Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Radúz Dorňák: „Tri jarné ciele futbalistov AS Trenčín v Corgoň lige“

Ani sme sa nenazdali a futbalová jar 2007 už intenzívne klope na dvere. Počas prvého marcového víkendu odštartuje Corgoň liga úvodnými jarnými stretnutiami. Futbalisti AS Trenčín, ktorých čaká skutočne neúprosný boj o zotrvanie v súťaži - formou prelínačk

y, odštartujú jar - v sobotu 3. marca o 18. h. majstrovským stretnutím v Trnave. Pár dní pred ostrým štartom sme sa pozhováralI s asistentom trénera AS - Radúzom DORŇÁKOM, ktorý okrem zhodnotenia zimnej prípravy nám povedal ešte niekoľko zaujímavosti.

Vašimi očami ako hodnotíte herné sústredenie v Radave pri Podhájskej?
Dlho plánované sústredenie charakteru herného rozhodne splnilo svoj účel.
Okrem terénom, kde sme sa venovali kondícií sme rovnako trénovali a hrali či už na prírodnej, alebo umelej tráve. Všetci totižto dobre vieme, že polovica stretnutí jarnej baráže sa odohrá práve na prírodnej tráve a preto sme potrebovali, aby sa hráči adaptovali na tento povrch. Na sústredí v Radave pri Podhájskej sme na tamojšom ihrisku absolvovali tréningy technicko-taktického charakteru a tri prípravné zápasy spojené s výjazdom do Maďarska (dva zápasy) a do Dunajskej Stredy.
Naplánované veci sme splnili dá sa povedať na 90%, neraz upršané počasie nám skrížilo plány a vyskytnuvšie problémy sa riešili alternatívne. Sústredili sme sa na nácvik štandartných situácii a taktických vecí, ktoré sa ukázali v spomínaných troch priateľských zápasoch. Na sústredení bolo dvadsať hráčov do poľa a dvaja brankári.

Skryť Vypnúť reklamu

Konkretizujte z vášho pohľadu tri spomínané prípravné stretnutia...
Prvý duel sme odohrali v maďarskom Felcúte pri Budapešti. Je to ambiciózne mužstvo, ktoré s päťbodovým náskokom je na čele tabuľky v druhej maďarskej lige a všetko nasvedčuje tomu - na 90% - že v ďalšom ročníku už bude prvoligovým tímom.
S týmto kolektívom prehrali Trenčania 1:0 - v zápase, v ktorom sa ťažko adaptovali na povrch, lebo neočakávane hrali na dvanástročnej umelej tráve prvej generácie, ktorá spĺňala parametre koberca. Hráči AS neboli na to pripravení obutím (domáci áno) - nie je to však výhovorka. V zápase boli Trenčania - Felcútu vyrovnaným partnerom, nastrelili tri žrďe, prestriedali hráčov, vyskúšali ich na jednotlivých postoch a porovnali ich konkurenciuschopnosť. Zápas splnil očakávanie trénerov AS. Druhý zápas v poradí bol v Dunajskej Strede, kde zaúradovalo počasie, keď až tesne pred stretnutím sa rozhodlo, že sa nebude hrať na hlavnej ploche, ale opäť na kvalitnej umelej tráve. Prednosť dostali hráči z lavičky a tí presvedčili, že futbal hrať vedia, porazili Dun. Stredu 4:1 a nám trénerom trošku zamotali hlavu. Konkurencia v mužstve sa dotvorila do bodu varu - presne tak, ako to plánovali s trénerom V. Paličkom. Tretí zápas s Dózsou Ujpest sa odohral na hlavnej ploche, už na takom teréne, ako sa zrejme bude hrať asi aj v Trnave. Bola tam búrlivá divácka kulisa - bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovali na ihrisku hráči AS - čo sa týka pohybu, presnosti prihrávok, systémoveho cítenia, hralo sa na krátko a nie na góly. Po zmene strán to súper využil - po dvoch únikoch, dal dva góly a po prestriedaní Trenčania skorigovali na 2:1. Domáci v poslednej minúte zvýšili svoje vedenie z pokutového kopu na 3:1. Vzhľadom na to, že Dózsa je účastník prvej maďarskej ligy a zimuje momentálne na 4. mieste, výkon v prvom polčase bol pre nás veľmi kvalitný, druhý polčas zasa naopak - veľmi poučný. Zápas sme si potom rozdebatovali s vedením klubu, celým mužstvom a spravili z toho určite uzávery, lebo z toho zápasu sa dá veľmi odraziť...

