Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

9. kolo

Brezová p/B – Pov. Teplá 8:1 (3:1)
Zápas bol jednostrannou záležitosťou pre domácich, hostia pricestovali na zápas bez náhradníkov. V 3. minúte centroval do šestnástky Šido a Potúček otvoril skóre. V 9. minúte pridal druhý gól domácich Klein. V 26. minúte bol atakovaný hráč hostí v šestnástke a nariadenú penaltu kapitán hostí Šimík premenil. To bolo zo strany hostí všetko. V 33. minúte zahral brankár hostí mimo šestnástky rukou, za čo dostal červenú kartu a trestný kop Šido premenil na 3:1. V 52. minúte vnikol do šestnástky Šarudi a jeho prihrávku premenil Vaca na štvrtý gól domácich. V 57. minúte peknou dlhou prihrávkou vysunul Šido Pavlíka a ten zvýšil na 5:1. V 70. minúte z trmy-vrmy pred bránkou vsietil Dobrovodský šiesty gól. O dve minúty na to peknou strelou z diaľky pridal Kavecký siedmy gól. V 86. minúte po kombinácii Michalička – Pavlík uzavrel skóre zápasu Nemec. A to ešte v predposlednej minúte zápasu nepremenil Nemec penaltu.
Góly: 3. Potúček, 9. Klein, 34. Šido, 52. Vaca, 57. Pavlík, 70. Dobrovodský, 72. Kavecký, 86. Nemec - 26. Šimík (11 m)
Rozhodoval Culák, 150 divákov.
Brezová p/B: Vajaš (46. Buzaj) – Potúček, Šido, Miča, Dobrovodský, Michalička, Pavlík, Šimek, Kavecký, Klein (46. Vaca), Šarudi (55. Nemec).
DORAST: Brezová p/B – Topoľčany 0:1 (starší) a 5:0 (mladší).
ŽIACI: Senica „B“ - Brezová p/B 5:0 (starší) a 6:2 (mladší).
Ján Vrkoč

Podolie – Prečín 1:2 (0:0)
Góly: 71. R. Augustín – 55. A. Hlavoň, 82. I. Birošík.

V. Uherce - Hôrka n/V. 1:1 (1:1)
Góly: 18. R. Kováč – 20. Černák.
Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 5. min. nastrelil Horniak svojou strelou z 20. metrov brvno domácej brány. Potom sa hra presunula pred bránu hostí a domáci začali hosťom nepríjemne podkúrovať. V 18. min. zacentroval domáci Král, Bučko predĺžil hlavou loptu na R. Kováča, ktorého volej skončil na radosť domácich v bránke. Domáci sa však neradovali z vedenia dlho, keď už v 20. min. našiel Ostrenka v pokutovom územi Černáka, ktorý s prehľadom vyrovnal. Ihneď po rozohraní sa stav mohol znovu meniť, no Bučkova strela skončila tesne vedľa. V 27. min. faulovala domáca obrana hosťujúceho Horniaka a rozhodca nariadil pokutový kop. Černákov pokus však domáci brankár Radosa skvele vyrazil a jeho dorážku zneškodnil. V 33. min. sa po rohovom kope dostal k lopte Král, jeho strela mierila tesne nad. V úvode druhého polčasu to boli opäť hostia, ktorí ako prvý ohrozili súpera, Moravčíková strela z 25 metrov Radosa neprekvapila. V 55. min. sa po druhej žltej karte musel pod sprchy porúčať hosťujúci Horniak. Väčšina druhého polčasu sa odohrávala na polovičke hostí. V 63. min. mohol skórovať Král, jeho strela skončila na bočnej sieti. V 70. min. to bol domáci Kopál, ktorý z 25 metrov dobre vystrelil, no jeho strela „lízla“ brvno hosťujúcej brány. V 81. min. prišla najväčšia šanca domácich, keď hosťujúci brankár loptu neudržal a Gubka prekopol. Záver zápasu sa niesol v dobíjaní hosťujúcej brány, a tak z remízy mali väčšiu radosť hostia. ŽK: Horniak, Černák, Korytina. ČK: Hudok - Horniak.
HôRKA n/V.: Lančarič – Korytina, Zmeko, Hrabovský, Moravčík, Galbavý, Bachorík, Horniak, Hujík, Ostrenka (56. Bokša), Černák.

