Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 21. kolo

Horná Streda – Trenč. Teplá 1:0 (0:0)
Zápas bol od začiatku vyrovnaným súbojom dvoch mužstiev bojujúcich o záchranu v súťaži. Hra i šance sa prelievali na obe strany. V druhom polčase domáci dali viac bojovnosti do zápasu a po striedaní domáceho hrajúceho trénera Daniela Domina, ktorý sám nastúpil, hornostredania po jeho šanci, kedy sa snažil obstreliť brankára, ktorý loptu vyrazil len do vlastného spoluhráča a tá sa od jeho chrbta odrazila do brány, strelili jediný gól stretnutia. V samotnom závere sa nervózne hrajúci hostia síce snažili o vyrovnanie, no domáci ich do žiadnej šance nepustili. Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš.
Roman Markech

Veľká Hradná – Nová Ves n/V
2:2 (1:0)
Diváci videli v prvom polčase kvalitný výkon oboch mužstiev, gólové príležitosti sa striedali na oboch stranách. V 25. minúte sa ocitol hosťujúci útočník sám pred brankárom, no ten jeho šancu zmaril. V 40. minúte pre zmenu unikol hosťom domáci útočník, brankár ho zastavil faulom a z jedenástky domáci vyhrali prvý polčas. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia pokračovali v nakopávaní lôpt do šestnástky domácich, ale tie sa darilo hradňanskej obrane s prehľadom odvracať. Vyrovnanie prišlo nečakane, keď sa domáci vrhli do útoku, nepresnou prihrávkou však stratili loptu a z protiútoku dali hostia gól – 1:1. Najkrajšia akcia celého zápasu vyšla domácim, na jej konci bol strelec mužstva Peter Kováč, ktorý tak pridal svoj druhý gól v zápase. V 82. minúte hostia nastrelil brvno domácej brány. Domáci začali brániť jednogólové vedenie, čo sa im vypomstilo a hostia v 90. minúte vyrovnali. Remíza je však spravodlivá, domácich však mrzí, že o víťazstvo prišli v poslednej minúte zápasu. Pred slušnou návštevou 220 divákov rozhodoval Opatovský.
Góly: P. Kováč 2 – Sameš, Zelenák. ŽK: Režný, Jančo (obaja Nová Ves n/V).
ŽIACI: V. Hradná – Motešice 0:5
(kov)

Soblahov – Čachtice 3:2 (0:2)
Po okulahodiacej hre spred týždňa predviedli domáci v druhom po sebe hranom stretnutí na domácom ihrisku v prvom polčase katastrofálny výkon, čo využili hostia na strelenie gólov Novotného a T. Imrišku. Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Soblahova s odhodlaním zvrátiť priebeh stretnutia, čo sa im hlavne a vďaka nedisciplinovanosti hostí (vylúčení traja hráči) podarilo gólmi Halgoša, Vojteka a víťazného Kyselicu v 90. minúte naplniť. Hostia sa cítili veľmi ukrivdení, ale ak si po vypršaní emócii rozoberú zápas, zistia, že si ho prehrali hlavne sami. V podpriemernom zápase pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Farkaš.
Soblahov: Krátky – Oravec, Dvorský, Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, Vallo, Jambor, Lazar, striedali Vojtek, Hájek, Huszlicska.
Čachtice: Zemka – Ďuriš, Balala, Martin Trebatický, T. Imriška, Zámečník, J. Imriška, Herák, Šimo, Novotný, O. Trebatický.
DORAST: 2:3. ŽIACI: Dolná Súča – Soblahov 0:4.
Marián Šedivý

Kočovce – Dolná Poruba 5:0 (2:0)
V Kočovciach sa zápas odohral na kvalitnom teréne v úplnej réžii domáceho mužstva. V 10. minúte po pravom krídle unikol Doboš a s prispením obrancu hostí dal vedúci gól domácich. V 13. minúte domáci zvýšili na 2:0 po peknej akcii Minaroviechom. V 27. minúte Šmátrala z ľavej strany pekne vystrelil, ale brankár jeho pokus chytil. V 42. minúte Šmátrala opäť z priameho kopu technickou strelou trafil bránu hostí, ale brankár vyrazil na roh. V 45. minúte z osemnástich metrov vystrelil Hošek, brankárovi vypadla lopta do žrde a následne loptu už bezpečne chytil. Do druhého polčasu domáci začali veľkým tlakom na bránu hostí, keď v priebehu pätnástich minút dali tri góly – v 50. minúte po strele Hošeka zvyšoval na 3:0 Doboš, v 55. minúte dával na 4:0 Minaroviech a ten istý hráč v 65. minúte stanovil na konečných 5:0. Od tejto chvíle domáci mali územnú prevahu, ale gól už nedali. Hostia sa predstavili otvorenou a sympatickou hrou. Od vyššej prehry ich zachránil najlepší hráč – brankár Masaryk. Víťazstvo domácich je celkom zaslúžené. Domáce mužstvo tak malo dobrú prípravu na budúcotýždňový derby zápas o čelo tabuľky v Novej Vsi n/V. V slušnom zápase s prehľadom rozhodoval Oppenberger. Hralo sa bez kariet, 200 divákov.
Kočovce: Kukučka – Šorec, Šmátrala, Škoda, Tuka, Bartovič, Minaroviech, Doboš, Michalovič, Hošek, striedali Gábriš, Bílik, Trgo.
Dol. Poruba: Masaryk – P. Suchý, Lacko, Uhlárik, Galko, Dorička, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, T. Suchý.
DORAST (prípravný zápas): Častkovce – Kočovce 3:4 (2:2). Góly hostí: Vlna, Rajoš, Moravec, T. Hanáček.
Peter Hrušík

