Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Radúz Dorňák: „Tri jarné ciele futbalistov AS Trenčín v Corgoň lige“

Ani sme sa nenazdali a futbalová jar 2007 už intenzívne klope na dvere. Počas prvého marcového víkendu odštartuje Corgoň liga úvodnými jarnými stretnutiami. Futbalisti AS Trenčín, ktorých čaká skutočne neúprosný boj o zotrvanie v súťaži - formou prelínačk

y, odštartujú jar - v sobotu 3. marca o 18. h. majstrovským stretnutím v Trnave. Pár dní pred ostrým štartom sme sa pozhováralI s asistentom trénera AS - Radúzom DORŇÁKOM, ktorý okrem zhodnotenia zimnej prípravy nám povedal ešte niekoľko zaujímavosti.

Vašimi očami ako hodnotíte herné sústredenie v Radave pri Podhájskej?
Dlho plánované sústredenie charakteru herného rozhodne splnilo svoj účel.
Okrem terénom, kde sme sa venovali kondícií sme rovnako trénovali a hrali či už na prírodnej, alebo umelej tráve. Všetci totižto dobre vieme, že polovica stretnutí jarnej baráže sa odohrá práve na prírodnej tráve a preto sme potrebovali, aby sa hráči adaptovali na tento povrch. Na sústredí v Radave pri Podhájskej sme na tamojšom ihrisku absolvovali tréningy technicko-taktického charakteru a tri prípravné zápasy spojené s výjazdom do Maďarska (dva zápasy) a do Dunajskej Stredy.
Naplánované veci sme splnili dá sa povedať na 90%, neraz upršané počasie nám skrížilo plány a vyskytnuvšie problémy sa riešili alternatívne. Sústredili sme sa na nácvik štandartných situácii a taktických vecí, ktoré sa ukázali v spomínaných troch priateľských zápasoch. Na sústredení bolo dvadsať hráčov do poľa a dvaja brankári.

Skryť Vypnúť reklamu

Konkretizujte z vášho pohľadu tri spomínané prípravné stretnutia...
Prvý duel sme odohrali v maďarskom Felcúte pri Budapešti. Je to ambiciózne mužstvo, ktoré s päťbodovým náskokom je na čele tabuľky v druhej maďarskej lige a všetko nasvedčuje tomu - na 90% - že v ďalšom ročníku už bude prvoligovým tímom.
S týmto kolektívom prehrali Trenčania 1:0 - v zápase, v ktorom sa ťažko adaptovali na povrch, lebo neočakávane hrali na dvanástročnej umelej tráve prvej generácie, ktorá spĺňala parametre koberca. Hráči AS neboli na to pripravení obutím (domáci áno) - nie je to však výhovorka. V zápase boli Trenčania - Felcútu vyrovnaným partnerom, nastrelili tri žrďe, prestriedali hráčov, vyskúšali ich na jednotlivých postoch a porovnali ich konkurenciuschopnosť. Zápas splnil očakávanie trénerov AS. Druhý zápas v poradí bol v Dunajskej Strede, kde zaúradovalo počasie, keď až tesne pred stretnutím sa rozhodlo, že sa nebude hrať na hlavnej ploche, ale opäť na kvalitnej umelej tráve. Prednosť dostali hráči z lavičky a tí presvedčili, že futbal hrať vedia, porazili Dun. Stredu 4:1 a nám trénerom trošku zamotali hlavu. Konkurencia v mužstve sa dotvorila do bodu varu - presne tak, ako to plánovali s trénerom V. Paličkom. Tretí zápas s Dózsou Ujpest sa odohral na hlavnej ploche, už na takom teréne, ako sa zrejme bude hrať asi aj v Trnave. Bola tam búrlivá divácka kulisa - bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovali na ihrisku hráči AS - čo sa týka pohybu, presnosti prihrávok, systémoveho cítenia, hralo sa na krátko a nie na góly. Po zmene strán to súper využil - po dvoch únikoch, dal dva góly a po prestriedaní Trenčania skorigovali na 2:1. Domáci v poslednej minúte zvýšili svoje vedenie z pokutového kopu na 3:1. Vzhľadom na to, že Dózsa je účastník prvej maďarskej ligy a zimuje momentálne na 4. mieste, výkon v prvom polčase bol pre nás veľmi kvalitný, druhý polčas zasa naopak - veľmi poučný. Zápas sme si potom rozdebatovali s vedením klubu, celým mužstvom a spravili z toho určite uzávery, lebo z toho zápasu sa dá veľmi odraziť...