H. Poruba - Tr. Jastrabie 3:1 (1:0)
Góly: 27. R. Puček, 58. a 64. Majerík (1 z 11 m) – 87. Kyselica.
V 8. min mali domáci šancu, ale Kvasnicov trestný kop brankár bravúrne vyrazil pred A. Staňa, a ten hlavičkoval nad. V 10. min lob A. Staňa skončil na brvne, v 27. min R. Puček zužitkoval prihrávku Majeríka a pomedzi brankárove nohy dal vedúci gól. V 32. min Hruška vyrazil Kvasnicovu bombu na roh a v 44. min ho vyskúšal najprv Jozefovič a Kvasnica zbytočne otáľal. Z protiútoku Ľ. Piláthy iba tesne minul, čo bola jediná šanca hostí. V 54. min sa prekľučkoval k bráne T. Staňo, no v poslednej chvíli mu obrancovia loptu odkopli. V 58 min po ruke v šestnástke Majerík z jedenástky zvýšil na 2:0. Ten istý hráč v 64. min tvrdou strelou zo šestnástky dal tretí gól. O štyri minúty neprekonal Pavlo prudkou strelou P, Pučeka. Domáci začali hrať ľahkovážne, v 75. min Krajči ešte vyhlavičkoval z prázdnej brány, no v 87. min Kyelica znížil na 3:1.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic, Majerík, Suchomel, P. Živčic, A. Staňo (Papp), Jozefovič, Krajči, Kvasnica, T. Staňo (Prostinák), R. Puček (M. Staňo).
Tr. Jastrabie: Hruška – Kožej, Doktor, Fodrek, Žák, P. Piláthy, Kyselica, Pavlo, Ľ. Piláthy, Beleš, Vavro (Filo).
(sta)

Borčice – Selec 3:0 (1:0)
Góly: 45. a 56. Staňo, 81. Borbély.
V 13. min netrafil pred bránou loptu Maník a v 20. min Borbély nastrelil brvno. Domáci boli lepší, no gól nedal ani Turza v 26. min a Maník v 34. min netrafil odkrytú bránu. Veľkú šancu hostí mal v 40. min Hlavatý, ktorý mieril tesne vedľa. V 45. min potešil Borčičanov vedúcim gólom Staňo. Ten istý hráč v 56. min zo skrumáže zvýšil na 2:0. ďalšiu šancu domácich nevyužil v 70. min Tomanica a v 82. min Borbély pridal tretí gól. O minútu trafil Košťál brvno. Domácim udržal čisté konto Gabriš, ktorý zneškodnil prudkú strelu v 84. min.
Borčice: Gabriš – Ďuriš, Berde, Staňo, Kočka, Kopačka, Ilas (Pálka), Sedláček (Tomanica), Maník (Košťál), Turza, Borbély.
Selec: Tunega – Vavruš, Navrátil (Hrbas), Hlavatý, Horňák, Paulíny, B. Puček, Raček, Dušák, Masaryk, Puna (R. Puček).
(ves)

Ostatné výsledky: Nováky – Púchov B 1:0 (1:0), Zem. Kostoľany – Kamenec pod Vtáč. 1:2 (1:2), Oslany – M. Lednice 3:2 (0:1).

3. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  4. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
  2. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  3. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  4. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  5. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  6. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  7. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  8. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 713

Rast počtu pacientov môže v trenčianskej nemocnici sťažiť poskytovanie starostlivosti

Z Fakultnej nemocnice Trenčín je momentálne v domácej karanténe 71 pozitívne testovaných zamestnancov.

Cyklotrasa prepojila Česko a Slovensko

Spoznávať krásy Veľkej Javoriny môže verejnosť z oboch strán štátnej hranice.

Vysielač Veľká Javorina

Je čachtickým Haalandom. Borussia a Bayern? Toľko peňazí nemajú, smeje sa „Keko“

Na jeseň nastúpil na osem stretnutí a nastrieľal 21 gólov. Miroslav Trebatický z Čachtíc je bezkonkurenčne najlepším strelcom VIII. ligy Nové Mesto nad Váhom. Skúsený futbalista si pri dobrom zdraví trúfa aj na viac.

Miro "Keko" Trebatický na jeseň strelil 21 gólov.

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.