Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI 17. kolo

Dolná Poruba – Dubodiel 0:1 (0:0)
Domáci v úvode zatlačili súpera, avšak nepremenili sľubné šance. V 16. minúte Galkovu peknú strelu z priameho kopu bravúrne vytlačil na rohový kop brankár hostí, potom zopár príležitostí spálili aj hostia a tak sa polčas skončil 0:0. V druhom polčase sa dlho hralo medzi šestnástkami. V 72. minúte si pripravil k priamemu kopu loptu Hostačný, ktorý sa trafil medzi žrde – 0:1. Do konca zápasu sa už domácim nepodaril výsledok zmeniť.
ŽK: J. Suchý, Martinák – Knoll, J. Červený. Rozhodoval Maraz, 100 divákov.
Dol. Poruba: R. Suchý – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Lacko, Uhlárik, J. Suchý, Martinák, Kulich, T. Suchý, Kaukal (striedal D. Suchý).
Dubodiel: Petrík – J. Červený, M. Malec, Kováč, V. Malec, M. Červený, Kúdela, Doktor, Hostačný, Knoll, B. Malec (striedal Koreň).
Milan Suchý

Soblahov – Horná Streda 4:2 (4:0)
Od začiatku zápasu domáci určovali tempo a išli za svojím cieľom – povinným víťazstvom v tomto zápase. Najskôr nevyužil dve vyložené šance Michal Fabo, ale pri tretej sa už nemýlil a otvoril skóre zápasu. Po dvoch góloch s chuťou hrajúceho Jána Vojteka a jedného Martina Jambora to vyzeralo na debakel hostí. Avšak do druhého polčasu nastúpilo úplne iné mužstvo domácich – bez pohybu, myšlienky – úplne vymenené. Čoho sa hostia chytili a využili šance na skorigovanie výsledku dvomi gólmi Martina Kusovského. Záver zápasu sa dohrával v podpriemernej úrovni. Zápas na kvalitne pripravenom trávniku rozhodoval pred 100 divákmi Cintula.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Drienka, Talian, Fabo, Jambor, Lazar (striedali Gašparovič, T. Rehák)
Horná Streda: Sevald – Nedorost, Domin, Madunický, Petráš, Kobelár, Marek, Sedlák, Kusovský, Pilář.
Marián Šedivý

Ľuborča – Čachtice 2:0 (1:0)
Stretnutie sa začalo s dvadsaťminútovým oneskorením pre neskorý príchod rozhodcu. Úvod stretnutia bol svižný z obidvoch strán, v 5. minúte hostia vykopávali zo svojej bránkovej čiary a na opačnej strane domáci brankár Husár zachránil pred osamoteným útočníkom v gólovej príležitosti. Domáci sa ujali vedenia v 18. minúte z pokutového kopu Vavrušom. Do konca prvého polčasu už svoju miernu prevahu domáci nedokázali využiť, i keď raz po strele Belka zachránila hostí žrď. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu a obrana hostí si po faule na dobre hrajúceho krajného obrancu Lubinu pomohla v šestnástke len faulom a nariadenú penaltu bezpečne premenil Belko. Hostia sa po tomto góle vzchopili a na ďalších dvadsať minút prevzali iniciatívu, ale gól nedokázali vsietiť. S blížiacim záverom sa domáci futbalisti dostávali do množstva gólových príležitostí, avšak kvôli dobrým zákrokom hosťujúceho brankára Zemku sa im vedenie už zvýšiť nepodarilo.
Góly: 18. Vavruš (11 m), 49. Belko (11 m). Rozhodoval Klimčík, 150 divákov.
DORAST: 4:0 (3:0).
Marek Koníček

Trenč. Teplá – Mel.-Lieskové 2:0 (0:0)
Za pekného ideálneho počasia nastúpili domáci v kľúčovom domácom zápase s úmyslom konečne bodovať naplno. V prvom polčase ale nič k tomu nenasvedčovalo. Hra bola pre divákov nezaujímavá, skôr sa len bojovalo medzi šestnástkami bez gólových šancí. V druhom polčase domáce mužstvo prestriedalo a nastúpilo aj s väčším nasadením, čo sa aj prejavilo na predvedenej hre a vytvorení niekoľkých dobrých príležitostí. Po strele Janiša, ktorá opečiatkovala brvno, nestarnúci Líška otvoril v 55. minúte skóre zápasu. Domáci boli na koni, predvádzali peknú kombinačnú hru a po ďalších piatich minútach po krásnom vysunutí Prna, tento hráč s prehľadom premenil sólový nájazd na brankára. Domácich vedenie uspokojilo a hra upadla do priemeru. Keď hosťujúce mužstvo zvýšilo obrátky na posledných desať minút, ani domáci sa nenechali zahanbiť a po krásnom centri Koťana Martinus tesne minul. Na druhej strane z trestného kopu veľmi pekne vystrelil hosťujúci Horňák, domáci gólman stál na správnom mieste. V 88. minúte ešte vyloženú šancu nepremenil Richtárech. Domáce mužstvo aj diváci odchádzali po zápase spokojní.
Rozhodoval Repka, 250 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Martinus, Marušinec, Rýdzi, Havalda, Michalík, Koyš, Prno, Ronec, Koťan, Martinus (striedali Líška, Janiš, Richtárech).
Mel.-Lieskové: Mizerák – Capák, Fabian, Luprich, Motyka, Biras, Vendžúr, Mikušať, Šikuda, R. Horňák (striedali Ondrejička, Hanták, J. Horňák).
Peter Švec