Kľúčové – Trenč. Turná 2:4 (1:2)
Silný vietor ovplyvnil celý zápas, avšak hostia, ktorí mali výhodu v prvom polčase ju využili až v jeho závere. Najskôr ich prekvapil domáci Miloš Kiačik, ktorý prešiel celou ich obranou. Následne na to, hostia kontrovali rýchlym útokom a v poslednej minúte prvého polčasu po priamom kope sa ujali vedenia. Druhý polčas začal náporom domácich, avšak hostia po zaváhaní domáceho brankár zvýšili svoj náskok. Domáci ešte zvýšili úsilie a znížili Michalom Vavrušom, ale opäť po chybe domácich hostia poistili svoje vedenie gólom na konečných 2:4.
Rozhodoval Nedveď, 150 divákov.
Patrik Kiačik

Mel.-Lieskové – Ľuborča
1:3 (1:1)
Góly: 2. Hodulík – 40. vlastný, 52. Mihálik, 86. Korienek.
Rozhodoval Malec, 100 divákov.
DORAST: 0:4.
(mk)

Dubodiel – Horné Srnie
5:2 (3:0)
V rušnom zápase sa úvod lepšie vydaril domácim, ale vypracované príležitosti nedokázali využiť. Po štvrťhodine prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vypracovali niekoľko vyložených gólových šancí bez gólového efektu. Záver polčasu vyznel v prospech domácich. Najskôr v 39. minúte otvoril Peter Hostačný skóre zápasu, v 41. minúte Doktor zvýšil z pokutového kopu a polčasové skóre uzavrel peknou strelou Branislav Malec. Hostia sa v druhom polčase opäť prekonávali v zahadzovaní šancí a naopak domáci postupne zvýšili náskok gólmi: v 61. minúte Kúdelom a v 70. minúte B. Malecom. Hostia znížili v závere zápase – v 82. a 86. minúte gólmi J. Šimka. V slušne hranom stretnutí pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš, hralo sa bez kariet.
Dubodiel: Petrík – J. Červený, M. Malec, Stopka, Koreň, M. Červený, Kúdela, Doktor, R. Hostačný, B. Malec, V. Malec, striedali P. Hostačný, Kováč, Mrocek.
H. Srnie: Cabala – Šimák, R. Húserka, Meščánek, Amrich, Kubíček, Chlebana, M. Šimko, Kebísek, P. Šimko, J. Šimko, striedal Schiszler.
DORAST: Dubodiel – Zamarovce 2:1 (1:1). ŽIACI: Dubodiel – Trenč. Teplá 3:1 (1:0)
Stanislav Malec

Stará Turá – Horná Súča 2:0 (1:0)
Stretnutie mužstiev ohrozených zostupom boli tentoraz domáci favoritom a čakalo sa iba na víťazstvo. Hneď v prvých minútach zápasu si obe mužstvá vytvorili dobré gólové šance. Potom domáci získali prevahu a zatlačili hostí na ich polovicu. V 14. minúte sa domáci Nemec ocitol sám pred brankárom hostí, ale loptu nedotlačil do siete. Hostia boli pod tlakom, ale využívali každú možnosť na protiútok, avšak domáci brankár aké-také šance zneškodňoval. Skóre zápasu otvoril v 34. minúte Peter Bohuš, ktorý po dlhom centri trafil z ťažkého uhla – 1:0. Do skončenia polčasu si domáci vytvorili šance, ale zase brankár hostí si so striedaním poradil. V druhom polčase sa obraz hry naprosto nezmenil. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, ale hosťom sa zase vytvárali šance do otvorenej obrany ako napr. v 54. minúte, keď mali hostia obrovskú šancu, ktorú zázračne zlikvidoval domáci brankár. O tri minúty šanca domáceho Arbecíka volala po góle. V 82. minúte unikol Horňák a striedajúci Bachorík premenil center na poisťujúci gól – 2:0 a o víťazstve bolo rozhodnuté. V pomerne slušnom zápase ukázal rozhodca iba jednu žltú kartu - domácemu hráčovi.
Góly: P. Bohuš, Bachorík. Rozhodoval Maraz, 220 divákov.
Jaromír Štefánik

1. Nová Ves n/V. 21 15 4 2 57:24 49 (+19)
11. Stará Turá 21 6 6 9 31:31 24 (-9)
12. Mel.-Lieskové 21 7 3 11 38:41 24 (-9)
13. Dolná Poruba 21 5 3 13 32:60 18 (-12)
14. Trenč. Teplá 21 3 6 12 27:43 15 (-15)
15. Horná Streda 21 5 0 16 23:96 15 (-18)
16. Horná Súča 21 4 2 15 22:50 14 (-16)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 21 gólov, Pavol Maraz (obaja Nová Ves n/V) 17, Peter Kováč (Veľká Hradná) 14, Daniel Imriška (Čachtice) 13, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Ivan Halgoš (Soblahov) 11, Marek Michalovič (Kočovce), Juraj Kendera (Kľúčové) a Marek Sivák (Trenč. Turná) po 10, ostatní 9 amenej.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.