FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

8. kolo

Dolná Poruba – Stará Turá
2:1 (1:0)
Domáci potrebovali zabojovať a získať plný počet bodov, čo si hráči uvedomili a už v 1. minúte otvoril skóre Lacko – 1:0. Ešte do polčasu sa domácim nepodarilo premeniť viacero šancí. V druhom polčase hostia zásluhou Peterku vyrovnali, ale opäť dobrou hrou a neustálym tlakom na súperovu bránu hostia v šestnástke zahrali rukou a z jedenástky sa kapitán mužstva Peter Suchý nemýlil – 2:1. Za predvedený výkon sa domáci fanúšikovia svojím futbalistom poďakovali potleskom.
ŽK: J. Suchý – Peterka. Rozhodoval Ondrušek, 150 divákov.
Dol. Poruba: Stacho – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Lacko, Dorička, Jozef Suchý, Kulich, Uhlárik, Tomáš Suchý, Kaukal, striedali Struhár, Rast. Suchý, Šlesárik.
Stará Turá: Viksup – Kubáň, Mocko, Štefík, Borcha, Beňo, Tóth, Bohuš, Magula, Vido, Peterka, striedali Mikláš, Györög.
Milan Suchý

Čachtice – Trenč. Turná 0:0
V priemernom stretnutí boli domáci po celý čas lepším mužstvom, avšak nevyužili ani najväčšiu šancu – pokutový kop v 60. minúte. Hostia si vážnejšiu šancu počas celého zápasu nevypracovali a keď domáci v závere zápasu nastrelili iba žrď hosťujúcej brány, zápas sa skončil bezgólovou remízou.
ČK: O. Trebatický (Čachtice) po druhej žltej karte.
Rozhodoval Markech, 50 divákov.
DORAST: 3:3. Góly domácich: Kačani 3. ŽIACI: Čachtice – Horná Streda 13:0. Góly: A. Herák 10, Gavač, Šicko, Mozga, Dolná Súča – Čachtice 0:11. Góly: A. Herák 8, Gavač, Šicko, Straka.
Marián Halák

Horná Súča – Soblahov 0:4 (0:2)
Domáci futbalisti pokračujú v slabých výkonoch a opäť doma prehrali. Hosťom stačilo len behať a domácich dokonale vycvičili, ktorých ešte od vyššej prehry zachránil brankár Orságh. Hostia išli do vedenia gólom z penalty, keď úspešným strelcom bol Halgoš. O chvíľu na to, mali domáci tiež výhodu pokutového kopu, ale Mrázik túto ponúknutú šancu nevyužil ani na dvakrát. V 35. minúte opäť Halgoš, nikým nekrytý, zvýšil na 0:2. V 55. minúte hetrikom zvýšil Halgoš už na 0:3 a v 78. minúte sa sám pred brankárom nemýlil Gašparovič a upravil na konečných 0:4. Domáci futbalisti si za svoj výkon môžu spytovať svedomie a je len na nich samotných, ako bude futbal v Hornej Súči pokračovať. Pred 150 divákmi rozhodoval Klimčík.
Góly: Halgoš 3, Gašparovič. ŽK: 2 – 1.
DORAST: 1:1. ŽIACI: H. Súča – Častkovce 6:0.
Ladislav Štefánek

Trenč. Teplá – Kľúčové 1:2 (0:2)
Góly: Šubert (11 m) – M. Vavruš, Pecháček.

Nová Ves n/V – Horná Streda
6:0 (4:0)
Od prvého útoku začali domáci hráči rozohrávať pred bránkou hostí strelecké príležitosti a už v 18. minúte stretnutia sa mohli tešiť z tretieho gólu. Následne prispôsobili hru k stavu výsledku, možnosť dostali aj hráči z lavičky a odovzdanému súperovi strelili ďalšie tri góly.
Góly: Maraz 3, Šumaj, Suchý, Jančo. ŽK: Jančo, Pastorek – Puchovský, Bílik, Marek.
Rozhodoval Majcher, 150 divákov.
N. Ves n/V: Režný – Adamčík, Suchý, Šumaj, Zelenák, Jančo, Masár, Kačina, Jambor, Panák, Maraz, striedali Pastorek, Tinka, Gondár.
H. Streda: Sevald – Puchovský, Domin, Bílik, Šupka, Luža, Marek, Petráš, Pilař, Madunický, Lúštik, striedali Rybanský, Miklovič.
Pavol Pristaš

