FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

10. kolo

Melčice-Lieskové - Veľká Hradná
4:1 (2:0)
Od úvodných minút sa hralo vo svižnom tempe a oboch stranách. V 5. min sa domáci dostali do vedenia gólom Capáka. Domáci nesmierne túžili po víťazstve a po peknej akcii pridal druhý úspech Horňák. V prvej časti bolo ešte niekoľko pekných akcií, ale bez gólového efektu. V druhom polčase sa opäť hral futbal dobrej úrovne a v 55. min domáci gólom Sklára zvýšili na 3:0. Po chybe domácej obrany hostia znížili M. Hilčíkom. Domácich futbalistov to však neotriaslo a po peknej akcii Ondrejičku zvýšili na 4:1. Po dlhšom útlme domáci v hodovom stretnutí dokázali, že vedia dávať góly a svojím výkonom potešili oko diváka.
Dorast: Mel.-Lieskové - Tr. Jastrabie 2:1 (1:0). Góly domácich: Kadlečík a Žižka.
Žiaci: Mel.-Lieskové - Dol. Súča 0:2 (0:1)
(kal)

Dolná Poruba – Soblahov
1:1 (1:1)
Domácich už v 4. minúte zaskočil hosťujúci Jambor peknou strelou – 0:1. Bojovnosťou a dobrou hrou Tomáša Suchého sa menovanému v 15. minúte podarilo vyrovnať na 1:1. V druhom polčase si mužstvá nevytvorili gólové šance, hralo sa iba medzi šestnástkami, preto sa stav už nemenil. Rozhodoval Cintula, 100 divákov.
Dolná Poruba: Stacho – P. Suchý, Struhár, Galko, Lacko, Dorička, J. Suchý, Kulich, R. Suchý, T. Suchý, Kaukal, striedal Hrbáček.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Fabo, Kyselica, Halgoš, Talian, Lazar, Jambor, Huszlicska.
Milan Suchý

Čachtice – Horná Súča
2:0 (2:0)
Domáci v prvom polčase prehrali slabších hostí s prehľadom, keď im vsietili dva góly. Najskôr v 19. minúte z dvadsiatich metrov Martin Trebatický trafil v ľavom vinkli „pavučinku“ hosťujúcej brány. V 30. minúte veľmi dobre hrajúci Martin Trebatický našiel pred bránou svojho brata Ondreja, ktorý zvýšil na 2:0. V druhom polčase sa hral futbal väčšinou medzi šestnástkami, domácim sa nedarilo a „nechcelo hrať“, hostia po celý zápas pôsobili bezmocným dojmom
Góly: M. Trebatický, O. Trebatický. ŽK: 1 – 1. Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
DORAST: 12:1. Góly: Čechvala 3, Peterka 2, Kačani 2, Lakatoš, O. Trebatický, M. Trebatický, R. Vido, Jurda – Ondračka. Domáci predviedli s veľmi slabým súperom strelecký koncert. Kuriozitou je autor hetriku Čechvala - je brankár, ktorý v prvom zápase po zranení nastúpil v útoku.
Marián Halák

Trenč. Teplá – Trenč. Turná
1:1 (1:1)
Gól hostí: vlastný. Rozhodoval Ondrušek, 200 divákov.
Trenč. Turná: Chochlík – Chmelina, Hasenovič, M. Častulín, Kalaba, T. Sivák, M. Sivák, Vanko, Matys, Z. Mikolášek, M. Častulín, striedali M. Chorvát, Husár. (ap)

Nová Ves n/V – Kľúčové
3:1 (1:1)
V stretnutí vedúcich mužstiev tabuľky začali ofenzívnejšie hostia, čo im vynieslo aj úvodný gól stretnutia, keď v 12. minúte Kendera dostal do voľného priestoru prihrávku a bezpečne umiestnil strelu do domácej brány. Domáci postupne preberali iniciatívu a začali nebezpečne ohrozovať brankára hosťujúceho mužstva, ktorý stačil zlikvidovať nebezpečné hlavičky Maraza a únik Jambora, ale v 38. minúte nezabránil gólu Janča, hlavou po rohovom kope. V druhom polčase pokračovali domáci v tlaku na domácu bránu a z viacerých dobrých akcií a streleckých príležitostí najskôr v 60. minúte Panák hlavou dotlačil loptu do siete a skóre stretnutia uzavrel dorážkou Jambor v 78. minúte stretnutia, keď brankár hostí neudržal prudkú strelu Suchého. Na konci stretnutia odprevadili diváci potleskom mužstvá za predvedený kvalitný, bojovný a korektný výkon.
ŽK: Jančo, Masár – A. Kiačik, Rosina, Pecháček, Takáč. Rozhodoval Rožník, 200 divákov.
Nová Ves n/V: Režný – Adamčík, Suchý, Šumaj, Zelenák, Jančo, Masár, Pastorek, Jambor, Panák, Maraz, striedal Lacko.
Kľúčové: Zubo – Papiernik, Kudlík, Michal Vavruš, Kendera, P. Kiačik, Sabadka, A. Kiačik, Krchňávek, Rosina, Pecháček, striedali Takáč, Vydrnák, P. Vavruš. Pavol Pristaš