Skryť Vypnúť reklamu

Aké sú jarné ambície, konkrétny cieľ mužstva v Corgoň lige?
Cieľom číslom jeden je záchrana v najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku, cieľom číslo dva nie však z posledného štvrtého postupového miesta, čo znamená v prvej trojici, aby niekto v budúcnosti nehovoril, že Trenčín sa zachránil s odretými ušami. Samozrejme cieľom číslo tri je skvalitniť hru a prilákať do hľadiska o niečo viac divákov ako tomu bolo na jeseň, aj keď mená klubov nebudú takým lákadlom akým bola Artmedia, Žilina, Slovan, Ružomberok. Už na jeseň chodili diváci na zápasy dosť skeptickí - že ten-ktorý duel zasa prehráme. S mužstvami iného „rangu“ - by sme však mali bodovať a vyhrávať...

Od jari bude novinka - domáce zápasy AS sa budú hrať v piatok. Čo sa tým vlastne sleduje?
Odpoviem veľmi diplomaticky - nevidím v tom nevýhodu! A to v tom zmysle, že na jeseň Senec hral v piatok a nejavilo sa to ako nevýhoda. V našom prípade, keď máme veľa kvalitných dorastencov v príprave Áčka, tak sa to javí dokonca ako výhoda, pretože ak niektorí hráči naskočia na pár minút do zápasu v piatok, môžu ešte v sobotu hrať za dorast. Naopak, hráči ktorí nenastúpia vôbec, budú pre dorast k dispozícii v plnej sile. Druhou vecou je to, že s trénerom Paličkom môžeme v sobotu navštíviť iné ligové zápasy a pozrieť si budúcich súperov.

Skryť Vypnúť reklamu

Nebudú piatkové stretnutia v Trenčíne kolidovať s extraligovým hokejom?
Stretli sa vedenia klubov AS a Dukla Trenčín, kde sa dávali dohromady termíny futbalovo-hokejových stretnutí. V súčasnosti je veru ťažko predpokladať, ako budú kolidovať jednotlivé zápasy.

Z nových tvári, ktoré prišli do mužstva, kto vás výkonom najviac uspokojil?
V prvopočiatku to bol Doubek (Znojmo), ale v závere nezvládol únavu z kondičnej prípravy a malinko sa vytratil. V zálohe potešil výkonom M. Kaščák, ktorý prišiel z Olomouca, určite aj Emannuel Tubonnemi (záložník), v obrane sa budú byť o dve miesto v zostave traja krajní obrancovia - Barcal, Jakúbek a dorastenec Cogley. Sú to chlapci, ktorí nemajú až také skúsenosti z najvyššej súťaže, ale na ich výkone to zatiaľ nevidieť...

Aká je momentálna situácia ohľadom brankára M. Volešáka?
Ako je známe, brankárovi Volešákovi sa počas zimnej prípravy obnovilo zranenie (nie to isté), ale iného charakteru, ktoré ho zabrzdilo v tréningovej činnosti. Momentálne sa opäť zapojil do bránkarských tréningov, ale je v takej situácii, že nie je schopný nastúpiť do zápasu - nie je prípravený odchytať zápas v najvyššej súťaži. Čiže do akej miery bude jeho zdravotný stav o niekoľko týždňov a či bude možné s ním rátať na hosťovanie do inej súťaže, to všetko ukážu až podrobné lekárske vyšetrenia.

V súčasnosti sa všade otvorene hovorí o korupcii vo futbale. Ako to vnímate?
Je to rozhodne veľmi chúlostivá otázka. Vo futbale vo funkcii trénera pôsobím už 25 rokov a už aj pri mládeži som sa stretol s vecami, ktoré som nevedel pochopiť. V súčasnosti sa často skloňuje slovo korupcia, neviem či si každý uvedomuje to, čo to je. Za tým by sa malo skrývať to, že niekto niekomu zaplatil za to, že zmanipuloval priebeh alebo výsledok zápasu.
Z posledných stretnutí mám také skúsenosti, že hoci ide o prípravné stretnutia a rozhodcovia určite nemajú sľúbené žiadné výhody z toho, ako zápas riada, napriek tomu ich pískajú veľmi nekvalitne. Treba sa zamyslieť na tým, či ich výkon je ovplyvnený tým, že ich niekto tlačí do korupcie, alebo tým, že skutočne nevedia pískať!