Skryť Vypnúť reklamu

Aké sú jarné ambície, konkrétny cieľ mužstva v Corgoň lige?
Cieľom číslom jeden je záchrana v najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku, cieľom číslo dva nie však z posledného štvrtého postupového miesta, čo znamená v prvej trojici, aby niekto v budúcnosti nehovoril, že Trenčín sa zachránil s odretými ušami. Samozrejme cieľom číslo tri je skvalitniť hru a prilákať do hľadiska o niečo viac divákov ako tomu bolo na jeseň, aj keď mená klubov nebudú takým lákadlom akým bola Artmedia, Žilina, Slovan, Ružomberok. Už na jeseň chodili diváci na zápasy dosť skeptickí - že ten-ktorý duel zasa prehráme. S mužstvami iného „rangu“ - by sme však mali bodovať a vyhrávať...

Od jari bude novinka - domáce zápasy AS sa budú hrať v piatok. Čo sa tým vlastne sleduje?
Odpoviem veľmi diplomaticky - nevidím v tom nevýhodu! A to v tom zmysle, že na jeseň Senec hral v piatok a nejavilo sa to ako nevýhoda. V našom prípade, keď máme veľa kvalitných dorastencov v príprave Áčka, tak sa to javí dokonca ako výhoda, pretože ak niektorí hráči naskočia na pár minút do zápasu v piatok, môžu ešte v sobotu hrať za dorast. Naopak, hráči ktorí nenastúpia vôbec, budú pre dorast k dispozícii v plnej sile. Druhou vecou je to, že s trénerom Paličkom môžeme v sobotu navštíviť iné ligové zápasy a pozrieť si budúcich súperov.

Skryť Vypnúť reklamu

Nebudú piatkové stretnutia v Trenčíne kolidovať s extraligovým hokejom?
Stretli sa vedenia klubov AS a Dukla Trenčín, kde sa dávali dohromady termíny futbalovo-hokejových stretnutí. V súčasnosti je veru ťažko predpokladať, ako budú kolidovať jednotlivé zápasy.

Z nových tvári, ktoré prišli do mužstva, kto vás výkonom najviac uspokojil?
V prvopočiatku to bol Doubek (Znojmo), ale v závere nezvládol únavu z kondičnej prípravy a malinko sa vytratil. V zálohe potešil výkonom M. Kaščák, ktorý prišiel z Olomouca, určite aj Emannuel Tubonnemi (záložník), v obrane sa budú byť o dve miesto v zostave traja krajní obrancovia - Barcal, Jakúbek a dorastenec Cogley. Sú to chlapci, ktorí nemajú až také skúsenosti z najvyššej súťaže, ale na ich výkone to zatiaľ nevidieť...

Aká je momentálna situácia ohľadom brankára M. Volešáka?
Ako je známe, brankárovi Volešákovi sa počas zimnej prípravy obnovilo zranenie (nie to isté), ale iného charakteru, ktoré ho zabrzdilo v tréningovej činnosti. Momentálne sa opäť zapojil do bránkarských tréningov, ale je v takej situácii, že nie je schopný nastúpiť do zápasu - nie je prípravený odchytať zápas v najvyššej súťaži. Čiže do akej miery bude jeho zdravotný stav o niekoľko týždňov a či bude možné s ním rátať na hosťovanie do inej súťaže, to všetko ukážu až podrobné lekárske vyšetrenia.

