Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Po prešustrovanom začiatku oneskorený dramatický finiš Štartu

WHIL žien - 14. kolo:
Štart Trenčín - HC Sport Slokov Veselí nad Moravou 23:25 (8:13)
Zostava a góly Štartu: Grandtnerová, Babicová - Uhliarová 9/3, Fašangová, Drotárová 2, Petríková 3, Z. Bahýlová 2, Birkušová, Hollá 1, Rechtorisová 3, Surovčíková 2, I. Bahýlová 1, Kovaličková. Tréner: P. Sabadka.
Sedmičky: 4/1-3/3, vylúčené 5:8. Pred 480 divákmi rozhodovali P. Leško a M. Leško z Prešova. Delegátom stretnutia bol J. Korec z Nitry.
PRIEBEH: 1:3, 1:4, 3:4, 4:4, 4:6, 5:7, 6:9, 7:10, 7:13, 9:14, 10:16, 11:19, 12:20, 13:21, 14:22, 17:23, 19:25, 20:25, 21:25, 22:25.

Hneď na úvod treba otvorene konštatovať, že domáci kolektív čakal v tomto meraní síl nadovšetko zdatný súper - minuloročný majster Českej republiky, ktorý bol pred týmto zápolením na 4. mieste vo WHIL-ke. Aj v tomto kádri prišlo medzičasom k podstatnejším hráčským zmenám, ktoré však neznamenali veľký kvalitatívny ústup.
Nevedno prečo, ale úvod tohto stretnutia sa domácim hráčkam vôbec nevydaril. Začali veľmi zakríknuto, akoby až s príliš veľkým rešpektom pred súperom zvučného mena. Rozglejené Trenčianky sa evidentne trápili a svoj prvý gól vsietili až v 6. min (Surovčíková), ktorá korigovala stav na 1:2. O dve minúty neskôr však už bolo 1:4 a z domácimi ženami to vyzeralo to zle-nedobre. Ako-tak sa však spamätali z tohto šoku v 13. minúte, kedy Uhliarová vyrovnala na 4:4 a čakalo sa na zmŕtvychvstanie hráčok Štartu. Opak sa však stal pravdou. Prišla séria gólov za chrbát brankárky Grandtnerovej a v 27. min za stavu 7:13 ju nahradila Babicová. Ani tej sa však nepodarilo zastaviť rozbehnutý gólostroj hostiek, ktoré hrali v pohode a taktickou hrou si udržiavali sľubne vedenie - za podpory dobre chytajúcej Vyhlídalovej. Tréner P. Sabadka - vidiac nemohúcnosť svojích zvereniek - siahol tesne pred prestávkou na prvý oddychový čas.
Po polčasovom umývaní hláv sa nič mimoriadne na palubovke nedialo a opäť mali réžiu hry pevne vo svojich rukách hostky. V 40. min bol pre Štart výsledok už doslova hrozivý a zahanbujúci - 10:19 a tréner domácich siahol do druhom oddychovom čase, aby koľko-toľko eleminoval narastajúci tlak kvalitného súpera spoza rieky Moravy. V trenčianskej svätyni sa opäť menili brankárky a sedem minút pred koncom viedli s prehľadom hrajúce hostky už sedemgólovým rozdielom - 15:22. Od tohto momentu (hráčky Veselí pravdepodobne predpokladali, že sa im nemôže už nič stať) prevzali taktovku hry do svojich rúk Trenčianky, ktoré sa snažili o takmer nemožné - zvrátiť stav vo svoj prospech. Hoci výrazne zvýšili obrátky a stav postupne korigovali vo svoj prospech, predsa len v záverečnom finiši už mali veľmi málo času aspoň na možné vyrovnanie výsledku. Čas hral jednoznačne proti ním, škoda-preškoda, že sa nehralo ešte aspoň o tri minúty dlhšie, všetko mohlo byť nakoniec inak...
Rozhodne však treba oceniť a dať za príklad povzbudzovanie skupiny členov Fan klubu z Veselí nad Moravou, ktorí v jednotnom oblečení a z bubnami na kolenách veľmi slušne a korektne povzbudzovali svoje družstvo a vytvorili im skvelé - fakticky domáce prostredie.

OČAMI TRÉNERA PETRA SABADKU
„Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali, vedeli sme o silných i slabých stránkach nášho súpera. V družstve sme mali veľkú maródku, dve hráčky ktoré som chcel nominovať nemohli nakoniec nastúpiť a príležitosť dostali mladšie. Zápas sme začali jednoznačne s veľkým rešpektom - bolo to o psychike. Dokážeme na súpera vyvinúť tlak, ale v tomto zápase, v jeho úvode, sme nevyužili presilovky a ani štandartné situácie, ba práve naopak - sme ešte inkasovali. Dve kľúčové hráčky súpera sme sa snažili pokryť, ale aj tie hráčky, ktoré boli osobne bránene nám nakoniec dávali góly v dôležitých situáciach. Keď sa hráčky už zbavili veľkého rešpektu zo súpera, naše dievčatá začali viacmenej akoby hrať, najmä z obrannej a prechodovej fázy dokázali skórovať. Niektoré hráčky som nespoznával, veľmi im klesla sebadôvera. Pre nás to bolo veľmi náročne a ťažké stretnutie. Dievčatá zaskočila informácia o výsledku stretnutia Partizánske - Slávia Praha (31:21) - aj to sa prejavilo na palubovke...“

Ostatné výsledky: Kunovice - Štart BA 22:28, Zlín - Michalovce 24:31, Partizánske - Slavia 31:21, Šaľa - Olomouc 31:22. Zápas B. Bystrica - Písek 32:25.

PROGRAM 15. KOLA (17.2.):
Šaľa - ŠTART TRENČÍN, Olomouc - Partizánske, Slávia Praha - Zlín, Michalovce - Kunovice, Štart Bratislava - Banská Bystrica, Písek - Veselí nad Moravou.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 385

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.