku ktorému prispeli obe mužstvá. Víťazstvo strhli na svoju stranu šťastnejší hostia, keď skórovali z ojediného útoku v druhom polčase. Domáci potom súpera pritlačili, vytvorili si aj sľubné príležitosti, no pri ich premieňaní sa ukázalo, ako chýbal strelec Šušol...
TRENČ. STANKOVCE: Haško, - Meško, Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík, Pokrivňanský, Rižko, Hošek, Daško, Brandis, str. Urban, Sedláček
J. Kobulda

Tovarníky - Častkovce 1:5 (1:3)
Góly: 26. Vaňovič - 5. a 38. Gažo, 6. Kostelán, 53. Palkech, 60. Ostrovský.
Domáci začali veľmi dobre, keď už v 2. min. mali obrovskú šancu. Hosťujúcemu brankárovi vypadla lopta z náručia a Hroššo netrafil prázdnu bránu. Hostia pohrozili v 5. min., keď sa po rohovom kope gólovou hlavičkou zapísal Gažo. Už o minútu sa hostia tešili po druhýkrát, keď po chybe domácej obrany sa presadil Kostelán. V 26. min. iskierku nádeje pre domácich vykresal Vaňovič, ktorý po individuálnej akcie znížil na 1:2. Od tohto momentu domáci zlepšili pohyb na ihrisku, no zastavil ich tretí gól hostí, keď sa Gažo presne trafil z 35 metrov do šibenice. Od totho momentu hostia jasne predčili domácich a v druhom polčase pridali ďalšie dva góly. Hostia z Častkoviec si tak s Tovarník odviezli všetky tri body. Rozhodoval: Ábel, počet divákov: 150.
TOVARNÍKY: I. Mikuláš - Božik, Kapusta (67. P. Halo), Macko, Hroššo, T. Mikuláš (79. M. Bezák), Vaňovič, Fráter, Hájovský, Bulák, Žikavský.
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlent (77. Šachát), D. Madro, Palkech, Vrábel, Gažo (66. Gomos), Luža, Rusnák, Kostelán (73. Burza), M. Madro, Ostrovský.

Pov. Bystrica – Solčany 3:0 (0:0)
Góly: 62. Bednár, 68. M. Hedera, 72. Nemček.
V súboji najlepšieho útoku s najlepšou obranou mali prvú šancu domáci, keď v 5. min išiel Hrnčík sám, ale jeho strelu po zemi gólman chytil. Hostia urputne bránili s takmer všetkými hráčmi, čo domácim sťažovalo útočné snahy. Až v 35. min sa na šestnástke uvoľnil F. Hedera, ale tesne bránu minul. Jedinú šancu mali hostia v 39. min, ale Smatník vyboxoval loptu pred nabiehajúcim L. Michalíkom. V 41. min Hrnčíkovu kľučku vystihol brankár a Varhaníka zblokovali obrancovia. V poslednej minúte Ranincovu strelu z priameho kopu Ambroz vyrazil a loptu včas zakryl pred dobiehajúcim Varhaníkom. Druhý polča smali domáci veľký tlak, Pauer v 47. min minul a hrnčíka zblokovala obrana. V 50. min brankárov odkop sa odrazil od Varhaníka tesne vedľa a o dve minúty trafil Hrnčík žrď. V 55. min Smataník musel zasahovať pred osamoteným L. Michalíkom. Po centri Ondričku v 62. min Bednár bez prípravy otvoril skóre – 1:0. V 64. min F. Hedera tesne minul a o minútu Iondričkov pokus brankár vyrazil. Na 2:0 zvýšil v 68. min zdiaľky M. Hedera a tretí gól dal 72. min Nemček. V 80. min J. Gáborík a v 85. min F. Hedera trafili strelami zdiaľky žrde.
(jšm)

N. Dubnica - N. Pravno 6:1 (3:0)
Góly: 3., 25. Koťan, 45. Beňo, 49., 75. Dohál, 89. Štiffel – 87. Michal Jamrich.
Stretnutie mužstiev z dolnej polovice tabuľky vyznelo jednoznačne pre domácich, keď už v 3. min Koťan po nezištnej prihrávke Nosického prihrávke otvoril účet. V 25. min po ose Štiffel, Nosický zvýšil Koťan na 2:0. V 27. min sa zaskvel Štálnik po Ondrejíkovej šanci. V 41. min Ruman mieril tesne nad a v 42. min nájazd Miroslav Jamricha vyriešil Múčka. Skóre polčasu po prihrávke Haviara uzavrel tretím gólom Beňo v 45. min. Druhý polčas sa podobal prvému a už v 49. min Dohál upravil na 4:0. Potom úroveň poklesla, hralo sa v strede ihriska. Od 69. min hra po Dohálovej hlavičke do vinkla, ktorú brankár hostí vyrazil, opäť nabrala tempo. Šukala miril tesne vedľa a v 75. min Dohál lobom upravil na 5:0. Sympatické od hostí bolo, že nerezignovali a v 87. min Michal Jamrich znížil na 5:1. Domácich to vyburcovalo a v 89. min po krásnej akcii najlepšieho hráča Nosického Štiffel upravil na konečných a zasläžených 6:1, čím potešil 250 divákov.
N. Dubnica: Múčka – M. Bakai, Malovec, Štiffel, Ondrejík, Beňo, Nosický, Haviar, Ruman (R. Šukala), Koťan (Janiš), Dohál Ďuriš).
N. Pravno: Štalník – J. Škovran, Luprich, Šujan, Bielik, M. Štiffel, J. Štiffel (Liška), Miroslav Jamrich (Michal Jamrich), M. Škovran, Štefan (Lyss), Čampiš.

Hrnčiarovce - Chynorany 2:0 (0:0)
Góly: 78. Kurinec, 90. Kyselica.
Domáci začali tlakom a prvých 15 min nedali hosťom šancu, avšak bez gólového efektu. Výborná úroveň zápasu pokračovala aj po zmene strán, keď v 58. min Boskovič z 25m z priameho kopu vystrašil Mikulu a po ňom aj Kurincovu hlavičku zázračne vytlačil. V 78. min však po Adámkovom centri nemal nárok na pohotovú Kurincovu strelu a domáci viedli. Na konečných 2:0 upravil Kyselica po výbornej spolupráci so stiedajúcim Kittom v 90. min
CHYNORANY: Mikula – Magdolen, Parkan, Špánik, Desat, Lukačka (Furek), Danák, Gajdoš (Pilát), Hvišč, Ondrejkovič, Kováč.
(duš)

Ostatné výsledky: Skalica - Bošany 3:1 (1:0), Senica - Šimonovany 3:1 (0:1), Mýtna N. Ves - V. Kostoľany 7:0 (4:0)

1. P. Bystrica 4 4 0 0 19:2 12 (+6)
2. Mýtna N. Ves 4 3 1 0 14:4 10 (+4)
3. Hrnčiarovce 4 3 1 0 9:3 10 (+4)
4. T. Stankovce 4 3 1 0 4:1 10 (+4)
5. Častkovce 4 3 0 1 15:8 9 (+3)
6. Skalica 4 3 0 1 7:3 9 (+3)
7. Senica 4 2 1 1 4:3 7 (+1)
8. Kanianka 4 2 0 2 9:5 6 (-3)