9. kolo

V. Kostoľany – Častkovce
1:3 (0:3)
Góly: 67. Kubiš - 20. a 38. Kostelan, 32. M. Madro.
Hostia začali zápas tlakom a výbornou hrou čo sa im po dvoch vydarených brejkoch podarilo zužitkovať na dva góly – v 20. min otváral skóre Kostelan a po ňom sa do listiny strelcov zapísal aj Martin Madro. O tretí úspech sa postaral v 38. min po chybe domácej obrany svojim druhým gólom aktívny Kostelan. Po prestávke domáci zlepšili hru výsledkom čoho bola vyrovnaná partia z oboch strán. Výsledkom domácej aktivity bol gól v 67. min ktorý strelil z vnútra šestnástky Kubiš
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Polčík, Magula, Gula, Maco (Marek Gajarský), Miroslav Gajarský (Vígh), Bednár, Kubiš (Ondrášik), Mačica, Junas, Kadlíček.
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlent, D. Madro, Palkech, Majerník, Gažo, Luža (Gonos), Rusnák, Kostelan, M. Madro, Ostrovský (Madera).

Nitr. Pravno – Tr. Stankovce
0:1 (0:0)
75. Krško z 11 m, r. Kováč, 250.
Domáce mužstvo bolo odhodlané v tomto zápase naplno bodovať, ale treba uznať, že aj súper bol veľmi dobrej kvality. Prvý polčas sa striedali útoky na oboch stranách, domáci aj hostia mali po dve šance, ale nie vyložené. Prvý polčas bol vcelku vyrovnaný. V druhom polčase domáci mali miernu prevahu, vytvorili si aj šance, ale nevyužili ich. Najväčšiu mal v 62. min Miro Jamrich, ktorý išiel sám na brankára, ale trafil tesne vedľa bránky. Hostia si tri body zabezpečili premenenou jedenástkou.
NITR. PRAVNO: Pročka – J. Šfiffel, Luprich, Bielik, Klajber, Jurkovič, Miro Jamrich, P. Valko, M. Škovran, Štefan, Čampiš, str. M. Štiffel a Michal Jamrich.
TR. STANKOVCE: Daško – Myško, Barčiak, Valko, Karkol, Ješík, Sedláček, Žuži, Daško, Minaroviech, Brandýs, str. Kriško, Hošek.
F. Fazekaš

Chynorany - Tovarníky 3:1 (1:0)
Góly: K. Kováč, Desat, Oravec – Fráter. Chynorany začali naplno. Už v 1. minúte kopali dva rohové kopy. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. V 7. minúte bol faulovaný prenikajúci Višňovský, ale nariadený trestný kop domáci nepremenili. Potom sa hra pritvrdila, Desat a Vaňovič videli žlté karty. V 34. minúte súboj pred bránou využil Kováč na strelenie gólu. Po zmene strán hostia nezaváhali a Fráter vyrovnával. V 77. minúte po centri Parkana na Desata bolo už 2:1. O chvíľu prihrával Kováč Oravcovi, ktorý vyšprintoval a prekonal vybiehajúceho I. Mikuláša. Hostia mali ešte šancu v 90. minúte, ale Fráter pokutový kop nepremenil.
CHYNORANY: Miro Mikula – Michal Mikula, Parkan, Špánik, Magdolen, Podmanický (Lukaška), Ondrejkovič, Desat (Oravec), Gašparík, Višňovský, K. Kováč
TOVARNÍKY: I. Mikuláš – T. Mikuláš, Šimon, Bošanský, Hrošo, Kapusta, Vaňovič, Fráter, Hajovský, Bulag, Balázik (stried. Martinka, Macko, Halo, Múčka)

Pov. Bystrica – N. Dubnica 3:0 (1:0)
Góly: 9. M. Hedera, 80. a 86. Varhaník.
V derby už v 8. min domáci Ondrička prihral Hrnčíkovi, ktorého strelu zblokoval R. Šukala. O minútu bol M. Hedera v správnom čase na správnom a usmernil loptu do siete. V 15. min po jeho centri nastrelil z uhla Pauer žrď. Nemček sa v 18. min uvoľnil, ale Brandís jeho tutovku krásne zneškodnil. Po rohu sa k lopte dostal Ondrička, ale trafil gólmana. V 23. min dostal peknú prihrávku Raninec, ale zo šiestich krokov prestrelil bránu. Po Ondričkovej akcii vychytal v 25. min Brandís M. Hederovu umiestnenú strelu. Pri výmene lopty medzi Ondričkom a J. Gáboríkom odvrátil nebezpečenstvo Bakai v 29. min. Ako prvý pohrozil z hostí strelou z diaľky Ondrejík v 30. min nad. Ranincovu prudkú strelu v 33. min chytil Brandís a do konca polčasu sa už nič vážneho nestalo. V 46. min J. Gáborík znenazdajky nastrelil brvno a ten istý hráč v 65. min prihral Varhaníkovi, ktorého vychytal Brandís. Hosťujúci gólman odolával a neprekonal ho ani Varhaník. V 80. min strelu J. Gáboríka brankár vyrazil a Varhaník vrátil loptu do prázdnej brány. V 86. min potvrdil výhru po prihrávke J. Gáboríka s pomocou žrde Varhaník. Strelec oboch gólov mohol dosiahnuť v 90. min hattrick, ale Brandís mu v tom zabránil.
Pov. Bystrica: Smataník – Pauer, Nemček, Ištok, Bednár, Ondrička, M. Hedera (Šefara), F. Hedera, Raninec (Kostelanský), Hrnčík (Varhaník), J. Gáborík.
N. Dubnica: Brandís – Bakai, Malovec, Štiffel, Ondrejík, Beňo, Batla, Ďatko (Dohňanský), Ruman, R. Šukala, Dohál.
(jšm)

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Mýtna 0:1 (0:0), Bošany – Senica 7:0 (4:0), Solčany – Kanianka 4:0 (2:0), Šimonovany – Skalica 1:0 (0:0).

1. P. Bystrica 9 8 1 0 30:3 25 (+13)
2. Mýtna N. Ves 9 7 1 1 28:9 22 (+10)
3. T. Stankovce 9 7 1 1 18:5 22 (+7)
4. Častkovce 9 7 0 2 30:14 21 (+6)
5. Skalica 9 6 1 2 17:6 19 (+7)
6. Kanianka 9 6 0 3 27:11 18 (+3)
7. Solčany 9 4 2 3 13:9 14 (+2)
8. Hrnčiarovce 9 4 2 3 13:11 14 (+2)