Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Štartuje nový ročník oblastných majstrovstiev kraja v hokeji

Ani sme sa nenazdali a počas nasledujúceho víkendu (13.- 15. októbra) sa hlási k slovu už nový súťažný ročník 2006-2007 oblastných majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov - amatérov. Do súťaže sa prihlásilo opäť deväť účastníkov, teda rovnaký

počet, ako v predchádzajúcej sezóne. Sú to už stabilné krajské tímy, ktoré v tejto regionálnej súťaži pôsobia už niekoľko ročníkov - samozrejme so striedavými úspechmi. Majstrovský titul obhajujú z minulej sezóny hokejisti z kúpeľného mestečka - Trenčianskych Teplíc.

KAŽDÝ S KAŽDÝM
Ešte pred štartom novej sezóny sa zástupcovia jednotlivých mužstiev stretli na spoločnom zasadnutí, kde sa hovorilo okrem iného o Rozpise nového súťažného ročníka, zmenách hokejových pravidiel a uskutočnilo sa aj vyžrebovanie súťaže. Osvedčený hrací systém každý s každým doma-vonku sa nemení, ale do slovenských hokejových súťaží prišli mnohé upravené, alebo úplne nové pravidlá. Tieto na nadchádzajúce štvorročné obdobie schválila Medzinárodná federácia ľadového hokeja (IFH) na svojom pravidelnom letnom seminári v Lipsku. Za zmienku stojí skutočnosť, že sa zmenilo vyše sedemdesiat pravidiel! Väčšina z nich je síce len kozmetická, ale sú viaceré také, ktoré podstatným spôsobom ovplyvnia priebeh hry.
Je len samozrejmé, že medzi rozhodcami, hráčmi, priaznivcami, bude aj v krajskej súťaži ešte veľa debát a rozhovorov, pokiaľ sa podarí všetko dotiahnúť do úspešného konca, vrátane uplatnenia avizovaných noviniek.
Z najdôležitejších zmien v pravidlách, ktoré budú platiť aj v novom súťažnom ročníku oblastných majstrovstiev prinášame tieto:

Skryť Vypnúť reklamu

ŠTART HRÁČOV
Štart hráčov v žiackom a dorasteneckom veku sa nepovoľuje. Taktiež sa nepovoľuje ani štart hráčom senorských, juniorských a dorasteneckých mužstiev súťaži riadených SZĽH, prípadne iných krajských zväzov. Nepovoľuje sa ani štart hráčom štartujúcim v zahraničí. Za štart sa považuje i jeden majstrovský zápas odohraný v sezóne 2006/07. Hráč v tejto novej sezóne móže štartovať iba za jeden oddiel!

KTO MÔŽE HRAŤ?
Štartovným dokladom hráča je registračný preukaz platný len pre túto súťaž, vydaný matričnou komisiou Zväzu ľadového hokeja Trenčianskeho kraja na základe prihlášky k registrácii. Ktorý hráč vlastní registračný preukaz z uplynulých sezón, môže požiadať a predĺženie RP. Za skutočnosť, že hráč je zdravý a móže hrať súťažne ľadový hokej je zodpovedný samotný hráč a klub v ktorom trénuje a hrá. Každý hráč štartuje na vlastné riziko.
Zúčastnené tímy štartujú na vlastné náklady.

Skryť Vypnúť reklamu

CHARAKTER SÚŤAŽE
Súťaž je určená pre dospelých hráčov - mužov, ktorí sa nedostali do registrovaných mužstiev diadených SZĽH alebo inými oblastnými zväzmi ľadového hokeja. Súťaž je určená najmä pre starších hráčov, preto v sezóne 2006/07 môžu v tejto súťaži štartovať len hráči seniori narodení pred 31.12. 1986 a juniori (nar. 1.1.1987-31.12.1988). Maximálne však dvaja juniori v jednom stretnutí za jedno mužstvo. Predpokladom štartu juniora je ostaršenie v zmysle článku 18 písmeno „A“ súťažného poriadku. V zápise o stretnutí musí byť takáto hráč označený písmenom „J“ pred číslom hráča.

ZDRAVOTNÁ SLUŽBA
Poriadateľ stretnutia je povinný zabezpečiť prítomnosť kvalifikovaného zdravotníka alebo lekára na stretnutí. Pre zdravotníka platí príloha k súťažnému poriadku SZĽH (str.- 51, par. 54, odst. 3, pís D-H).

