FUTBAL / V. liga Sever - 19. kolo

Brezová p/B – Podolie 4:1 (2:0)
Domáci sa hneď od úvodu pustili do súpera a bolo teda len otázkou času, kedy padne gól. V 17. minúte Duška peknou prihrávkou uvoľnil Pavlíka a ten skóroval – 1:0. V 37. minúte centroval Šimek a Pavlík svojím druhým gólom zvýšil na 2:0. V 58. minúte zahrával trestný kop Šido, brankárovi vypadla lopta a Šimek skóroval. V 79. minúte hostia z ojedinelého útoku znížili Mizerákom na 3:1. V 83. minúte Pavlík vysunul Šimeka a ten uzavrel gólový účet stretnutia.
Rozhodoval Jakubáč, 200 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Miča, Marík, Šido, Dobrovodský, Duška, Šimek, Kutlák (70. Potúček), Pavlík, Kavecký (82. Škrabák), Klein (61. Nosko).
Ján Vrkoč

Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá
Nehralo sa, hostia na zápas nepricestovali

Borčice – Hôrka 3:0 (1:0)
Góly: 32. Vodecký, 46. Berde, 62. Staňo.
Domáci začali s elánom a v 5. min spálil prvú príležitosť Sedláček. Hostia mali iba jedinú šancu v 8. min, keď Protušovu strelu kryl Kopčan. Švikruha mieril o dve minúty vedľa, rovnako v 16. min pochodil Turza. V 29. Kopačka trafil ešte žrď, ale v 32. min po Sedláčkovom centri nekompromisne prestrelil brankára Vodecký – 1:0. V 46. min zaskočil hostí Berde druhým gólom a výhru potvrdil v 62. min Staňo. Borčice v závere mali niekoľko šancí, a hoci ich nevyužili, pripísali si ďalšie dôležité víťazstvo.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Švikruha, Kopačka, Ilas, Berde, Sedláček (Paška), Turza, Vodecký (Vraník).
Hôrka: Lančarič – J. Korytina, Zmeko, Moravčík, Farkaš, Husík, P. Korytina, Petruš, Protuš, Hlaváč, Némethy.
(ves)

H. Poruba – Prečín 1:0 (0:0)
Gól: 70. T. Staňo.
V zápase slabšej úrovne mali miernu prevahu domáci a už v 10. min Papp prehlavičkoval bránu. O minútu Majeríkov centre minuli dvaja spoluhráči. V 29. min Bartovič kryl priamy kop Majeríka. Tri minúty pred prestávkou T. Staňo zblízka v skrumáži prestrelil bránu. Po prestávke sa hra zlepšila a útočiť začal aj Prečín. Domáci Buchta v 50. min z dobrej pozície prestrelil, ale na druhej strane v 56. min Abík po úniku mieril vedľa. V 70. min T. Staňo prekvapil gólmana strelou z 35 metrov pod brvno dal vedúci gól. Kopáčov priamy kop v 73. min chytil P. Puček. V 90. min dal gól Hofierka, ktorý pre ofsajd neplatil.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic, P. Živčic, Suchomel, Hofierka, A. Staňo (Meliš – Michal Staňo), Prostinák, Buchta, Papp (M. Živčic), T. Staňo, Majerík.
Prečín: Bartovič – Mojžišík, Kadúch, Rosina (Kopáč), Raček, Abík, Oravík, Zahradník, Blaško, Kostelanský, I. Birošík.
M. Stano

Púchov B – M. Lednice 4:0 (0:0)
Góly: 47. Hološko, 73. Luhový, 76. Rojko, 88. Chovanec.

