Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

5. a 6. kolo

5. kolo:

V. Kostoľany – N. Dubnica 2:3 (0:1), 55. Kadlíček (11 m), 90. Gula - 25. Kočan. 68. Beňo, 73. Janiš, N. Pravno - Skalica 1:3 (0:1), 74. Michal Jamrich – 42. Štepanovký, 48. a 82. Jánošík, Bošany - Kanianka 0:2 (0:1), 20. Kurbel, 93. Pipiška, Chynorany - Mýtna N. Ves 1:5 (1:1), 4. Hvišč – 38. D. Goga, 62. a 73. Rimanovský, 82. Frťala, 87. Koprda, Solčany - Hrnčiarovce 2:0 (1:0), 32. D. Soboňa, 54. P. Illáš, Šimonovany - P. Bystrica 0:3 (0:2), 4. Hedera, 18. Hrnčík, 54. Bednár, Častkovce – Senica 4:0 (0:0), 60. a 71. M. Madro, 84. Palkech, 87. Kostelan, Tr. Stankovce – Továrniky 7:0 (3:0), 23. a 44. Koprivňanský, 35. Brandís, 60. Daško, 70. Haško (11 m), 77. Hošek, 80. Križko.

6. kolo:

Častkovce - Tr. Stankovce 4:0 (0:0)
Góly: 51. Ostrovský, 70. Rusnák, 75. a 78. Vrábel
V bojovnom derby zápase v prvom polčase nebolo šancí veľa a tak zaujala iba nastrelená žrď Ostrovského. Po obrátke otvoril gólový účet zápasu po centri Rusnáka Ostrovský. V 68. min odpustil rozhodca hosťom pokutový kop za stiahnutie Kostelana v čistej šanci. V 70. min Rusnák po individuálnom prieniku zvyšoval na 2:0 a v 75. min anglickým gólom Vrábel zvýšil na - 3:0. Dezorientovanú obranu hostí poslal do kolien domáci kapitán Vrábel, keď upravil na konečných - 4:0. Domáci si za hru v druhom polčase zaslúžili veľký potlesk domácich fanúšikov. Pred 250 divákmi rozhodoval Kvaššay. ŽK: Hošek, Bulko, Daško, Rusnák.
ROPSPOL: Minárik - Havrlent, D. Madro, Palkech, Vrábel, Gažo, Luža (86. Gonos), Rusnák, (81. Burza), Kostelan, M. Madro, Ostrovský (84. Šagát).
TR. STANKOVCE: Haško - Meško, Barčiak, Bulko, Kapko (37. Poruban), Ježík, Koprivňanský, Križko, Hošek, Daško (67. Minaroviech), Brandís.
Peter Halienka

Mýtna N. Ves - Solčany 3:2 (2:1)
Góly: 8. Rimanovský, 39. Ševčík, 71. Frťala – 12. a 73. L. Michalík.
Na začiatku stretnutia si hostia zo Solčian vytvorili gólovú šancu, brankár Bohunský však chytil. Už v 8. min. Rimanovský dostal domácich do vedena 1:0. O štyri minúty sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou L. Michalík. Domáci z Mýtnej Novej Vsi mali miernu prevahu, s ktorej mohli vsietiť aj gól. V 24. min. Ölveckého strelu zrazili hostia na roh. Vzápätí Frťala mohol domácich dostať hlavou do vedenia, brankár Ambróz však loptu vyrazil. V 39. min. po priamom kope Rimanovského sa Ševčík už hlavou nemýlil – 2:1. Domáci Goga v 44. min. mohol zvýšiť vedenie, ale brankár hostí opäť chytil. Druhý polčas sa začal vyrovnane, ale v 71. min. po rohovom kope dal Frťala už na 3:1. Následne po závahní domácej obrany v 73. min., hostia opäť znížili na rozdiel gólu. Solčany mohli aj vyrovnať v 82. min., ale nebezpečnú loptu domáca obrana odkopla z vlastnej šestnástky. Záver stretnutia už domáci s prehľadom kontrolovali a súperovi nič nedovolili. Rozhodoval: P. Bojda, počet divákov: 750.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Vermeš, Rusňák, Ševčík, Ondruš, D. Goga, Hula, Ölvecký (Candrák), Rimanovský, Frťala (Šiška), Koprda (Varga).
SOLČANY: Ambróz – Kuna, Hippík (Mančík), Dálik, Mihálik, Ondruš, Hula, Patrovič (Lysý), L. Michalík (I. Michalík), Soboňa, Kucha.