Skryť Vypnúť reklamu

BEZKONTAKTNÝ HOKEJ
Rovnako ako aj v uplynulom ročníku, tak aj v tomto sa na základe odsúhlasenia zástupcov oddielov (15.4.2005) a rozhodnutia VV ZĽK TNK hrá bezkontaktný hokej, podľa pravidla 601 upraveného pre túto súťaž.
Hlavný rozhodca musí každý fyzický kontakt posudzovať na základe toho, či hráč vyvolal kontakt úmyselne. Cieľom tohto pravidla je zmenšiť pravdepodobnosť vzniku zranení spôsobených fyzickým kontaktom tiel hráčov. Preto akýkoľvek očividný alebo úmyselný kontakt s protihráčom, na ktorý sa použije fyzická sila (bez úmyslu získať puk) sa musí potrestať podľa tohto pravidla. Podľa tohto pravidla sa netrestá náhodný kontakt tiel hráčov vyplývajúci z normálnej hry s pukom. Hlavným cieľom každej akcie je však získať puk a preto hlavní rozhodcovia musia umožniť hráčom „boj“ o puk.
Ak hráč stojí na ľadovej ploche bez pohybu, protihráč musí tohto hráča obísť.

RIADACI ORGÁN
Súťaž riadi Zväz ľadového hokeja Trenčianskeho kraja - jej športovo-technická komisia. Neoddeliteľnou súčasťou Rozpisu je súťažný a disciplinárny poriadok SZĽH a pravidlá ľadového hokeja. Predsedom výkonného výboru ZĽH TNK je Rudolf JURIS, predsedom ŠTK Karol ŽUFFA, predsedom DK Jozef PECKO, predsedom komisie rozhodcov Miroslav GROGER, matričnej komisie Michal SUCHÁN. Členom VV je Ľubomír ŠTEKLÁČ.
Zasadnutie disciplinárnej komisie bude bývať v útrobach zimného štadióna v Trenčíne pravidelne v stredu (namiesto pondelka ako tomu bolo v minulom ročníku).)

KTO KDE BUDE HRAŤ?
Na zimnom štadióne v Trenčíne (B.O.F. Aréne) - Športový klub polície Trenčín
MG Rink (štadión Mariána Gáboríka v Trenčíne) - Slovan-Kúpele Trenčianske Teplice, Škorpión Trenčín, Strojstav Nové Mesto nad Váhom (?).
ZŠ v Dubnici nad Váhom - Hermes Dubnica, Gladiators Nemšová, Ravenous Ilava
ZŠ v Považskej Bystrici - HK 95 Považská Bystrica
ZŠ v Púchove - Pivrnec Group Púchov

PROGRAM 1. KOLA
Už počas nasledujúceho víkendu je na programe úvodné kolo nového majstrovského ročníka. Na základe vyžrebovania sa v dňoch 13. - 15. októbra 2006 stretnú tieto dvojice:

ŠKP Trenčín - Nové Mesto n/V. ( ZŠ Trenčín - B.O.F. Aréna 15. 10. o 16. 00 h.), Trenčianske Teplice - Ilava (MG Rink M. Gáboríka 14.10. o 16. 30 h.), Škorpión Trenčín - Dubnica (MG Rink 14. 10. o 14. 15 h.), Pov. Bystrica - Púchov. Nemšová má voľno.

PODSTATNÉ ZMENY V PRAVIDLÁCH

• V koncovom pásme brániaceho mužstva sa vhadzuje puk iba na vyznačených bodoch na vhadzovanie, v strednom pásme sa však okrem vyznačených bodov môže vhadzovať i na myslených čiarach paralelných s bočnými mantinelmi a spájajúcich body na vhadzovanie v strede ihriska. (Predtým sa mohlo vhadzovať kdekoľvek i v koncovom pásme brániaceho tímu.

• Zakázané uvoľnenie platí v prípade, ak puk vyhodený z vlastnej polovice prejde mimo i cez bránkovisko. (Predtým cez bránkovisko neplatilo).

• Zakázane uvoľnenie sa zruší, ak brankár vyštartuje po puku a naznačí, že chce s pukom hrať. (Predtým to mohol naznačiť).

• Po každom úmyselnom i neúmyselnom vystrelení alebo vyhodení puku mimo ihriska sa hráčovi uloží menší trest. (Predstým dostal tento trest iba brankár, kým hráč iba v prípade, ak išlo o úmysel). Ak však puk opustí hraciu plochu následkom obranného zákroku, mimo ihriska sa napríklad odrazí po strele protihráča od brániacej hokejky, dve trestné minúty nenasledujú.

• Ak rozhodca nariadí za faul trestné strieľanie, to sa musí vykonať. (Predtým mohlo mužstvo požiadať namiesto trestného strieľania o dvojminútový trest pre súpera.

• Ak kapitán alebo jeho asistent nie je na ľadovej ploche, nesmie opustiť hráčsku lavicu, aby diskutoval s rozhodcom o akejkoľvek situácii. Ak pravidlo poruší, dostane osobný trest. (Predtým dvojminútový). Spýtať na výklad pravidiel sa môže iba v prípade, ak je na ľade.

• Brankársky výstroj sa v porovnaní s predchádzajúcimi platnými pravidlami zmenšil celkove približne o osem percent.

• Platí aj vlastný gól dosiahnutý pri signalizovanom treste, ak sa oň nijakým spósobom nepričinilo mužstvo, ktoré sa previnilo. (Predtým neplatil za žiadnych okolností).

• Pri neskorom nástupe na ľadovú plochu po prestávke sa mužstvo potrestá dvoma minútami. (Predtým pravidlo neexistovalo a menší trest nasledoval iba za zdržovanie hry).

• Do pravidiel pribudol i trest pre funkcionárov, ktorí za údery päsťou alebo hrubosť môžu dostať trest v hre. Ten si za nich odpyká hráč v poli. (Predtým to neexistovalo).

• Pri prerušení hry môže lekár vstúpiť na ľadovú plochu vždy, keď má podozrenie, že hráč je zranený. (Predtým mu vstup musel umožniť rozhodca).

Karol Ďurina


Príhovor predsedu VV ZĽH Trenčianskeho kraja

Vážení priatelia amatérskeho hokeja!

Už iba niekoľko dní zostáva do otvorenia nového ročníka oblastných majstrovstiev Trenčianskeho kraja v ľadovom hokeji seniorov - sezóny 2006/07. Táto súťaž sa za predchádzajúce roky stala veľmi populárnou a obľúbenou nielen medzi aktívnymi hráčmi, ale samozrejme aj priaznivcami tohto športu. A to z jednoduchého dôvodu - prináša radosť a zábavu z hokeja všetkým jeho milovníkom a vyznávačom.

O popularite tejto súťaže svedčí aj to, že v vlani pribudol ďalší účastník - Strojstav Nové Mesto nad Váhom a záujem stabilných účastníkov jednoducho neochabuje a v tomto ročníku bude zápoliť o majstrovský titul deväť mužstiev.
Predchádzajúci ročník sa hral už ako bezkontaktný hokej na základe dohody so zainteresovanými klubmi (pravidlo 601).

Tým pádom ubudli aj nežiadúce zranenia, ktoré sa pomerne dosť často vyskytovali v predchádzajúcich ročníkoch. Všetkým mužstvám, zainteresovaným funkcionárom, rozhodcom a fanúšikom prajem len radosť z peknej, vzrušujúcej a rýchlej hokejovej hry, veľa korenia v podobe utešených gólov a tie najpriaznivejšie výsledky. Pevne verím, že hokej v našom regióne zaznamená vzostupný trend a bude rozhodne napredovať.

Rudolf Juris

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 3. Bývanie v meste predlžuje život
 4. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 7. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 1. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 3. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 4. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 5. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 6. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 7. Bývanie v meste predlžuje život
 8. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 10. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 28 532
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 20 638
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 13 105
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 943
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 484
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 218
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 083
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 812
 9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 461
 10. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 7 117
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Neviete, čo s dreveným odpadom? Tu je odpoveď

Odpad je slovo, ktoré nikto nemá rád. Znamená problém... Hromadí sa, zapácha a narážame naň na každom kroku. Ale kam sním? V Trenčianskom a Žilinskom kraji končí väčšina komunálneho odpadu na skládkach. Určite ste už videli, ako na nich hodujú kŕdle čajok, okolité stromy a ploty „vyzdobené“ igelitmi. Možno ste cítili ten smrad. Ešte stále je takéto nakladanie s odpadom najlepšie riešenie 21. storočia?

Drevený odpad nemusí končiť na skládke, dá sa ďalej spracovať. V trenčianskom regióne je firma, ktorá to robí už roky.

FOTO: Zima ukázala svoje čaro na Veľkej Javorine

Pozrite si fotogalériu zamrznutej Veľkej Javoriny.

Zamrznutá Veľká Javorina

Vodiči pozor! Policajti dokumentujú pri Svinnej dopravnú nehodu

Policajti dokumentujú dopravnú nehodu pri obci Svinná.

Fíni v Dukle skončili, prichádza posila z Česka

Fínska dvojica nenaplnila očakávania. Posila Branislav Rehuš mal v Česku dobré štatistiky.

Janne Väyrynen opúšťa Duklu Trenčín.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická nehoda si vyžiadala jeden život

Pri nehode v meste Šaštín-Stráže jeden človek zomrel a traja sa zranili

Po požiari: Vôbec neviem, ale čo už, stalo sa

Zadné stavy domu zhoreli. Požiar likvidovalo päť profesionálnych a 21 dobrovoľných hasičov. Na boj s plameňmi použili zhruba 63-tisíc litrov vody.

Už ste čítali?