Tretie víťazstvo domáceho nováčika, vynikajúca brankárka Babicová

WHIL v hádzanej žien - 8. kolo

:

Štart Trenčín - HC Zlín 30:25 (14:9)

Zostava a góly Štartu: Babicová, Podhradská - Hollá 6, Drotárová 1, Z. Bahýlová 4, Uhliarová 9/4, Surovčíková 3, Kovaličková 1, Žideková, I. Bahýlová 2, Trochtová 2, Rechtorisová 1, Olšovská 1. Sedmičky 4/4:3/2, vylúčené 3:3.
Pred 350 divákmi rozhodovali Brunovský a Čanda - delegátkou stretnutia bola J. Stašová.
Priebeh stretnutia: 2:0, 4:1, 6:3, 7:5, 9:5, 10:6, 12:8, 14:8, 15:10, 17:11, 18:13, 20:13, 21:14, 23:15, 24:19, 26:18, 27:19, 28:21, 29:22, 30:23, 30:24.

V kádri domáceho kolektívu citeľne chýbali kvôli zraneniam dve výrazné opory - brankárka Adriana Grandtnerová a spojka Lucia Petríková. Hneď na úvod treba konštatovať, že zranenú gólmanku perfektne nahradila skvele chytajúca Renáta Babicová, ktorá má nemalý podiel na tomto cennom víťazstve. Úvodný gól stretnutia vsietila už v 24. sekunde Z. Bahýlová a domáce hráčky dostali krídla. Naplno roztočili gólostroj a v 8. min už viedli sľubným výsledkom 5:1. Zdalo sa, že pre Trenčianky bude tento súper ľahkým sústom, lenže v druhej desaťminútovke (15.min) sa ožívajúcím hostkám podarilo znížiť stav na rozdiel jediného góla - 6:5. Domáce však nerezignovali, súperovi vyrovnať nedovolili a zvýšeným úsilím sa im opäť podarilo roztočiť gólostroj na plné obrátky. Čoskoro opäť získali potrebný gólový náskok a na polčasovú prestávku odchádzali do kabíny so slušným päťgólovým náskokom.

V druhej časti tohto duelu boli hráčky Štartu už oveľa precíznejšie, pozornejšie bránili, mali presnejšiu koncovku, aj keď sa nevyhli niektorým školáckym chybám a technickým nedostatkom. Snaživému súperovi spoza rieky Moravy však už ani raz nedovolili znížiť na rozdiel góla, dokonca v 39. min vyhrávali už výrazným výsledkom - 20:13. Zlínsky kolektív vôbec „nepodržali“ brankárky, výkonom hráčky príliš neoslnili, hoci snahu im uprieť nemožno. Záver stretnutia sa dohrával v jasnej réžii domácich žien a až počas posledných troch minút hostky kozmetický upravili pre nich dosť nepriaznivý stav. Dve minúty pred záverečným hvizdom rozhodcov vystriedala otrasenú brankárku Babicovú nádejná Eva Podhradská, ktorá týmto mala vlastne svojú historickú premiéru v tejto medzinárodnej lige žien.

POVEDALI PO ZÁPASE

Ján HEGAR (tréner Zlína): „Z našej strany to bol veľmi zlý výkon, hráčky vyrobili neuveriteľné množstvo technických chýb. Stretnutie sa lámalo v poslednej desaťminútovke prvého polčasu, kedy Trenčianky získali päťgólový rozdiel a naše hráčky nepremenili niekoľko vyložených gólových príležitosti. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, naše družstvo sa prezentovalo ustráchaným výkonom okrem Pažourkovej, ktorá sa snažila vniesť do tímu bojovnosť - od ostatných našich hráčiek to bol však iba podpriemerný výkon. Domáce družstvo využilo to, čo sme im ponúkli a s prehľadom stretnutie vyhralo.
Rozdiel výkonnosti brankárok bol markatným rozdielom. Naším cieľom bolo v Trenčíne vyhrať, vedeli sme, že Petríková je zranená a bude domácim chýbať...“

Peter SABADKA (tréner Trenčín): „Do zápasu sme nastúpili bez zranenej spojky Petríkovej, s klasickými štyrmi spojkami. Bola pripravená aj alternatíva na dvoch pivotov, pokiaľ by sa vyskytol problém na spojkovom poste. Malo to rozhodne svoju fazónu.
Priestor na palubovke dostali všetky dievčatá, samoný záver sa však už niesol v uvoľnenej atmosfére a hostky korigovali nepriaznivý výsledok.
Z individuálnych výkonov mala jednoznačne navrch brankárka Babicová, ktorá v niektorých fázach naše družstvo „podržala“. Rozhodne sme mohli gólovo zužitkovať ešte niekoľko ďalších skvelých príležitosti. Chýbala však väčšia koncentrácia hráčok a práve z toho sa zrodili niektoré nežiadúce chyby. Brali nás v tomto zápase ako favorita, som rád, že sme získali „povinné“ víťazstvo, aj keď hra z nášho pohľadu nebola vôbec zlá.“
Karol Ďurina

Ostatné výsledky: Kunovice - Partizánske 21:19, B. Bystrica - Šaľa 24:24, Veselí - Olomouc 17:14, Písek - Slavia 18:26, Michalovce - Štart Bratislava 46:20.

PROGRAM 9. KOLA
Sobota 11. novembra Michalovce - Trenčín, Slavia - Štart Bratislava, Šaľa - Veselí, Partizánske - B. Bystrica, Zlín - Kunovice, nedeľa 12. novembra Olomouc - Písek.