V súčasnosti sa všade otvorene hovorí o korupcii vo futbale. Ako to vnímate?
Je to rozhodne veľmi chúlostivá otázka. Vo futbale vo funkcii trénera pôsobím už 25 rokov a už aj pri mládeži som sa stretol s vecami, ktoré som nevedel pochopiť. V súčasnosti sa často skloňuje slovo korupcia, neviem či si každý uvedomuje to, čo to je. Za tým by sa malo skrývať to, že niekto niekomu zaplatil za to, že zmanipuloval priebeh alebo výsledok zápasu.
Z posledných stretnutí mám také skúsenosti, že hoci ide o prípravné stretnutia a rozhodcovia určite nemajú sľúbené žiadné výhody z toho, ako zápas riada, napriek tomu ich pískajú veľmi nekvalitne. Treba sa zamyslieť na tým, či ich výkon je ovplyvnený tým, že ich niekto tlačí do korupcie, alebo tým, že skutočne nevedia pískať!

Ktorí hráči sú na jarnej súpiske AS Trenčín?
Ide o týchto hráčov: Hodál, Mada, Rožník (brankári) - Mičenec (kapitán), Jakúbek, Marček, Cogley, Klešík, Poštrk, Barcal (obrancovia) - Tubonnemi, Kaščák, Pastva, Dobeš, Gergel (záložníci) - Doubek, Hricov, Szkukálek, Kamenský, Križko, Baranyai, Hlohovský, Šebek (obaja z dorastu).

Kto z mužstva odišiel a kto prišiel?
ODCHODY: Štyvar (Žilina), Lešták (Lipt. Mikuláš), M. Rožník (Nemšová - hosťovanie), Obal (Mutenice - ČR na hosťovanie), Kasálek (Bystrc - ČR na hosťovanie, Belic (Brno - ukončenie hosťovania), Doležaj (Žilina - ukončenie hosťovania), Kovalík (Prešov - ukončenie hosťovania), Krško (Žilina - ukončenia hosťovania), Novisedlák (Žilina - ukončenie hosťovania), Kubica (Švédsko).
PRÍCHODY: Doubek (Znojmo), E. Tubonnemi (Nové Zámky - hosťovanie), J. Barcal, M. Kaščák (Sigma Olomouc - obaja na hosťovanie), Jakúbek (Nemšová na hosťovanie), Hricov (Lučenec - návrat z hosťovania), Kamenský, J. Poštrk (Močenok - návrat z hosťovania), Križko (Trenč. Stankovce - návrat z hosťovania).

Vyžrebovanie jarných zápasov AS Trenčín
1. kolo - 3. 3. o 18.00 h:
Spartak Trnava - AS Trenčín
2. kolo - 9. 3. o 18.00 h:
AS Trenčín - Rimavská Sobota
3. kolo - 17. 3. o 15.00 h:
Inter Bratislava - AS Trenčín
4. kolo - 30. 3. o 18.00 h:
AS Trenčín - FK Dubnica
5. kolo - 7. 4. o 15.30 h:
Duslo Šaľa - AS Trenčín
6. kolo - 15. 4. o 10.30 h:
Močenok - AS Trenčín
7. kolo - 20. 4. o 19.30 h:
AS Trenčín - Zlaté Moravce
8. kolo - 27.4. o 19.30 h:
AS Trenčín - Spartak Trnava
9. kolo - 5. 5. o 16.30 h:
Rimavská Sobota - AS Trenčín
10. kolo - 11. 5. o 19.30 h:
AS Trenčín - Inter Bratislava
11. kolo - 15. 5. o 19.30 h:
FK Dubnica - AS Trenčín
12. kolo - 19. 5. o 17.00 h:
AS Trenčín - Duslo Šaľa
13. kolo - 26. 5. o 17.00 h:
AS Trenčín - Močenok
14. kolo - 30. 5. o 17.00 h:
Zlaté Moravce - AS Trenčín

