FUTBAL / V. liga Sever

11. kolo

Borčice - Pov. Teplá 5:1 (2:0)
Góly: 11. Sedláček, 20. a 70. Ilas, 59. Maník, 90. Borbély – 85. Šimík (11 m).
Favorit mal od začiatku jednoznačnú prevahu, najprv sa zastreľovali neúspešne Turza a Borbély. V 11. min dal vedúci gól Sedláček a v 20. min Ilas z 22 metrov vymietol šibenicu hosťujúcej brány. Tlak pokračoval, no Borčice ďalšie šance nevyužili. Maník peknou strelou v 59. min zvýšil na 3:0. V 70. min hlavou zvyšoval na 4:0 Ilas. Hostia sa dostali do prvej šance až v 80. min, ale gól z toho nebol. Po faule v 85. min premenil hosťujúci Šimík pokutový kop. V nadstavenom čase dovŕšil vysokú výhru Borčíc na 5:1 Borbély.
Borčice: Martinák – Ďuriš, Berde (Tomanica), Staňo, Kočka, Kopačka, Ilas, Sedláček (Paška), Maník (Košťál), Turza, Borbély.
Pov. Teplá: Zábojník – Slaninka, Pavlík (Lašček), Hrubo, Meško, Jankejech, Urík, Šimík, Janíček (Abík), Repáč, Vozatár (Lutišan).
(ves)

Brezová p/B – Púchov „B“ 2:2 (1:1)
Zápas sa odohrával vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. V 29. minúte po chybe v domácej obrane sa presadil hosťujúci Janoška – 0:1. Po vedúcom góle hostí prevzali iniciatívu domáci a v 41. minúte po prihrávke Pavlíka hlavičkoval v dobrej príležitosti tesne vedľa Dobrovodský. O minútu na to po faule na Šidu premenil pokutový kop Pavlík. V 45. minúte strieľal z „päťky“ nepresne Vaca. V 68. minúte po prísne nariadenej jedenástke sa hostia ujali opäť vedenia gólom Venga. Pri tlaku domácich vyrazil v 81. minúte hosťujúci brankár loptu len pred Kalmana a ten pohotovo vyrovnal na konečných 2:2.
Góly: 42. Pavlík (11 m), 80. Kalman - 29. Janoška, 68. Veng (11 m). Rozhodoval Majerík, 100 divákov.
Brezová p/B: Buzay - Miča, Marík, Dobrovodský, Šido, Pavlík, Šimek, Michalička (66. Potúček), Kavecký, Vaca (46. Šarudi), Klein (46. Kalman).
DORAST: Senica – Brezová p/B 2:1 (starší) a 3:0 (mladší).
Ján Vrkoč

Oslany – Tr. Jastrabie 3:3 (0:2)
Góly: 47. Štutika, 58. Ferianc, 85. Košian – 3. Praženec, 13. Kyselica, 73. Ľubo Piláthy, ČK Fodrek, 100 divákov, rozhodoval Lištiak.
Nečakaný úvod malo stretnutie dvoch posledných v tabuľke v Oslanoch. Hostia už v 13. min viedli 2:0 po hrubých chybách domácich obrancov. Domáci Slovan v prvom polčase nič nevymyslel, pretože sa hostia po dvojgólovom vedení začali brániť až s deviatimi hráčmi. Šance sa rodili ťažko a väčšinou sa strieľalo zdiaľky. Z 19 metrov Kolárova strela letela tesne nad, o chvíľu Oršula vnikol z ľavej strany do 16-tky, ale lopta nenašla správny cieľ, Cifríkov trestný kop tesne lízal spojnicu brány a v 44. min nastrelil brvno. Druhý polčas oživili striedajúci hráči a kontaktný gól na 2:1 dal Štutika zo skrumáže. V 57. min sa predral dopredu obranca Oršula, no hostia odvrátili na roh. A práve z rohu Ferjanc z nemožnej pozície hlavou pod žrď vyrovnal na 2:2. Zdalo sa, že Slovanisti dorazia dezorientovaných hostí. V 72. min hlavička Cifríka opäť išla nad bránu. Domáci obranca sa pošmykol a hosťujúci hráč z ťažkého uhla opäť dostal do vedenia Tr. Jastrabie. Striedajúci Košian v 85. min dorazil center Černáka a domáci opäť jasali – 3:3. V nervóznom závere došlo k vylúčeniu hráča hostí, ale tí zdržiavacou taktikou udržali pre nich veľmi cennú remízu.
Trenč. Jastrabie: Jurák - Peťovský, Praženec, P. Fodrek, Peter Piláthy, Beleš, Kyselica, Pavlo, Ľubo Piláthy, Žák, Laura, str.: Tomáš Fodrek, M. Piláthy, A. Piláthy.