Ľuborča – Stará Turá
3:0 (1:0)
Domáci futbalisti mali už tradične dobrý úvod, z ktorého však nič nevyťažili, keďže Trška svoju veľkú príležitosť nepremenil. Od polovice prvého polčasu prevzali iniciatívu hostia, ale ani oni svoje dobré príležitosti v ktorých sa ocitol Kubáň, nepremenili. Diváci sa dočkali gólu až v 43. minúte, keď sa presadil Trška. Po prestávke sa až do 70. minúty nič nedialo, hra bola rozkúskovaná s mnohými nepresnosťami na oboch stranách dovtedy, až kým striedajúci Peter Štefánek elegantným spôsobom prehodil hosťujúceho brankára a zvýšil. O minútu domáci pridali tretí gól, keď Trška z hranice šestnástky strelou k žrdi uzavrel skóre. V záverečných minútach hostia akoby úplne odišli z ihriska a domáci využívali voľný priestor k častému ohrozeniu brány. Dvakrát nedokázali dopraviť loptu zblízka do prázdnej brány a v záverečnej minúte ešte Bahno dvakrát v čistej šanci prestrelil.
Góly: 43. a 71. Trška, 70. P. Štefánek. ŽK: 3 – 2. Rozhodoval Pavlovič, 150 divákov.
DORAST: Ľuborča – N. Ves 3:2 (2:2)
Marek Koníček

Horné Srnie – Horná Streda
- zápas sa neodohral, hostia na zápas nepricestovali
DORAST: Sebedražie – Horné Srnie 2:1. Gól hostí: Kubíček. ŽIACI: Horné Srnie – Šimonovany 0:3. ST. PÁNI: H. Srnie – Malženice 4:4. Góly domácich: Hladík 2, Štefánek, Ondík.
Peter Štefánek

Dubodiel – Kočovce
1:1 (0:0)
Domáci hráči začali voči favoritovi zápasu bez rešpektu a celý prvý polčas mali réžiu hry vo svojich rukách. Najväčšiu šancu nevyužili domáci v 44. minúte, keď netrafili prázdnu bránu hostí. Aj v druhom polčase pokračovali domáci v dobrom výkone z prvého polčasu a odmenou im bol vedúci gól v 70. minúte, kedy sa po hrubej chybe hosťujúceho brankára presadil Knoll. Hostia počas celého zápasu neohrozili domácu bránu priamo z hry, ale len z trestných kopov a po jednom z nich sa v 87. minúte trafil presne Bočák. Domáce mužstvo si za predvedený výkon zaslúžilo vyhrať. Škoda, že svojimi spornými verdiktmi si rozhodca Maraz znepriatelil domácich divákov, ktorí domáce mužstvo nakoniec odmenili potleskom.
Dubodiel: Petrík – Červený, M. Malec, Koreň, V. Malec, T. Petrík, Kúdela, Doktor, R. Hostačný, Knoll, Šarina, striedal P. Hostačný, Kováč.
Kočovce: Kukučka – Mihál, Šorec, Briška, Rojko, Bošanský, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Šmátrala, striedal Sevald.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Jambor (Nová Ves n/V) 11 gólov, Juraj Kendera (Kľúčové) a Pavol Maraz (Nová Ves n/V) po 8, Ivan Halgoš (Soblahov) 7, Ján Takáč (Kľúčové) 6, Erik Doboš (Kočovce), Peter Chochlík, Zdenko Mikolášek (obaja Trenč. Turná), Peter Kováč (Veľká Hradná), Martin Kebísek (Horné Srnie), Libor Šubert (Trenč. Teplá), Radovan Trška (Ľuborča) a Michal Sabatka (Kľúčové) po 5, ostatní 4 a menej.