Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 17. kolo

Púchov – Vegum D. Vestenice 1:1 (1:0)
Góly: 14. Deneš – 85. Šimurka.
Domáci začali náporom, Jurenka si poradil s pokusmi Beninčana Salomona a Náthera, no v 14. min ho po rohu prehlavičkoval Deneš – 1:0.O päť minút Meliš z päťky tesne minul bránu hostí. Jurenka kryl Salomonov prudký pokus v 29. min a o minútu aj únik Luhového. V 46. min netrafil bránu v dobrej pozícii Deneš a v 58. min brankár D. Vesteníc zachraňoval pred Salomonom. Keď dva dobré centre africkej posily nezúžitkoval Martinka v 61. a v 75. min, bezzubí hostia päť minút pred koncom šťastnou strelou Šimurku vyrovnali.
Pred 300 divákmi rozhodoval Bohun, ŽK: Deneš – Cíger, Kotula, Mráz, Bárta.
MATADOR: Hrnčiarik – Hrehuš, Holčík, Luhový (46. Kozík – 89. Šamánek), Vanák, Mičic (46. Kaplan), Deneš, Meliš, Náther, Salomon, Martinka.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Bárta, Kermiet, Koreň (78. Šimurka), Cíger, Kotula, Obert, Jurčák, Štefanička, Mráz (90. Raučina).
Jozef Šprocha

FK Rača - AFC Nové Mesto n/V. 2:1 (0:1)
Góly: 67. Ďuriš, 80. Bernidakis - 35. M. Bogora.
Domáci dostali súpera pod tlak, hostia hrozili len z rýchlych protiútokov. Gólové šance sa však rodili ťažko. V 35. min. vyšla AFC rýchla akcia a nekrytý M. Bogora sám zoči-voči Pentekovi nezaváhal - 0:1. Na druhej strane strieľal Ďuriš, ale brankár hostí s námahou vytlačil na roh. Druhý polčas začala Rača ešte ofenzívnejšie a hosťom sa otváral priestor na nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich v 48. min. Barkóci z dobrej pozície netrafil bránu. Domáci vyrovnali v 67. min., keď ideálnu prihrávku Bernidakisa premenil Ďuriš – 1:1. Zápas nabral ešte na dramatickosti. Šťastnejší boli nakoniec Bratislavčania, keď sa do streleckej listiny zapísal Grék Bernidakis. V samom závere dostal červenú kartu hosťujúci Balocký za zbytočné oplácanie.
Rozhodoval Ihring, ŽK: Homola, Sčibrány, Dargaj - Horúčka, Končitík, ČK: 90. Balocký, 150 divákov.
AFC: Grznár – Šupka, Balocký, Šupka (83. Kadák), Gardian - Horúčka, Hanko, Končitík, Lintner (75. Drahno, 83. Omastka) – Bogora, Barkóci.
(šim)

FKS Nemšová - Slovan Bratislava B 2:1 (1:1)
Góly: 40. Ďuriš, 87. Oliš, - 45. Peťovský.
Domáci mali po celý zápas územnú prevahu, udávali tempo hry, pričom hostia sa zamerali najmä na dôslednú obranu. Už v prvom polčase si Nemšovania vytvorili množstvo príležitosti na strelenie gólu, radovali sa však až v 40. min, keď po peknej akcii Augustíniho s Ďuďakom otvoril skóre kapitán domácich Ďuriš. V 45. min však domácich zmrazil Peťovský, ktorý využil chybu obrany a vôbec prvá strela hostí skončila v sieti - 1:1. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a snahu domácich v 87. min korunoval Oliš, ktorý po zaváhaní hosťujúceho brankára dopravil loptu do siete. Domáci si zaslúžene zaknihovali prvé jarné víťazstvo.
Rozhodoval Šulgan, ŽK: Zverec, Nemček, Sloboda, 226 divákov.
FKS: Bobot - Laco, Šmelko, Schlesinger, Suchý, Ďuďák, Amrich (46. Kročian), Ďuriš, Zverec, Augustíni (90. Bahno), Trška (82. Oliš). Tréner P. Tomáš.
SLOVAN B: Lehuta - Janek, Kratochvíl, Mičica, Rechtorík, Rafaj, Nemček, Sloboda, Habai (73. Belica), Ducký, Peťovský. Tréner V. Varadín.
Tomáš Beňo

Ostatné výsledky: Artmedia B - SFM Senec 4:1 (2:0), Vrbové - Dúbravka 0:1 (0:0), Trnava B – Nitra B 2:1 (0:0), Spartak Vráble - HFK Prievidza 1:0 (0:0).

12. Vrbové 17 5 1 11 18:38 16 (-11)
13. D. Vestenice 17 3 5 9 13:31 14 (-10)
14. FC NitraB 17 3 4 10 17:28 13 (-11)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V centre pre bezdomovcov chcú zmodernizovať aj interiér

Budovu z 19. storočia chcú zmodernizovať a rozšíriť jej kapacitu.

1 h
Švédsky obranca Carl Ackered (v žltom) je najproduktívnejším obrancom Tipos ligy.

Najlepší obranca v kanadskom bodovaní Jordan Southorn mu už pozerá na chrbát. Zadák Calle Ackered nedávno oslávil tridsiatku. V mladosti bol súčasťou mládežníckych výberov Švédska a zahral si s prominentnými spoluhráčmi. Dnes ničí Tipos extraligu famóznymi strelami z prvej.