Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 16. kolo

Mýtna N. Ves - Tr. Stankovce 1:0 (0:0)
Gól: 85. Ondruš (11 m).
Hralo sa v Ludaniciach. V sobotnom zápase domáci futbalisti už od úvodu hrali s Tr. Stankovcami vyrovnanú partiu. Hostia neprišli len brániť, ale taktiež podnikali nebezpečné úniky do obrany Mýtnej Novej Vsi. Hoci mali domáci hráči za celý zápas viacej šanci, gólu z hry sa nedočkali. Napokon však Mýtna N. Ves predsa len zvíťazila, keď päť minút pred koncom rozhodol o výhre Ondruš z nariadeného pokutového kopu, keď predtým hosťujúci hráč jasne stiahol Frťalu v šestnástke. Mýtna Nová Ves vzhľadom na priebeh hry zaslúžene vyhrala a do tabuľky si pripísala veľmi dôležité tri body. Rozhodoval: Miksa, počet divákov: 250.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Varga, Andrašik, Ševčík, Ondruš, Pálenčik, I. Farkaš, Rusňák, Candrák, Koprda, Frťala.
TR. STANKOVCE: Haško – Neško, Barčiak, Bulko, Ježík, Pasila, Sedláček, Duda, Poruban, Minaroviech, Brandis, striedali: Kopliňavský, Mikula.

Solčany – Chynorany 5:3 (4:3)
Góly: 6. Kuna, 20. Illáš, 24. Hippík, 41. a 66. M. Michalík – 1. a 18 Patrovič (oba vlastné), 43. Parkan.
Za silného veterného počasia podali obe mužstvá v prvom polčase veľmi dobré výkony. Polčas mal dobré tempo a nasadenie čo sa odrazilo aj na skóre, keď do kabín sa odchadzalo za stavu 4:3. Po prestávke bol výkon hostí viditeľne slabší, lopta bola v silnom vetre veľmi zle kontrolovateľná. Domáca obrana dnes nemala svoj deň na čele s brankárom. Dva vlastne góly si na konto pripísal stopér domácim R. Patrovič. Rozhodoval: Baňar, Počet divákov: 400.
SOLČANY: Ambróz - Klačanský, Patrovič, Lysý, Mančík, Kuna, M. Michalík (82. I. Michalík), Hippík, Illáš, L. Michalík, Soboňa.
CHYNORANY: Mikula - M. Magdolen, Parkan, Aneštík, T. Magdolen (68. Kozinka), P. Maťavka, J. Maťavka, Kelner, Hvišč, Onderjkovič, Košariščan.

N. Dubnica – Častkovce 2:0 (1:0)
Góly: 30. Maník, 90. Malovec.
V 1. min hostia vystrašili Múčku, ale ten bravúrne vyrazil strelu Gaža na roh. Od tejto chvíle sa domáci osmelili a začali hrať vyrovnanú partiu V 30. min Maník z 20 metrov strelou pod brvno otvoril skóre. V druhom polčase sa začalo uvoľnenejšie bez šancí. Od 75. min hostia zvyšovali úsilie, ale vyrovnávajúci gól nedali, naopak, v záverečnej minúte Malovec poistil výhru N. Dubnice.
N. Dubnica: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel, Dohál (Malovec), Beňo, L. Batla (Nosický), Haviar (Bakai), Ruman, R. Šukala, Maník.
Častkovce: Minárik – Havrlent (Majerník), Osuský, Rusnák, Vrábel, Gažo, Madro, M. Korytina (Burza), Kostela, Madera, Ostrovský.
(duš)

Pov. Bystrica - N. Pravno 3:1 (0:1)
Góly: 62. a 72. Raninec, 76. J. Gáborík - 20. Michal Jamrich.
V úvodnej štvrťhodine sa hralo väčšinou medzi šestnástkami bez gólových šancí., V 14. min Vrábel vypálil z priameho kopu z 20 metrov, ale Jánošík si s jeho strelou poradil. V 20. min Ondrička po prihávke J. Gáboríka neuspel a z protiútoku Miroslav Jamrich vysunul Michala Jamricha, a ten popod Jánošíka otvoril skóre. V 27. min M. Hedera centroval a Hrnčík zblízka loptu netrafil ideálne. O minútu J. Gáborík prešiel cez brankára, ale jeho pokus obrana zmarila. V 37. min Štálnik trafil vlastného obrancu, lopta sa odrazila k J. Gáboríkovi, ale ten z uhla tesne minul bránu. Bystričania vyslali prvú strelu medzi žrde až v 45. min, ale Bednárov pokus brankár chytil. Po zmene strán Raven začal lepšie a v 52. min po Bednárovej prihrávke J. Gáborík namiesto strely začal kľučkovať a bolo po šanci. V 57. min prihrával M. Hedera Ondričkovi, no jeho volej trafil obrancu. O dve minúty Jánošík zle trafil malú domov a Vrábel minul prázdnu bránu. Nedáš dostaneš sa potvrdilo o chvíľu, keď Raninec, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty z priameho kopu presnou strelou k žrdi vyrovnal. V 68. min Pročka prešiel cez obrancu, avšak jeho peknej strele chýbala presnost. V 72. min po priamom kope F. Hederu Raninec zdiaľky trafil horný roh – 2:1. O štyri minúty nevyšla hosťom ofsajdová pasca, traja domáci išli na bránu a po prihrávke F. Hederu J. Gáborík trafil prázdnu bránu. V 83. min F. Hedera našiel J. Gáboríka, ale ten mieril do brankárových rúk.
Pov. Bystrica: Jánošík – Pauer (Čelko), Nemček, Ištok, Bednár, Valient (Raninec), M. Hedera, F. Hedera, Ondrička, Hrnčík (Kostelanský), J. Gáborík.
N. Pravno: Štálnik – Klajber (Oboňa), Michal Jamrich, Pročka, Bielik, M. Štiffel (Škovran), Miroslav Jamrich (Jurkovič), Valko, Ličko, Wáclaviak, Vrábel.
(jšm)

Ostatné výsledky: Skalica – Tovarníky 5:1 (3:0), Šimonovany - V. Kostoľany 1:0 (0:0), Senica - Kanianka 1:1 (1:0), Hrnčiarovce – Bošany 1:0 (0:0).

1. P. Bystrica 16 14 2 0 46:6 44 (+20)
2. Mýtna N. Ves 16 12 2 2 43:14 38 (+14)
3. T. Stankovce 16 12 1 3 44:12 37 (+13)
4. Častkovce 16 10 2 4 49:27 32 (+8)
5. Skalica 16 9 3 4 31:14 30 (+6)
6. Solčany 16 8 3 5 33:25 27 (+3)
7. Hrnčiarovce 16 8 2 6 23:22 26 (+2)
8. Kanianka 16 8 1 7 35:23 25 (+1)