Tovarníky - Bošany 2:0 (1:0)
Góly: 17. I. Kapusta, 52. vlastný (Latka)
Diváci boli svedkami dobrého futbalu. Proti domácim nastúpili viacerí hráči, ktorí v minulosti hrávali v Tovarníkoch. Hostia chceli bodovať, ale už na začiatku ich zastavila tyč Frátera. V 16. min. Tovarníky kopali tri rohy a po poslednom rohu sa presadil Igor Kapusta – 1:0. Domáci chceli v druhom polčase poistiť víťazstvo. V čase najväčšieho náporu domácich zaváhal hosťujúci Latka, ktorý pri odkope lopty z brankovej čiare si strelil vlastný gól. Domáci mali prevažne celý čas hru pevne pod kontrolou. Hostia po celý zápas pôsobili menej aktívne. Domáci si tak pripísali prvé tri body. Rozhodoval: Zsolt Kukan, počet divákov: 250.

N. Dubnica – Chynorany 2:2 (0:2)
Góly: 63. Malovec, 70. Ruman - 6. Kováč, 23. Ondrejkovič.
Zápas susedov priniesol rýchly a zaujímavý zápas, ktorý sa 250 divákom páčil. V 6. min Gašparík trafil žr´d v 9 min ho napodobnil R. Šukala. V 14. min po chybe obrany dal Kováč na 0:1. Novodubničania tlačili, ale bez efektu, keď sa neujala Haviarova strela a Dohál trafil v 22. min brvno. O minútu premenil šancu Ondrejkovič – 0:2. Domáci sa nevzdávali, Beňa vychytal brankár a Ruman trafil žrď. Po prestávke podriadili domáci taktiku vyrovnaniu a až v 63. min Malovec dal kontaktný gól. Bolo otázkou času, kedy príde vyrovnanie, čo sa stalo v 70. min po strele Rumana. V závere domáci tlačili, Nosický, Štiffel a Malovec víťazný gól nedali. V 89. min Koťan z päťky prehlavičkoval bránu a zápas skončil remízou.
N. DUBNICA: Múčka – Bakai, Malovec, Štiffel, Ondrejík, Beňo (Koťan), Nosický, Haviar, Ruman, R. Šukala (Janiš), Dohál (M. Čačko).
ChYNORANY: Mikula – Podmanický (Gajdoš), Magdolen, Špánik, Desat, Maťavka (Lukačka), Gašparík, Cifra, Šmatlák (Pilát), Ondrejkovič, Kováč.
(duš)

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Šimonovany 2:2 (0:0), Kanianka – Nitr. Pravno 9:0 (3:0), Skalica – V. Kostoľany 3:0 (0:0), Senica – P. Bystrica 0:0.

1. P. Bystrica 6 5 1 0 22:2 16 (+10)
2. Mýtna N. Ves 6 5 1 0 22:7 16 (+7)
3. Častkovce 6 5 0 1 23:8 15 (+3)
4. Skalica 6 5 0 1 13:4 15 (+6)
5. T. Stankovce 6 4 1 1 11:5 13 (+4)
6. Kanianka 6 4 0 2 20:5 12 ( 0)
7. Hrnčiarovce 6 3 2 1 11:7 11 (+2)
8. Solčany 6 2 2 2 7:6 8 (+2)