V. Uherce – Selec 1:0 (1:0)
Gól: 29. R. Kováč
Od začiatku bola hra v réžii domácich aj keď žiadne čisté gólové šance nevypracovali. Tlak bol len po šestnástku. Prvá vážna situácia vznikal v 29. minúte z priameho kopu. Zahrával Cifrík, strela skončila na brvne, a odrazenú loptu strelil do siete Kováč. Hostia si cez prvý polčas nevypracovali žiadnu šancu. Panovala prevaha domáceho mužstva. Druhý polčas hostia nastúpili s cieľom získať aspoň bod. Hra sa vyrovnala. Najnebezpečnejšia bola strela z priameho kopu, kde vynikajúco zakročil brankár. Zaujímavá situácia vznikla po vzájomnej potýčke kde bol vylúčený hráč domácich aj hostí. Zvyšných 10 minút sa domáci báli o výsledok, kde hostia získali prevahu ale domácim sa podarilo udržať výsledok 1:0. Rozhodoval: Blažek, počet divákov: 200.
V. UHERCE: Radosa - Bírka, Bubka, Svrček, Štátnik, Zeleník, Cifrík, Kopál, Kráľ (Tomáš Kováč), Rudolf Kováč (Javorek), Bučko.
SELEC: Korček - Mutňanský, Šišovský, Hlavatý, Horňák, Paulíny (Chromý), Branislav Puček, Navrátil, Róbert Puček (Gašparík), Masaryk, Puna.

Nováky – Kamenec 2:1 (1:0)
Góly: 40. Árgyusi, 85. Vavro – 90+. Mat. Nechala, 480 divákov, rozhodoval Kútny.
Okresné derby sa začalo hrať vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. V 8. min zahodil šancu hosťujúci Lauro, vzápätí trafil domáci Chlpek pravú spojnicu žrde. V 19. min sa mohli ujať Kamenčania vedenia, no Šimo, ktorý sa sám rútil na domáceho brankára, neuspel. S pribúdajúcimi minútami Nováky ovládli hru, zatlačili súpera, ale ich hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Streleckú smolu pretrhol až Árgyusi, ktorý prekonal v 40. min Jakubisa. Po zmene strán sa domáci zahryzli do súpera a bolo len otázkou času, kedy poistia svoje vedenie ďalším gólom. Iliaš v 48. min tvrdou strelou opečiatkoval brvno, v 55. min Jakubis vyrazil strelu Árgyusiho a brankár hostí sa vyznamenal aj pri tvrdej strele Gajdoša. V 67. min zasa zluftoval v dobrej pozícii pred odkrytou bránou domáci kapitán Škríp. Vavrovi stačilo byť na ihrisku len dve minúty a ukázal spoluhráčom ako sa premieňajú šance. V 85. min upravil na 2:0. V nadstavenom čase zaznamenali hostia čestný úspech Matúšom Nechalom, ktorému prihrával po úniku na ľavej strane Šimo. Nováčania po troch jarných remízach konečne zabodovali naplno.
NOVÁKY: Vaňo – Chlpek, Škríp, Mečiar, Kováč, Štrbák, Hrubina, Árgyusi, Zaťko, Kaňa, Iliaš, str: Gajdoš, Ďuriš a Vavro.
KAMENEC P/VT.: Jakubis – Mich. Nechala, Žiak, Stančiak, Švec, Krajčík, Rybár, T. Nechala, Pisár, Lauro, Šimo, str: Mat. Nechala, Fábry, Ďurta.

Oslany – Z. Kostoľany 0:4 (0:1)
Góly: 29. Adrián Oršula, 75. Jaro Oršula, 79. Cmarko, 82. M. Adamec, 180 divákov, rozhodoval Badár.

Dohrávka:
Nováky – Podolie 1:1 (1:0)
Góly: 13. Štrbák – 51. Červeňanský.
Hralo sa v Bošanoch. Nováky nedokázali svoju prevahu gólov pretaviť, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

1. Borčice 19 14 3 2 52:27 45 (+18)
2. Nováky 19 13 4 2 48:16 43 (+13)
3. Hôrka n/V. 19 10 6 3 36:18 36 (+9)
4. H. Poruba 19 11 3 5 38:21 36 (+6)
5. Brezová p/Br. 19 11 2 6 46:25 35 (+5)
6. Selec 19 10 4 5 39:18 34 (+7)
7. Púchov B 19 9 6 4 38:15 33 (+3)
8. Kamenec 19 8 4 7 33:28 28 (+1)