Horná Súča – Veľká Hradná 2:3 (0:2)
Góly: Kučerák 2 – Čačko, Michal Kováč, Peter Kováč.
Rozhodoval Pavlovič, 100 divákov.
DORAST: Horná Súča – Trenč. Jastrabie 4:3. ŽIACI: Horná Súča - Čachtice 7:0 (bm)

Trenč. Turná – Kočovce 1:2 (1:0)
Domáci hráči vypili kalich horkosti do dna, keď o body prišli v poslednej minúte.
Góly: P. Chorvát za domácich.
Rozhodoval Kyška (v 2. minúte ho pre zranenie striedal Malec).
Trenč. Turná: Chochlík – Kalaba, M. Chorvát, Michal Častulín, Lacko, T. Sivák, Martin Častulín, Hasenovič, M. Sivák, P. Chorvát, Matys, (striedal Svatík).
Kočovce: Kukučka – Mihál, Trgo, Škoda, Ciranka, Bartovič, Gábriš, Doboš, Michalovič, Bočák, Hošek, (striedali Šmátrala, Bílik, Tuka).
wčp)

Kľúčové – Stará Turá 1:1 (1:1)
V prvom jarnom domácom zápase to bol súboj mužstiev medzi šestnástkami. Veľa gólových príležitostí sa nezrodilo, góly padli po rohových situáciách, keď najskôr z hranice šestnástky skórovali hostia a o pätnásť minút na to po rohu Miloša Kiačika vyrovnal domáci Papiernik.
ŽK: L. Pecháček, Pa. Kudlík, Pe. Kudlík, Rosina, Vavruš – Magula, Arbecík, Kubán. ČK: Arbecík (po druhej žltej). Rozhodoval Markech, 80 divákov.
Kľúčové: Králik – Sabadka, Pe. Kudlík, Pa. Kudlík, Vavruš, Miloš Kiačik, Papiernik, Lukáš Pecháček, Pavol Pecháček, Rosina, Vydrnák (striedali Andrej Kiačik, Takáč).
Stará Turá: Viskup – Borcha, Mocko, Štefík, Kubán, Arbecík, Tóth, Gyrog, Peterka, Horniak, Magula (striedali Beňo, Krč)
Patrik Kiačik

Nová Ves n/V – Horné Srnie 2:0 (0:0)
Začiatok stretnutia patril hosťujúcim hráčom, ktorí vyťažili niekoľko rohových kopov a streleckých pokusov, ale ani jedno zakončenie neohrozilo domáceho brankára. Domáci hráči postupne prevzali iniciatívu, ale ani oni v prvom polčase nenašli spôsob presného zakončenia svojich streleckých možností. V druhom polčase hosťom začali ubúdať sily a už nedokázali tak intenzívne držať loptu v hre, čo domáci využili na častejšie pokusy o streľbu. Po jednej takejto strele Marazom v 64. minúte, dokázal brankár hostí loptu iba vyraziť a dobiehajúci Jambor otvoril hlavou skóre stretnutia. O päť minút neskôr po faule na Maraza bezpečne premenil pokutový kop Šubert a uzatvoril tak konečný výsledok stretnutia.
Góly: Jambor, Šubert (11 m). ŽK: Meščánek, Vydrnák (H. Srnie). Rozhodoval Opatovský, 200 divákov.
N. Ves n/N: Režný – Jurík, Jančo, Gondár, Zelenák, Kubica, Panák, Sameš, Jambor, Šubert, Maraz (striedali Adamčík, Vráblic).
H. Srnie: Jaroš – Ďuriš, Húserka, Meščánek, B. Cíbik, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, P. Šimko, J. Šimko (striedali Kubíček, M. Šimko).
Pavol Pristaš

1. Nová Ves n/V. 18 13 3 2 51:21 42 (+15)
10. Čachtice 18 7 3 8 27:35 24 (-3)
11. Mel.-Lieskové 18 6 3 9 35:35 21 (-6)
12. Dolná Poruba 18 5 3 10 30:50 18 (-9)
13. Stará Turá 18 4 5 9 27:30 17 (-10)
14. Trenč. Teplá 18 3 5 10 22:36 14 (-13)
15. Horná Streda 18 4 0 14 21:87 12 (-15)
16. HornáSúča 18 3 2 13 18:46 11 (-16)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 149

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.