Najčítanejšie na My Trenčín

Inzercia - Tlačové správy

 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 6. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 7. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 8. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 1. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 4. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 7. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 10. Projekt „Zdravé oči už v škôlke“ pomáha zachrániť zrak deťom
 1. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 415
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 8 719
 3. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 5 859
 4. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 5 590
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 4 495
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 236
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 694
 8. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 570
 9. Chceš sa podieľať na tvorbe novín? Pridaj sa k nám 3 490
 10. Z takmer päťsto pláží v Mexiku vyberáme tie najkrajšie 3 234

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ako sa (ne)bojuje za sociálnu spravodlivosť.
 2. Eva Gallova: Nevšimli sme si, že bol Deň starých rodičov
 3. Eduard Gemza: Človek je bytosť bio-psycho-sociálna a aj tvor spoločenský
 4. Irena Šimuneková: Sedliská - Podčičava
 5. Irena Šimuneková: Po hradoch - 47. Čičva
 6. Michaela Hustá: Herliansky gejzír - (ne)zabudnutá pamiatka?
 7. Tomáš Vodvářka: Svobodně žít, ale taky svobodně zemřít (polemika)
 8. Miriam Studeničová: Fatálny omyl kresťanstva vo vzťahu ku Kráľovnej Nebies
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 17 205
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 8 552
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 921
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 6 175
 5. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 141
 6. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 632
 7. Monika Nagyova: Luník IX. Myslela som si, že som naň pripravená, ale nebola som. 3 461
 8. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 3 397
 1. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 2. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 3. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 4. Adam Valček: Kauza DPB: Čo robiť, keď Platiť sa oplatí pýta stovky eur za pokutu z MHD
 5. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 6. Adam Valček: Ako Cetelem porušuje zákon a zarába (+ návod, ako zato firmu zažalovať)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Počet obyvateľov Trenčína, ktorí sa rozhodli pre vakcináciu proti ochoreniu COVID-19, sa blíži k 30-tisícovej hranici.


SITA 9 h

Policajti trenčianskeho obvodného oddelenia sa zaoberajú prípadom falšovania dokladov o zaočkovaní.


SITA 11 h
Zamestnanci nesúhlasia so zrušením Krajského súdu v Trenčíne aj z toho dôvodu, že je na ňom zachovaná špecializácia.

Pred Krajským súdom v Trenčíne sa v stredu stretla stovka nespokojných zamestnancov krajského, ale aj okresných súdov.


15 h

Slovensko dlhodobo bojuje s nedostatkom sezónnych brigádniko


17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

V okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany zaevidovali až 80 percentný nárast počtu prípadov.


17 h

Náhoda zariadila, že práve v čase výročia našli diela umelca, ktoré boli roky nepoznané.


14. okt

Pozrite si fotografie, ktoré sú už minulosťou.


14. okt

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ako sa (ne)bojuje za sociálnu spravodlivosť.
 2. Eva Gallova: Nevšimli sme si, že bol Deň starých rodičov
 3. Eduard Gemza: Človek je bytosť bio-psycho-sociálna a aj tvor spoločenský
 4. Irena Šimuneková: Sedliská - Podčičava
 5. Irena Šimuneková: Po hradoch - 47. Čičva
 6. Michaela Hustá: Herliansky gejzír - (ne)zabudnutá pamiatka?
 7. Tomáš Vodvářka: Svobodně žít, ale taky svobodně zemřít (polemika)
 8. Miriam Studeničová: Fatálny omyl kresťanstva vo vzťahu ku Kráľovnej Nebies
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 17 205
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 8 552
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 921
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 6 175
 5. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 141
 6. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 632
 7. Monika Nagyova: Luník IX. Myslela som si, že som naň pripravená, ale nebola som. 3 461
 8. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 3 397
 1. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 2. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 3. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 4. Adam Valček: Kauza DPB: Čo robiť, keď Platiť sa oplatí pýta stovky eur za pokutu z MHD
 5. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 6. Adam Valček: Ako Cetelem porušuje zákon a zarába (+ návod, ako zato firmu zažalovať)

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu