Trenčania najmä silou vôle strhli prvé jarné víťazstvo na svoju stranu

AS Trenčín - FC Rimavská Sobota 1:0 (0:0)

Gól: 83. Doubek. Žlté karty: Líška, Hílek, Tubonemi, Šimon, R. Kaščák.
Pred 1071 divákmi rozhodovali P. Hrčka (Rendko, D. Hrčka).
AS TRENČÍN: Mada - Čogley, Cs. Horváth, Mičenec, Barcal - M. Kaščák, Tubonemi (46. Dobeš), Czinege (82. Gergel), Kamenský (74. Doubek) - Hlohovský, Križko. Tréner: V. Palička.
FC RIMAVSKÁ SOBOTA: Šimon - Janečka, R. Kaščák, Geri, B. Mráz - Lazúr (84. Živanovič), Hílek, Sivčevič, Tesák (46. Hloušek) - Líška, Pisár (64. Gibala). Tréner: M. Komanický.

Úvodný polčas jarnej domácej premiéry veľa kvality nepriniesol, na umelej tráve dominovala predovšetkým bojovnosť, nervozita a minimum pekných akcií, ktoré by uspokojili náročnejšieho diváka. Bol to viacmenej futbal - od šesnástky po šestnástku, v ktorom chýbala patričná iskra a vzruch pred bránkarmi, ktorí boli tak povediac - bez roboty. V 20. min sa dostal k lopte voľný Lazúr, no z výbornej pozície zaváhal a lopta minula cieľ. Vzápätí Czinegeho priamy kop z dvadsiatich metrov išiel vedľa brány.

Po polhodine hry sa uvoľnil Hlohovský, ale jeho krížnu strelu Šimon zlikvidoval. Na strane druhej Geri mieril vedľa a tak prvý polčas skončil - bez gólového vyjadrenia.

Po obrátke domáci hráči výrazne ožili, boli aktívnejší a iniciatívu mali na svojich kopačkách. Bolo na nich vidieť veľkú túžbu a vôlu streliť víťazný gól a strieľali ako pri Verdune. Mali optickú prevahu a vytvorili si sériu príležitosti na otvorenie gólového účtu. V 48. min Barcalovú hlavičku po rohu brankár Šimon kryl a ten istý hráč vzápätí zdiaľky poslal loptu vysoko nad bránu. V 67. min sa peknou strelou prezentoval Dobeš - hostia sa zameriavali najmä na rýchle protiútoky. Rozhodujúci moment sa zrodil v 83. min, kedy na Dobešov center po rohu najvyššie vyskočil striedajúci Doubek a vsietil vytúžený vedúci a ako sa neskôr ukázalo aj víťazný gól. Za zvýšenú aktivitu si Trenčania najtesnejšie víťazstvo nakoniec zaslúžili, hoci hostia neraz vážnejšie pohrozili a sústredili sa najmä na bezgólovú deľbu bodov. V záverečných minútach tohto duelu sa domáci zamerali na umnú dôslednú hru - s cieľom udržania stavu. Hostia už nedokázali pre krátkosť času odpovedať presným zásahom a tak cenné vydreté body v boji o zotrvanie v súťaži zostali pod Matúšovým hradom.

HLASY TRÉNEROV

M. KOMANICKÝ (R. Sobota): „V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas s náznakom šancí na našej strane. Po zmene strán boli domáci aktívnejší a zatlačili nás do defenzívy. Naša útočná činnosť pokrivkávala, niektorí hráči už neboli takí priebojní až nakoniec sme dostali gól. Domáci za svoju druhopolčasovú aktivitu si ho zaslúžili dať a celá prelínačka sa bude niesť v duchu opatrnosti. Chlapcom nemám čo vytknúť, podvedomie u nich akoby pracovalo hrať na 0:0.“

V. PALIČKA (AS Trenčín): „Prvý polčas sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Na hráčoch bolo vidieť evidentnú nervozitu, jedine stopéri znesú prísnejšie merítko. U našich hráčov bola snaha a vôla, ale bolo to všetko akési kŕčovité.Súpera sme neraz pustili do nebezpečných situácii, nakoľko hráči neskoro reagovali na niektoré momenty. Po prestávke nastalo zlepšenie - aj vďaka striedaniam, ale súper stále z protiútokov „zlobil“. Silou vôle sme nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. Mám z toho veľkú radosť aj kvôli hráčom, keď im spadol veľký kameň zo srdca. Verím, že víťazstvo nám pomôže k ďalším výhram a podáme aj zlepšený výkon.“

Ostatné výsledky: Zlaté Moravce - Trnava 0:1, Šaľa - Inter 0:0, Močenok - Dubnica 1:1.