Podolie – Selec 0:1 (0:0)
Domáce mužstvo začalo náporom, ale svoje šance Križák a Klčo nepremenili, naopak vyznamenal sa domáci brankár Hornák, ktorý zneškodnil dve vynikajúce strely súpera. V druhom polčase, v 55. minúte, sa ujali hostia vedenia, kedy sa po dobrej krížnej prihrávke presadil strelecky B. Púček. Domáci potom zatlačili súpera, z tlaku však dokázali vyťažiť len dve nastrelené žrde hosťujúcej brány.
Góly: 55. B. Púček. Rozhodoval Vašš, 150 divákov.
Podolie: Hornák – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Kališ, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Križák, Klčo, striedali Pisca, Helbich.
Selec: Korček – Vavruš, R. Púček, Hlavatý, Horňák, Paulíny, B. Púček, Raček, Dušák, Milo. Hrbas, Navrátil, striedali Gašparík, Michal Hrbas.
DORAST: Podolie – Ľuborča 3:2 Góly za domácich: Bobocký, Križák, Cagala. ŽIACI: Podolie – TTS Trenčín 1:0. Gól: Herák.
Peter Srnec

Nováky – Hôrka n/Váhom 2:0 (1:0),
Góly: 8. Belko, 88. Jankeje, 250 divákov, rozhodoval Zigo.
V súboji prvých dvoch mužstiev tabuľky videli diváci kvalitný a zaujímavý zápas. Už v 2. min po jasnej ruke hráča hostí neodpískal rozhodca pokutový kop. V 5. min sa vyznamenal brankár Vaňo, keď vytlačil na roh tečovanú strelu Zmeko. V 8. min sa domáci dočkali prvého gólu, keď Belko s prehľadom zakončil krásnu kombinačnú akciu. V 11. min mohol ten istý hráč zvýšiť, jeho pokus však brankár vyrazil a následná dorážka Iliaša skončila vysoko nad bránkou hostí. V 27.min opäť aktívny Belko vystihol rozohrávku súpera, ale brankára hostí neprekonal. V 30. min po úniku Ďuriša, Píš strelou k tyči natiahol brankára, ale ten výborne zasiahol. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, dostávali sa do šancí a najväčšiu z nich zahodil po nedorozumení domácej obrany Ostrienka v 48. min. Od 60. min sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne medzi 16-tkami. Za zmienku stojí 70. min, keď Ďuriš vystrelil tesne vedľa a v 88. min, keď Jankeje po rohu zblízka nekompromisne upravil na konečné 2:0.
Hôrka nad Váhom: Lančariš, Koritina, Smeko, Farkaš, Moravčík, Galbavý, Horniak, Bachorík, Hujík, Ostrenka, Černák, str.: Korytina, Jaroš.

Ostatné výsledky: Prečín – Kamenec 1:1 (0:0), H. Poruba - V. Uherce 6:1 (2:1), Z. Kostoľany – M. Lednice 3:2 (2:1).

13. Oslany 11 2 1 8 19:41 7 (-8)
14. Tr. Jastrabie 11 1 3 7 14:23 6 (-12)
15. Malé Lednice 11 2 0 9 14:25 6 (-12)
16. Podolie 11 2 0 9 14:26 6 (-9)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.