„Hrubý odhad je, že asi polovica ľudí by mala byť zamestnaná okamžite od 1. apríla. Tieto čísla si budeme overovať v prvom aprílovom týždni, keď v priestoroch Ozety bude pracovisko úradu práce a ľudia sa tam budú evidovať,“ povedala Vlčková. Podľa jej slov sa firmy, ktoré ľuďom z Ozety ponúkali prácu, často stretávali s tým, že nechceli nastúpiť hneď. „Požadovali termín nástupu niekedy okolo augusta alebo septembra. Chcú zrejme využiť obdobie, kedy im bude poskytovaná podpora a prácu si chcú hľadať neskôr,“ uviedla Vlčková.
Veľa ľudí podľa jej slov neprijalo ponuku nastúpiť od 1. apríla. Ozeta ponúkla prepusteným zamestnancom 115 miest v závode v Topoľčanoch, kam by ich vozila autobusom. O ponuku prejavilo záujem asi osem ľudí, a keďže dovoz autobusom by pri takom nízkom počte neprichádzal do úvahy, nepôjde do Topoľčian robiť nikto z Trenčína. „Ponúkli sme, že do Topoľčian zoberieme kompletne celú linku, že ju rozoberieme, presťahujeme, postavíme v Topoľčanoch a nebudeme meniť ani kolektív, ale ľudia to neprijali,“ povedala Vlčková. Podľa dostupných informácií si prepustení zamestnanci našli prácu v Bánovciach nad Bebravou vo firmách Zornica Banko Fashion, Eterna, Gabor a v trenčianskej Leoni Autokabel Slowakia. V závode zostane počas apríla ešte niekoľko ľudí, ktorí ukončia evidenčné a inventarizačné práce. Budovu, v ktorej bola výroba, odstavia a dielne zapečatia. Kvalitnejšie stroje presunuli do iných závodov, časť techniky firma odpredáva. V Trenčíne zostane centrála spoločnosti spolu technologickou a konštrukčnou prípravou výroby pre závody v Topoľčanoch a Tornali. Ozeta Neo okrem závodu v Trenčíne zatvorila ku koncu marca aj prevádzku v Skalici, kde prišlo o prácu 153 ľudí. Celkovo by vo firme malo zostať okolo 1500 zamestnancov.
Majiteľom Ozety Neo je investičná skupina Penta, ktorá do firmy vstúpila v roku 2003 a odevnú fabriku prevzala s 3728 zamestnancami. Za ostatné tri roky zatvorila Ozeta výrobné závody v Novom Meste nad Váhom a Hlohovci. Podľa predsedu predstavenstva Ozety Neo Jozefa Špirka jedným z dôvodov zatvorenia výrobných prevádzok v Trenčíne a Skalici je posilňovanie koruny voči euru. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že závod v Trenčíne bol postavený na oveľa väčšie kapacity, ako v ňom v súčasnosti Ozeta vyrába. Režijné náklady na prevádzkovanie výroby sú tak vynakladané neefektívne. Ďalším faktorom rušenia výroby je podľa Špirka aj celková recesia odevného priemyslu v strednej a západnej Európe, keď firmy sťahujú svoje prevádzky na východ. Navyše, trenčiansky závod stratil v januári 2007 významných zákazníkov.
Ozeta Neo je nástupcom odevnej spoločnosti Ozeta, Odevné závody, a. s., ktorá sa v decembri 2002 dostala do konkurzu. V roku 2004 podnik vykázal stratu 103 miliónov Sk. V roku 2005 zisk 52 miliónov Sk, avšak v minulom roku sa opäť prepadol do straty 36 miliónov Sk.