Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. tr. Sever

7. kolo

Veľké Bierovce/Opatovce – Omšenie 3:1 (2:1)
Domáce mužstvo po sérii troch prehier bolo v psychickom tlaku. Tréner premiešal zostavu nakoľko mu chýba päť hráčov základnej zostavy, ale aj ostatní hráči potvrdili, že futbal hrať vedia. Prvý polčas mali miernu prevahu domáci. Súper však hral veľmi dobre. Domáci v 17. minúte po prvom prieniku Breznickým ml. sa ujali vedenia. Hostia reagovali ofenzívnou hrou, domáci nestačili v zálohe, z čoho pramenil vyrovnávajúci gól v 30. minúte – Jantošovič. Ku koncu polčasu domáci prekvapili rýchlou kombinačnou akciou, na konci ktorej bol Fabián Milan a dostal domácich do vedenia 2:1. Druhý polčas vyznel herne pre domácich, strelecké príležitosti však nevyužili Novotka, Horňák, Fero a tak sa dalo čakať, že hostia z nebezpečnej akcie môžu vyrovnať. V 80. minúte rýchly protiútok hostí vyriešila domáca obrana a brankár a už v nadstavenom čase na konci zápasu Tomáš Horňák po peknom prieniku zavŕšil víťazstvo domácich na 3:1. Toto stretnutie sa aj napriek svojou vážnosťou vyznačovalo tým, že futbal sa hral v slušnej a športovej atmosfére. Domáci za svoj bojovný prístup si víťazstvo zaslúžili. Žk.: 0-1. Pred 100 divákmi rozhodoval Sokol.
Peter Oravec

Svinná – Drietoma 2:0 (2:0)
Domáci predviedli v hodovom zápase vynikajúci výkon a divákom ukázali, že futbal hrať nezabudli. Prvý gól strelil nestárnúci Fiala z 55 metrov s podporou vetra. Do polčasu domáci pretavili svoju prevahu ešte jedným gólom. V druhom polčase boli domáci herne lepší, ale nedokázali premeniť svoje šance. Diváci vyprevádzali svojich miláčikov potleskom.
Góly: Fiala, Krtelan. Žk.: 1-3. Čk.: 0-1 (75. min). Pred 180 divákmi rozhodoval Opatovský.
Dorast: Selec – Svinná 7:2
(jh)

Záblatie – Zamarovce 3:1 (2:0)
V derby zápase videli diváci veľa šancí na oboch stranách. Mužstvá dali vyniknúť obom brankárom Durasovi aj Strakovi. Efektívnejší boli domáci hráči, ktorí už v piatej minúte po krídelnej akcii a strieľanej prihrávke Brleja vyhrávali, keď skóre otváral Čakloš. V 20. minúte už bolo 2:0, keď si Brlej efektne spracoval ťažkú loptu a po narážačke s Múdrym, dorážal do prázdnej brány. V druhom polčase chytali obrátky hostia, podarilo sa im znížiť krásnou hlavičkou po rohovom kope. No ich rozlet zastavil gól Kryštofa, ktorý vrátil do brány odrazenú loptu do múra pri priamom kope domácich. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.
Góly: Čakloš, Brlej, Kryštof – Korl. Pred 150 divákmi rozhodoval Oravec st.
Dorast: Záblatie – Neporadza 3:1.
Ján Šťastný

Dolná Súča – Trenčianske Teplice 1:2 (1:1)
„Starí páni“ z Teplíc porazili mladíkov zo Súče, keď o svojom víťazstve rozhodli v druhom polčase. Gól za domácich dal Pleva. Rozhodoval Horňák. Pavol Straka

Mníchova Lehota –
Chocholná-Velčice 1:2 (0:0)
Líder tabuľky prvý polčas okrem začiatku zápasu neukázal z futbalu nič, hral zakríknuto. Zato domáci hrali nebojácne, mali viac z hry, ale nedokázali premeniť svoje šance. V druhom polčase sa na hre hostí nič nezmenilo, no aj napriek tomu sa ujali vedenia v 54. minúte za prispenia domáceho hráča. Ani za tohto stavu sa domáci nevzdávali a už v 65. minúte vyrovnali hlavičkou Tomáša Krajču. Za tohto stavu domáci zvýšili útočnú bojovnosť, zatlačili svojho súpera pred vlastnú šestnástku, hostia podnikali nebezpečné útoky. Pri jednom z nich padol rozhodujúci gól, keď domáca obrana zabudla na Jána Tuharského. Domáci si za výkon remízu zaslúžili.
Góly: Krajčo Tomáš – vlastný, Ján Tuharský. Žk.: 1-1. Čk.: 0-1. Pred 100 divákmi rozhodoval Rožnik.
Július Hrnčár

Neporadza – TTS Trenčín 1:1 (0:0)
V tomto zápase hráči Neporadze konečne nastúpili v plnom zložení, ale na hre sa to vôbec nepreukázalo. V prvom polčase najviac zaujala len jedna šanca domácich. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, v 75. minúte po samostatnej akcii dal vedúci gól Puna. O pár minút neskôr domáci nepremenili pokutový kop, čo hostí prebudilo na dôraze a po chybe domácej obrany vyrovnali. Remíza je pre obe mužstvá spravodlivá.
Góly: Puna. Stretnutie sledovalo 80 divákov, rozhodoval Sokolovič.
J. Dlábik

Bobot – Ivanovce 1:3 (0:2)
Domáci na veľké sklamanie všetkých fanúšikov ani v tomto stretnutí nedokázali prekročiť svoj tieň a zaknihovali ďalšiu prehru. Bobot z veľkého množstva šancí dokázal vyťažiť iba jedinú a tak sa opäť radoval súper.
Góly: Ďžupina – Ondreička 2, Kuchta. Stretnutie sledovalo 50 divákov, rozhodoval Farkaš.
Žiaci: Dolná Poruba – Bobot 8:0.