FUTBAL / II. liga Západ

10. kolo

Nové Mesto n/V. - D. Vestenice 6:1 (2:1)
Góly: 23., 61. a 90.+ Ščepko, 10. Drahno, 53. Končitík, 63. Omasta - 3. Kotula.
Od prvých minút sa domáci zahryzli do súpera. Z rýchleho protiútoku v 3. min sa hostia dostali do vedenia zásluhou Kotulu. Domáci odpovedali v 10. min, keď Drahno peknou strelou vyrovnal na 1:1. V 23. min po niekoľkých pokusoch zvýšil Ščepko na 2:1. Druhý polčas sa opäť hral v réžii domácich a po peknej akcii Končitík dal na 3:1. V 61. min po prihrávke Lintnera zvýšil na 4:1 Ščepko. Snaživo hrajúci Omasta za spolupráce Hanka pridal na 5:1 a naďalej sa hral zo strany domácich oku lahodiaci futbal. Hostia hrali nepresne a nedostávali sa do vážnejších akcií. Bodku za zápasom dal najaktívnejší hráč AFC M. Ščepko po individuálnej akcii svojím tretím gólom a zvýšil na konečných 6:1.
Rozhodoval Jaška, bez kariet, 250 divákov.
AFC: Škubák - Otočka, Končitík, Hanko, P. Šupka, Horúcka (64. Balcír), Balocký, Omasta (81. A. Šupka), Ščepko, Drahno, Lintner (64. Hulínek). Tréner M. Lintner.
ŠK VEGUM: Jurenka - Zimmer, Kermiet, Koreň, Švec (61. Laurinec), Cíger, Kotula, Humaj, Obert, Šimurka (69. Dvonč), Slezák (74. Kollár). Tréner L. Šuhajda. Roman Bajčík

Artmedia B - Nemšová 1:3 (0:1)
Góly: 85. Saláta - 42. Ďuďák, 54. Častulin, 60. Laco.
Artmedii sobotňajší zápas nevyšiel. Jej hráči urobili veľa chýb v obrane a v útočnej fáze viazla spolupráca. Naopak hostia predviedli veľmi dobrý futbal. Kvalitne im fungovala obrana a nebezpečné boli aj ich protiútoky. Prvý gól padol v 42. min, kedy Ďuďák s prispením domáceho obrancu Mazúcha prekonal brankára Čobeja. Po polčase sa domácim obrat nevydaril. V 54. min zakončil rýchly protiútok Častulin a bolo 0:2. Po hodine hry dokonca zvýšil na 3:0 pre hostí strelou z priameho kopu Laco. Artmedia už len skorigovala v 85. min, kedy sa trafil Saláta.
Rozhodoval Ihring, bez ŽK, 150 divákov.

SLOVAN: Bobot - Laco, Verchola, Šmelko, Jakúbek - Ďuďák (87. Trška), Schlesinger (13. Ďuriš), Kresánek, Kročian - Zverec, Častulin (77. Jančovič). Pavol Vranko

Spartak Vráble - Matador Púchov 2:1 (0:0)
Góly: 49. Ťuťuris, 57. Vondra – 89. Chovanec.
Líder začal s chuťou, už v 2. min. Tužinský z trestného kopu vystrašil Ivanku. V priebehu 7. až 9. min. sa postupne zastrelovali Sepeši, Tužinský a Gonda. Gumári sa dostali na dostrel vrábeľskej svätyne až v druhej polovici prvého dejstva, avšak domáceho brankára vážnejšie neohrozili. V závere prvého polčasu mal opäť prácu púchovský gólman, s námahou vytlačil hlavičku Tomana z 8 m a iba zrakom kontroloval Tužinského projektil spoza 16-tky. V 39. min. domáci nepremenili penaltu, keď sám faulovaný Golian prestrelil bránu Púchova. Po obrátke domáci ovládli hru a už v 49. min. strelil hlavou Ťuťuris vedúci gól. Tlak Vrábeľ pokračoval a v 57. min. Vondra po rohu zvýšil na 2:0. V 89. min. sa dostali k slovu aj hostia a z trestného kopu tesne spoza 16-tky znížili na konečných 2:1.
Rozhodoval Černek, ŽK: Šimáček, Vanák, 980 divákov.
MATADOR: Ivanka – Riška (74. Revák), Hrehuš, Holčík, Šimáček, Chovanec, Martinka (61. Cesnárik), Kozík (61. Náther), Luhový, Vanák, Mičic.
Marián Libiak

Ostatné výsledky: Vrbové – Trnava B 3:1 (0:0), ŠKP Dúbravka - Rača 1:1 (0:0), HFK Prievidza – Slovan Bratislava B 2:0 (0:0), SFM Senec - Nitra B 1:1 (0:0).

1. Vráble 10 6 3 1 11:2 21 (+3)
2. Nemšová 10 6 1 3 16:9 19 (+4)
3. N. Mesto 10 6 1 3 14:13 19 (+4)
4. Dúbravka 10 5 3 2 13:6 18 ( 0)
5. Artmedia B 10 5 2 3 17:8 17 (-1)
6. Rača 10 3 5 2 14:11 14 (+2)
7. SFM Senec 10 4 2 4 11:14 14 (-4)
8. Púchov 10 3 4 3 15:13 13 (-2)