FUTBAL / III. liga Západ

15. kolo

Nové Zámky - Myjava 4:0 (0:0)
Góly: 51. a 53. Sercel, 60. Dang Van, 76. Marsal.
Za chladného počasia predviedli domáci hŕstke najvernejších v prvom polčase iba slabý odvar. Mali síce optickú prevahu, ale viazla im kombinácia a do gólovej príležitosti sa prakticky nedostali. Mladučký celok hostí pôsobil futbalovejším dojmom a boli to Myjavčania, ktorí po šanci Bučeka v 41. min. mohli ísť do vedenia, ale ten zblízka trafil iba Rybánskeho. O osude zápasu rozhodli dva zlepené góly domáceho útočníka Sercela. V 51. min. zakončil hlavou center Palacku a o dve minúty neskôr trafil volejom Hlavačkovu prihrávku z pravej strany. Prvú štvrťhodinku druhého dejstva zakončil utešenou bombou z priameho kopu Dang Van a bolo 3:0. To už snaživým mladíkom z Myjavy dochádzal dych a výsledok uzavrel šťastným tečom Marsal.
Rozhodoval Frič, ŽK: Vojtek, Manák, 100 divákov.
SPARTAK: Solnička - Viselka, Pekník, Horeš (79. Žák), Coufalík (72. Poláček), Manák, Škoda, Vojtek, Eliáš, Buček (87. Štajger), Šarudi. Tréner R. Madunický. Roman Guliš

Domaniža – Bánovce 1:0 (0:0)
Gól: 79. Svoboda.
Prvý polčas sa na výborne pripravenom ihrisku odohrával väčšinou v strede. Gólom neskončili šance domácich Lagína a Svobodu, z hostí zahodil najväčšiu šancu v 39. min Varga. Hostia výkonom príjemne prekvapili, hrali výborný futbal. V 52. min P. Kardoš vo vyloženej šanci nedal, v 56. min Svobodovu strelu zrazili obrancovia na roh. Hosťujúci Filín vo vyloženej šanci v 66. min prestrelil. J. Kardoš v 73. min netrafil prázdnu bránu, ale vykúpenie znamenal až Svobodov gól po Čelkovej prihrávke. V 90. min Zaťko bravúrnym zákrokom zachránil domácim výhru, čím spolu so spoluhráčmi pogratuloval k svadbe trénerovej dcéry Veroniky Košíkovej a Václava Švuba.
Rozhodoval Otiepka, 150 divákov, ŽK: Valient, J. Kardoš, Jamrich.
SPARTAK: Kšiňan – Mikloš, Zita, Škultéty, Filín, Kolieska, Borcha (75. Božík), Slovák, Valach, Varga, Jamrich (82. Herda). Tréner M. Michalička.
Ján Možucha

Partizánske - Dubnica B 3:1 (1:1)
Góly: 25. Šimončič, 51. Křapka, 67. Briatka - 24. vlastný (Bezák).
Po nešťastnom úvodnom góle, keď si loptu do vlastnej brány zrazil Bezák sa domáci prebrali. Partizánske okamžite zakontrovalo a vyrovnávajúci gól vsietil Šimončič po uličke Stupariča. Tento gólový moment sa ukázal ako rozhodujúci, pretože domáci získali väčšie sebavedomie, čo korunovali umnou hrou až do konca zápase a v druhom polčase aj dvoma gólmi. Na 2:1 zvyšoval Křapka, keď po peknom uvoľnení prestrelil Kopčana a konečný verdikt zavŕšil Briatka strelou z otočky, s ktorou preloboval brankára Kopčana a stanovil na konečných. 3:1. Hostia mali taktiež dve čisté gólové príležitosti, Jedna skončila na brvne Bulákovej bránky a druhú zlikvidoval domáci brankár. Víťazstvo domácich je zaslúžené, keď preukázali väčšiu chuť po víťazstve.
Rozhodoval Santa, ŽK: Nosek, 300 divákov.
TEMPO: Bulák – Bezák, Stručka, Briatka, Stuparič, Křapka, Kundala, Šimončič (87. Trubianský), Kostka, Gergel (90. Vavro), Masár (85. Macega). Tréner J. Čikas.
ZTS B: Kopčan – Nosek, Piačik, Baláž, Ranoša, Sokol (59. Burdej), Ondráš, Gábor, Adam, Švikruha, Jakuš. Tréner M. Mičega.
Štefan Slivka

Ostatné výsledky: Neded - V. Ludince 2:0 (1:0), Moravany – Galanta 2:2 (0:0), Topoľčany – Led. Rovne 9:1 (5:1), Šamorín – Štúrovo 3:1 (3:1), Gabčíkovo - J. Bohunice 2:3 (1:2).

1. Topoľčany 15 9 3 3 30:14 30 (+9)
2. J. Bohunice 15 7 6 2 27:13 27 ( 0)
3. V. Ludince 15 7 4 4 23:23 25 (+4)
4. Neded 15 8 1 6 23:26 25 (+1)
5. Moravany 15 6 6 3 27:17 24 (+3)
6. Dubnica B 15 6 6 3 23:15 24 ( 0)
7. Led. Rovne 15 7 2 6 19:21 23 (-1)
8. Partizánske 15 7 1 7 28:25 22 (+1)