V zápase plnom zvratov zlatý gól Lucie Petríkovej po hracom čase z voľného hodu

WHIL v hádzanej žien - 18. kolo

:

HK Štart Trenčín - ŠKP Štart Bratislava 23:22 (13:11)

PRIEBEH ZÁPASU: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:5, 3:6, 5:7, 6:8, 7:9, 9:9, 12:10, 13:11, 14:12, 14:14, 16:16, 17:17, 19:17, 19:19, 19:21, 21:21, 21:22.

ZOSTAVA A GÓLY ŠTARTU TRENČÍN: Grandtnerová, Babicová - Olšovská, Uhliarová 3/2, Fašangová, Drotárová 2, Petríková 9/2, Z. Bahýlová 3, Birkušová, Žideková, Hollá 3, Rechtorisová 1, I. Bahýlová 1, Kovaličková 1. Tréner: P. Sabadka.
Sedmičky 6/4 - 7/2, vylúčené 4 - 6. ČK: (57. min) Cicmanová.

Pred 500 divákmi rozhodovali Hartigal Gábor a Markó Gábor z Maďarska. Delegátom stretnutia bol J. Rudinský z Palárikova.

Domáce hráčky „zaspali“ úvod stretnutia a kým sa z toho spamätali - v 7. min prehrávali už 1:5. Postupom času sa však z letargie predsa len prebrali a začali produkovať oveľa zaujímavejšiu a atraktívnejšiu hádzanu. Presadili sa aj po streleckej stránke, postupne znižovali pre nich nepriaznivý stav a v 21. min bolo vyrovnané na - 9:9. Zvrat prišiel o minútu neskôr, kedy sa Trenčianky po prvýkrát v tomto stretnutí ujali vedenia - 10:9 a tréner domácich P. Sabadka siahol na prvý oddychový čas.

Výsledkový zvrat posadil na koňa domáce ženy, ktoré výrazne ožili a jasne naznačili veľkú túžbu po víťazstve. Evidentne zvyšovali obrátky a ešte do prestávky si udržali sľubne dvojgólové vedenie.

Po návrate zo šatní nastúpila do bránky domácich Babicová a za štyri minúty sa opäť menilo skóre - tentoraz v prospech hostiek, ktoré otočili výsledok vo svoj prospech - 14:15. Do bránky sa opäť prinavrátila skvelo chytajúca Grandtnerová a začal sa urputný, neľútnostný boj dvoch výkonnostne vyrovnaných súperov. Trenčianky chytali druhý dych a v 40. min bolo zasa vyrovnané - 17:17. O desať minút neskoršie bol stav 19:19 a veru ťažko-preťažko bolo tipovať víťaza tohto duelu. Nebojácne hostky opäť strhli vedenie na svoju stranu a štyri minúty pred záverečným hvizdom viedli - 20:21. Na palubovke sa rozpútal nevídaný boj a jedinou nezodpovedanou otázkou bolo - kto z koho. Záverečné tri minúty - to bol nervy drásajúci súboj so šťastným vyvrcholením pred domáce družstvo.

Na ukazovateli skóre bol tesne pred uplynutím hracieho času nerozhodný stav - 22:22. Medzičasom zaznel záverečný klaksón, ale domáce hráčky mali ešte výhodu voľného hodu (deviny). Loptu si vzala do rúk dobre hrajúce Lucia Petríková, pred ňou sa postavil súperov „múr“ a umiestnenou strelou pod brvno prekvapila brankárku Sukalovu - 23:22. Bolože to radosti na domácej strane, keď tento doslova zlatý gól dosiahli Trenčianky po vydretom meraní síl. Potlesk vďačných divákov bol namieste, domácim hráčkam patrí veľký obdiv a vďaka za predvedený výkon.

OČAMI TRÉNERA P. SABADKU
„V úvode zápasu boli naše hráčky uspokojené, nedôrazne bránili a veľký priestor dostávali súperove spojky, ktoré sa na palubovke presadzovali. Do zápasu sme sa dostali so zlepšenou agresivitou v obrane, vykrývaním priestoru a do polčasu sa zápas stupňoval. Po zmene strán súper opäť ľahko vyrovnal a dostal sa dokonca do vedenia. V samotnom závere sme tlakom dokázali zápas skorigovať, vyrovnať - a so šťastím po poslednom voľnom hode strhli víťazstvo na svoju stranu. O tom je šport a sme radi, že šťastie sa na nás usmialo. Neraz sa totižto hovorí, že šťastie praje lepšiemu... Musím povedať, že veľmi dobrý výkon podala Lucia Petríková.
Zdolali sme kvalitného súpera, keď blízko k víťazstvu sme mali aj na jeho pôde - som rád, že božie mlyny zamleli a darovali nám so šťastím víťazstvo.“ Karol Ďurina

Ostatné výsledky: Písek - Michalovce 29:41, Veselí - Slavia 31:30, B. Bystrica - Olomouc 29:25, Kunovice - Šaľa 15:30, Zlín - Partizánske (hrá sa 21. 3.).

PROGRAM 19. KOLA (24. - 25.3.)
Zlín - HK ŠTART TRENČÍN, Partizánske - Kunovice, Šaľa - Banská Bystrica, Olomouc - Veselí na Morave, Slávia Praha - Písek, ŠKP Štart Bratislava - Michalovce.