AS Trenčín - FC Nitra 0:0

ŽK: Novisedlák. Pred 423 divákmi rozhodovali Valášek (Likavský, E. Cuninka).
AS TRENČÍN: Belic - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec, Krško - Baranyai (81. Pastva), Czinege, Dobeš - Kovalík, Novisedlák (46. Kasálek), Štyvar. Tréner: V. Palička.
FC NITRA: Senecký - Čeman, Štajer, P. Farkaš, Ďatko - S. Bališ (61. E. Hrnčár), M. Farkaš, Harmse (80. Čurgali) - Grajciar, Babic (61. Szorád), A. Hesek. Tréner: I. Galád.

Domácim blikal pred týmto stretnutím ešte aký-taký mini plamienok postupovej nádeje do vytúženej osmičky, ale po tomto meraní síl už definitívne zhasol, nakoľko Trenčania strácajú tri kolá pred koncom jesennej časti na ôsme mužstvo tabuľky už desať bodov. To znamená, že po skončení jesene sa môžu začať pripravovať na jarnú baráž o prinavrátenie sa do Corgoň ligy spomedzi ôsmich účastníkov (poslené štyri mužstvá Corgoň ligy + prvé štyri mužstvá z 1. ligy). Hostia sú na tom oveľa lepšie, lebo sa nachádzajú nad pomyselnou čiarou - medzi účastníkmi prvej osmičky. Ich vzájomný súboj pod Čákovým hradom veľa kvality rozhodne nepriniesol, keď hra sa pohybovala väčšinou medzi šestnástkami a sľubných príležitosti na strelenie gólov bolo ako šafranu.

Hneď v úvode trestný kop Czinegeho minul cieľ, rovnako strela Dobeša išla vedľa brány. V 17. min Štajer mieril nad bránu, v 25. min Štyvarová hlavička z dobrej pozície skončila vedľa. Vzápätí Grajciar netrafil medzi žrďe. Brankári mali minimum príležitosti vyniknúť, viac v chladnom počasí mrzli ako sa zahriali.

Po zmene strán sa umelý zelený trávnik odel po výdatnom snežení do bieleho šatu a bolo zapotreby vymeniť bielu loptu za farebnú. Hoci Trenčania boli predsa len aktívnejší a vytvorili si niekoľko šancí na skórovanie, bolo pre nich veľkým problémom vsietiť aspoň jeden presný zásah. Za hustého sneženia domáci búšili ako len vedeli, ale Nitrania statočne odolávali a sústredili sa predovšetkým na rýchle brejkové protiútoky. V 51. min Czinege vystrelil smerom do stredu brány, ale Senecký stačil nohou loptu ešte vykopnúť. V 68. min pekný center Baranyaia nikto neusmernil do brány a lopta prešla vnútrom šestnástky bez dotyku niektorého z hráčov do autu.

Herná prevaha domácich bola absolútne jalová, hostia sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale doplatili na nepresné zakončovanie akcii. V kolektíve domácich výrazne viazla súhra, bolo až príliš veľa nepresných prihrávok a tak nakoniec tento svojím spôsobom dôležitý duel skončil bezgólovou deľbou bodov. Zisk bodu má samozrejme cenu zlata najmä pre nitrianskych futbalistov. Stretnutie v nepriaznivom počasí sledovala v tejto sezóne doteraz najnižšia divácka návšteva (423).

OČAMI TRÉNEROV
IVAN GALÁD (Nitra): „Ak má futbal divákom prinášať radosť, tak v tomto zápase myslím si trošku absentovala. Dvakrát za sebou sme vonku prehrali a v našej situácii, aj keď Trenčín mal v druhom polčase viac šancí, má získaní bod možno cenu, ktorou bude účasť v osmičke. S hrou nie som spokojný, lebo sme mali len jednu príležitosť. V závere zápasu bol terén dosť náročný, mal som pocit, že domáci sa na ňom lepšie pohybovali...“
VLASTIMIL PALIČKA (Trenčín): „Na zápas sme nastupovali s predsavzatím vyhrať a získať tri potrebné body. Veľmi nespokojný som bol najmä s prvý polčasom, kde bolo vidieť, že hrá ďaleko s väčším zápalom. Naši hráči boli všade neskoršie a nedokázali si vytvoriť ani väčší tlak. Z našej strany za prvý polčas nie je čo chváliť, súper sa našťastie dostal iba do jednej vyloženej šance.
Cez prestávku sme si s hráčmi o tom porozprávali a som rád, že to pochopili a druhý polčas bol už o niečom inom. Škoda, že zo štyroch-piatich vyložených šancí sme ani jednu gólovo nepremenili. Je to už naša dlhšia bolesť. Keby sa hralo na šance, tak sme mali vyhrať, ale hrá sa na góly. Keď sme ich v druhom polčase nedali, nemohli sme vyhrať.
Nie som spokojný s výsledkom, ale iba s druhopolčasovým výkonom mojich zverencov. Futbal sa hrá 90 minút...“
Karol Ďurina

ZTS Dubnica - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 15. Adámik, 88. Bruško - 9. Rák, ŽK: 31. Rychlík, 72. Žofčák (obaja Ružomberok), rozhodovali: Samotný - Ružbarský, Brendza, 900 divákov.

Ostatné výsledky: B. Bystrica - Slovan 0:0, Žilina - Košice 3:0, Trnava - Senec 0:1, Inter - Artmedia 1:0.

PROGRAM 20. KOLA
Piatok 10. 11. o 17.30 h Senec - Inter, sobota 11. 11. o 13.30 h Košice - Trnava, Nitra - Ružomberok, o 17.30 h Slovan - Žilina, Dubnica - B. Bystrica, nedeľa 12. 11. o 10.30 h Artmedia - Trenčín.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pri upratovaní našli staršiu pištoľ

Zbraň spolu s nábojmi našli pri upratovaní bytu po nebohom bratovi v Trenčianskych Tepliciach.

Koronavírus Trenčiansky kraj: O testovanie je veľký záujem, niektoré miesta hlásia dlhé rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Odberové miesto funguje aj pri Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne.

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.