Ktorí hráči sú na jarnej súpiske AS Trenčín?
Ide o týchto hráčov: Hodál, Mada, Rožník (brankári) - Mičenec (kapitán), Jakúbek, Marček, Cogley, Klešík, Poštrk, Barcal (obrancovia) - Tubonnemi, Kaščák, Pastva, Dobeš, Gergel (záložníci) - Doubek, Hricov, Szkukálek, Kamenský, Križko, Baranyai, Hlohovský, Šebek (obaja z dorastu).

Kto z mužstva odišiel a kto prišiel?
ODCHODY: Štyvar (Žilina), Lešták (Lipt. Mikuláš), M. Rožník (Nemšová - hosťovanie), Obal (Mutenice - ČR na hosťovanie), Kasálek (Bystrc - ČR na hosťovanie, Belic (Brno - ukončenie hosťovania), Doležaj (Žilina - ukončenie hosťovania), Kovalík (Prešov - ukončenie hosťovania), Krško (Žilina - ukončenia hosťovania), Novisedlák (Žilina - ukončenie hosťovania), Kubica (Švédsko).
PRÍCHODY: Doubek (Znojmo), E. Tubonnemi (Nové Zámky - hosťovanie), J. Barcal, M. Kaščák (Sigma Olomouc - obaja na hosťovanie), Jakúbek (Nemšová na hosťovanie), Hricov (Lučenec - návrat z hosťovania), Kamenský, J. Poštrk (Močenok - návrat z hosťovania), Križko (Trenč. Stankovce - návrat z hosťovania).

Vyžrebovanie jarných zápasov AS Trenčín
1. kolo - 3. 3. o 18.00 h:
Spartak Trnava - AS Trenčín
2. kolo - 9. 3. o 18.00 h:
AS Trenčín - Rimavská Sobota
3. kolo - 17. 3. o 15.00 h:
Inter Bratislava - AS Trenčín
4. kolo - 30. 3. o 18.00 h:
AS Trenčín - FK Dubnica
5. kolo - 7. 4. o 15.30 h:
Duslo Šaľa - AS Trenčín
6. kolo - 15. 4. o 10.30 h:
Močenok - AS Trenčín
7. kolo - 20. 4. o 19.30 h:
AS Trenčín - Zlaté Moravce
8. kolo - 27.4. o 19.30 h:
AS Trenčín - Spartak Trnava
9. kolo - 5. 5. o 16.30 h:
Rimavská Sobota - AS Trenčín
10. kolo - 11. 5. o 19.30 h:
AS Trenčín - Inter Bratislava
11. kolo - 15. 5. o 19.30 h:
FK Dubnica - AS Trenčín
12. kolo - 19. 5. o 17.00 h:
AS Trenčín - Duslo Šaľa
13. kolo - 26. 5. o 17.00 h:
AS Trenčín - Močenok
14. kolo - 30. 5. o 17.00 h:
Zlaté Moravce - AS Trenčín

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 29 044
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 374
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 836
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 648
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 281
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 922
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 436
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 342
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 266
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 084
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Bánovce nad Bebravou chcú vytvoriť 14 odberných miest

Bánovská samospráva pripravuje testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Ilustračná fotografia.

Brankárska rošáda v Trenčíne, Kanaďana strieda Fín

Vedenie HK Dukla Trenčín dva dni zvažovalo situáciu, až sa nakoniec rozhodlo podporiť talentovaného kanadského brankára v jeho ďalšom rozvoji.

FOTO: Rybník sa zmenil na hokejový a korčuliarsky areál

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.

Britskú mutáciu mala viac ako polovica pozitívnych z testovania v Trenčíne

Britská mutácia koronavírusu tvorila 57 % pozitívnych prípadov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Prehľad: Kde sa môžete dať otestovať

Ľudia môžu využiť aj testovacie miesta v blízkom okolí.

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE

Koronavírus: Odberné miesta na Kysuciach (celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Kysuciach. Už aj v meste Čadca

Už ste čítali?