FUTBAL / III. liga Západ

7. kolo

Dubnica B - Bánovce 2:1 (1:0)
Góly: 37. Adam, 74. Palasiewicz – 68. Slovák.
Hostia veľmi dobre bránili a pozmenená zostava domácich mala s ich defenzívou veľa práce. V 10. min Po Adamovom rohu Jakuš prestrelil, v 11. min v dobrej šanci netrafil Sokol. Dubničania sa nakoniec dočkali vedúceho gólu v 37. min, kedy unikol T. Zápotoka a jeho strelu, ktorú brankár vyrazil, vrátil Adam do siete – 1:0. V 41. min sa zapotil domáci gólman po dvoch strelách Morávka. V 54. min osamotený T. Zápotoka spálil tutovku a hostia v 68. min trestali. Po centri zľava vyrovnal na 1:1 Slovák. O šesť minút po Adamovej prihrávke striedajúci Palasiewicz dal víťazný gól a o štyri minúty zahodil ešte ďalšiu gólovú šancu.
Rozhodoval Barczi, ŽK: Ranuša, Varga, Kolieska, 200 divákov.
ZTS B: M. Igaz – Vlado, Ranuša, Kiačik, Burdej, T. Zápotoka, Adam, Gábor (15. Palasiewicz), Sokol (83. Košecký), Švikruha, Jakuš. Tréner M. Mičega.
SPARTAK: P. Igaz – M. Igaz, Zika, Škultéty, Varga, Kolieska, Mezovský, Slovák, Morávek (65. Božik), Jamrich (80. Borcha), Malina. Tréner M. Michalička. Alexander Bakoš

J. Bohunice – Myjava 3:0 (2:0)
Góly: 23. vlastný (Bruško), 44. Gerši, 47. Paštiak.
Zápas mal jednoznačný priebeh pre domácich. V 5. min center Geršiho v poslednej chvíli pred Jakábom brankár odkopol na roh. V 21. min Strečanský poslal zblokovanú strelu tesne vedľa. O štyri minúty na to už prišla zmena skóre. Po strele Strečanského tečoval loptu do vlastnej siete Bruško. Domáci pridali druhý gól do šatní. Po nahrávke Šurinu sa tešil Gerši. Do odchodu do šatní ešte Mikláš opečiatkoval brvno. Aj v druhom polčase boli domáci aktívnejší a tretí gól pridali už dve minúty po obrátke. Schmidt mohol v 53. minúte pridať ďalší gól. Hostia sa ozvali Až v 58. min, keď Coufalíkovu strelu s námahou vyrážal Psota. Hneď nato Jakáb v samostatnom nájazde mieril nad. Aj záver zápasu sa niesol v prevahe domácich, ktorí vyhrali zaslúžene rozdielom triedy.
Rozhodoval Vörös, ŽK: Paštiak, 300 divákov.
SPARTAK: Solnička – Viselka (76. Augustín), Pekník, Bruško, Coufalík, Manák (86. Poláček), Kumančík, Buček, Eliáš, Žák (63. Škoda), Šarudi. Tréner R. Madunický.
Miroslav Brunner

Galanta - Lednické Rovne
2:1 (1:0)
Góly: 42. Čerňanský, 58. Blaško – 55. Basila.
V úvodných minútach sa zápas odvíjal medzi šestnástkami. V 10. min sa nepresadil z tutovky domáci Špánik, ktorý zahodil aj nemožné. V 16. minúte sa Galanťania tešili predčasne, pretože ich gól neplatil kvôli ofsajdu. Ich mierna prevaha sa dočkala vyvrcholenia v 42. min, v ktorej premenil center Kopčana Čerňanský. Do druhého polčasu sa hostia nabudili k lepšiemu výkonu. Po výraznej prevahe sa dostali k vyrovnaniu, to keď priamy kop zužitkoval Basila. Ich radosť však dlho netrvala, pretože po rohovom kope inkasovali z hlavy domáceho kapitána Blaška.
Rozhodoval V. Kukan, ŽK: Špánik - Martinka, 220 divákov.
CRYSTAL: Minarech - Martinka, J. Šebo, Šatka, Basila, Kadlec, Mišík (85. Korený), Grendel, Dorotčin (77. Gajdoš), Ľ. Šebo. Tréner V. Kavecký.
Ján Francisci

Ostatné výsledky: Moravany – Nové Zámky 1:1 (0:1), Gabčíkovo – Šamorín 3:1 (3:1), Domaniža – Topoľčany 1:2 (0:2), Neded – Partizánske 3:2 (1:1), Veľké Ludince - Štúrovo 5:2 (2:1).

1. V. Ludince 7 4 3 0 15:7 15 (+3)
2. J. Bohunice 7 4 2 1 10:3 14 (+2)
3. Dubnica B 7 4 2 1 10:5 14 (+2)
4. Topoľčany 7 4 1 2 12:10 13 (+4)
5. Nové Zámky 7 3 3 1 9:4 12 (+3)
6. Moravany 7 3 2 2 15:9 11 (+2)
7. Led. Rovne 7 3 2 2 6:4 11 (-1)
8. Gabčíkovo 7 3 2 2 9:8 11 (+2)