6. kolo

Dolné Vestenice – Trnava B
1:3 (0:1)
Góly: 88. Obert – 36. Vido, 58. Juhász, 67. Škripec.
Domáci, ktorí doteraz nevyhrali, chceli konečne naplno zabodovať so súperom, ktorý dal v piatich kolách len jeden gól. No to by museli premieňať vytvorené šance. V 13. min išiel sám na bránu Barta. Jeho strela tesne minula pravú žrď. V 18. min Krajčovič vyrazil jeho ďalšiu strelu. Na opačnej strane Jurenka kryl Riverovu strelu a Vido trafil po chybe domácej obrany len bočnú sieť. Brankári zneškodnili aj prudké strely Oberta resp. Jakubičku. V 36. min otvoril skóre dobre hrajúci Vido po spätnej prihrávke Riveru. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom zmeniť vývoj zápasu. V 48. min Barta po centri Oberta tesne minul. V 52. min dostal Kotula druhú ŽK a následne ČK. Tento moment veľmi ovplyvnil ďalší vývoj. V 58. min využil Juhász chybu domácej obrany – 0:2. V 67. min osamotený Škripec po prihrávke Vida upravil na 0:3. Domáci v závere už iba skorigovali hlavičkou Oberta po centri Zimmera.
Rozhodoval Kubačka, ČK: 52. Kotula (po 2 ŽK), 300 divákov.
Milan Vážan

Prievidza – Nemšová 1:2 (0:1)
Góly: 82. Oravec – 31. Schlesinger, 57. Laco.
Prievidžanom duel nevyšiel, opäť neukázali to, čo je v ich silách. V úvode síce mali šance Halaška a Špánik, no potom čoraz viac začali vystrkovať rožky hostia. V 22. min mal po Častulínovom vysunutí dobrú šancu Ďuďák, no tesne minul. V 31. min sa už hostia nemýlili. Lopta sa v 16-tke so šťastím dostala k nekrytému Schlesingerovi a ten nedal Furkovi žiadnu šancu. V závere prvého polčasu Pekár zacentroval do 16-tky, Mečiar hlavou posunul na Michaličku, no ten sa nedokázal pred brankárom presadiť. Veľa sľubných šancí diváci nevideli ani v druhom dejstve. V 57. min fauloval Mečiar v 16-tke prenikajúceho Kročiana a Laco premenil pokutový kop. V závere domáci súpera pritlačili a v 82. min znížili. Néma zahral priamy kop z pravej strany prihrávkou na Oravca a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Stav sa už potom, na radosť hostí, nezmenil...
Rozhodoval Valášek, ŽK: Pavlovkin, Mečiar – Schlesinger, Častulín, 250 divákov.
FKS: Kopčan (46. Bobot) – Jakúbek, Šmelko, Verchola, Kresánek, Ďuďák (59. Trška), Laco, Kročian, Schlesinger, Častulín (88. Ďuriš), Zverec. Branislav Bucák

Nové Mesto n/V. - FC Nitra B
2:0 (2:0)
Góly: 4. Hulínek, 45. Otočka.
Diváci videli od začiatku kvalitné stretnutie. Domáci zatlačili súpera na svoju polovicu a v 4. min Horúcka nacentroval Hulínkovi a ten peknou strelou otvoril skóre stretnutia - 1:0. Aj v ďalšom priebehu boli Novomešťania aktívnejší a tesne pred prestávkou išiel dôrazne do súboja Otočka a zvýšil na 2:0. Nitrania sa snažili, ale strely Machovca smerovali iba do náruče brankára. V druhom polčase sa dostali do čistých gólových príležitosti Hulínek, Hanko i Omasta, ale na strelenie gólu ich nevyužili. Bolo to obojstranne hodnotné meranie síl, hostia boli rýchli, dobre kombinovali, domáci sa prezentovali precíznou obranou a peknými protiútokmi.
Rozhodoval Čiernik, ŽK: Balocký, Magyar, Ferenczy, Šimončič, 450 divákov.
AFC: Škubák - Otočka, Končitík, Hanko, P. Šupka, Balcír (83. Osuský), Horúcka, Balocký, Hulínek (76. Omasta), Lintner (76. A. Šupka), Drahno. Tréner M. Lintner.
Roman Bajčík

Ostatné výsledky: Vrbové – Artmedia B 2:1 (2:1), ŠKP Dúbravka - Spartak Vráble 0:0, SFM Senec - Púchov 3:2 (0:0), Slovan B - FK Rača 1:1 (1:0).

1. N. Mesto 6 4 1 1 7:6 13 (+4)
2. Vráble 6 3 3 0 7:0 12 (+3)
3. Artmedia B 6 3 1 2 9:4 10 (+1)
4. Dúbravka 6 3 1 2 9:4 10 (-2)
5. Nemšová 6 3 1 2 7:6 10 (+1)
6. SFM Senec 6 3 1 2 6:6 10 (-2)
7. Púchov 6 2 3 1 11:8 9 ( 0)
8. Trnava B 6 2 2 2 4:4 8 (+2)