Ľuborča – Kočovce 3:0 (1:0)
Domáci futbalisti po štyroch víťazstvách v rade nastúpili proti ambicióznemu nováčikovi a lídrovi tabuľky, ktorý doteraz neokúsil trpkosť prehry s veľkým elánom. Od začiatku pritlačili hostí pred vlastnú bránu a tento úvodný tlak korunovali vedúcim gólom Ľ. Koníčka v 12. minúte, keď po rohovom kope a následne odrazenej lopte prudkou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Hostia postupne vyrovnali hru a vytvorili si dve gólové príležitostí, keď najskôr Michalovičov samostatný nájazd zneškodnil Husár a následne po rohovom kope Bočák nastrelil z päťky brvno domácej brány. Na druhej strane Trškova hlavička len tesne minula hosťujúcu bránu. Po prestávke sa očakával nápor hostí, tým však pristrihol krídla nádherným gólom z priameho kopu z takmer tridsiatich metrov do šibenice kapitán Vavruš. A v 57. minúte po krásnej kombinačnej akcii prekonal hosťujúceho brankára Kukučku Belko po tretí krát. Hostia zostali po týchto momentoch otrasení a do konca stretnutia už domácu bránu vážnejšie neohrozili a naopak domáci futbalisti mohli niekoľko krát svoje vedenie zvýšiť. Futbalisti Kočoviec tak utrpeli prvú prehru v súťaži, rozdielom triedy
Góly: 12. Ľ. Koníček, 49. Vavruš, 57. Belko.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Gajdoš, 200 divákov.
Ľuborča: Husár – Lubina, Vavruš, Michalička, Belko (Matejka), T. Koníček, Ľ. Koníček (Schedlbauer), Mihálik, Bahno, Trška (Štefánek), Schwandtner.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Šorec, Škoda, Briška, Bošanský (Rojko), Gabriš (Masaryk), Doboš (Trgo), Michalovič, Bočák, Šmátrala.
DORAST: Ľuborča – Dolná Súča 2:2. ŽIACI: Ľuborča – Neporadza 1:1.
Marek Koníček

Horné Srnie – Veľká Hradná
2:1 (0:1)
Zápas v H. Srní začal vlažne z oboch strán a nič nenasvedčovalo k tomu, že sa hrá o majstrovské body. Až v 20. minúte „zobudil“ divákov Kubíček, no jeho strela do opustenej brány hostí skončila len na žrdi. V 25. minúte jediný hráč hostí v útoku „vyrobil“ trestný kop za ruku Šimáka, ktorý na prekvapenie všetkých prítomných poľahky premenil Ježík. V týchto momentoch boli domáci úplne bezmocný – viazla prihrávka, o bojovnosti ani nehovoriac. Do konca prvého polčasu sa na ihrisku nič vážnejšie neodohralo. Druhý polčas začali domáci šancou Kubíčka, ktorá však zostala nevyužitá a to bolo na dlhé minúty opäť všetko. V 65. minúte zahrával Chlebana priamy kop, ale jeho slabá strela skončila len v rukách hosťujúceho brankára. Prvú šancu si domáci vypracovali až v 70. minúte, ale strelu M. Šimka brankár hostí zlikvidoval. Vyrovnanie zo strany domácich prišlo v 86. minúte, keď Vydrnák obstrelil brankára hostí – 1:1. O dve minúty strelil víťazný gól domácich opäť Vydrnák – 2:1. Veľmi slabé stretnutie rozhodoval Pavlovič, 100 divákov.
ŽK: Petrík, Sýkora.
H. Srnie: Jaroš – Ďuriš, Húserka, Šimák, Kresánek, Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Schizsler (P. Šimko), M. Šimko (Vandžala), Kubíček (Amrich).
V. Hradná: I. Ježík – M. Petrík, P. Ježík, J. Kováč, Zubo, Milan Petrík, Lobotka, M. Kováč, Sýkora, J. Ježík, M. Kováč.
DORAST: Plevník-Drieňové – Horné Srnie 1:1. Gól hostí: Beňo. ŽIACI: Horné Srnie – Handlová 0:2.
Peter Štefánek

Dubodiel – Mel.-Lieskové
1:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral futbal priemernej úrovne, hra sa pohybovala väčšinou medzi šestnástkami, bez vypracovania si vážnejších šancí na oboch stranách. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy domácich futbalistov, o ich zaslúženom víťazstve rozhodol v 85. minúte Peter Hostačný.
Rozhodoval Babrnák, 100 divákov.
DORAST: 5:0 (1:0). ŽIACI: Dubodiel – Mn. Lehota 2:3 (1:1)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 10 gólov, Juraj Kendera 7, Ján Takáč (obaja Kľúčové), Peter Chochlík, Zdenko Mikolášek (obaja Trenč. Turná) a Martin Kebísek (Horné Srnie) po 5, Erik Doboš, Marek Michalovič (obaja Kočovce), Pavol Maraz (Nová Ves n/V), Ivan Halgoš (Soblahov), Peter Kováč (V. Hradná), Libor Šubert (Trenč. Teplá) a Radovan Trška (Ľuborča) po 4, ostatní 3 a menej. (žit)

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.