FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 23. kolo

Melčice Lieskové - Dubodiel 2:1 (1:1)
Za slnečného počasia a silného vetra začali lepšie domáci a už z prvého útoku Capák nastrelil brvno. Boli to však hostia, ktorí v 12. min gólom B. Maleca sa ujali vedenia. Domácich to nezlomilo a v 15. min Uhlárik nastrelil žrď a vzápätí Capák strelil vyrovnávajúci gól. Druhý polčas začali opäť aktívnejšie domáci a striedajúci hráč domácich Ondrejička nevyužil šancu na skórovanie, ba navyše nevyužil ešte ďalšie tutovky. V 84. min sa domáci dostali do vedenia gólom Mikušaťa a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 17. Capák, 84. Mikušať - 15. B. Malec.
Dorast: Mel. Lieskové - Dubodiel 0:2 (0:2).
(lich)

Horná Streda – Nová Ves n/V 0:6 (0:3)
V tomto zápase sa stretlo prvé mužstvo tabuľky s posledným, čo bolo vidieť na ihrisku od začiatku. Domáci hráči udržali s lídrom tabuľky krok len prvých pätnásť minút, kedy si aj oni vypracovali niekoľko sľubných šancí. Potom však prevzali opraty zápasu do rúk futbalovo kvalitnejší hostia a doviedli zápas do víťazného konca. Pred 120 divákmi rozhodoval Bušo.
Góly: Sameš, Jambor, Kubica, Panák, Gondár, Šumaj.
Roman Markech

Veľká Hradná – Horné Srnie 0:4 (0:3)
Hostia sa pustili do útočenia a už v 1. minúte mali veľkú príležitosť. Domáci začali bez dôrazu a fanúšikovia len tŕpli či nedostanú gól. Hostia sa napokon ujali vedenia a o ďalších päť minút prišla sporná situácia - brankár domácich Igor Ježík v snahe zabrániť gólu sa vrhol pod nohy hosťujúceho útočníka a rozhodca odpískal za faul pokutový kop. Domácemu brankárovi najskôr vyťahoval žltú kartu, no napokon si to rozmyslel a gólmana poslal po červenej karte rovno pod sprchu. Do brány sa tak musel postaviť útočník Peter Kováč, ktorý následný pokutový kop chytil. Domáci sa však ani po tomto momente neuchytili a skončili s výraznou prehrou. Pred 140 divákmi rozhodoval Nedveď.
Góly: Húserka, P. Šimko, Kubíček, J. Šimko. ŽK: M. Kováč, Zubo – Schizsler, Húserka. ČK: I. Ježík.
František Kováč

Trenč. Turná – Čachtice 2:1 (1:0)
Trenčianska Turná týmto zápasom opäť potvrdila, prečo sa jej hovorí „kobra“. Rýchle a jedovaté výpady znamenali pre hostí rýchlu smrť. Už teraz sa chystajú do Hornej Súče na budúcotýždňový šláger dva autobusy turňanských fanúšikov.
Góly: Kalaba, Lacko za domácich. Rozhodoval Bolfa, 150 divákov.
Trenč. Turná: Husár – Chmelina, M. Chorvát, Mi. Častulín, Kalaba, Lacko, M. Sivák, Hasenovič, T. Sivák, P. Chorvát, M. Častulín, striedali Harničár, Kováč, Svatík.
(wčp)

Stará Turá – Dolná Poruba 1:2 (1:1)
Zlepšené výkony domáceho mužstva, predošlých päť kôl bez prehry a akoby už pominuli starosti so záchranou. Tento zápas mal byť pre domácich z kategórie tých ľahších. Domáci oslabení o vykartičkovaných hráčov, hostia ohrození zostupom a s úmyslom získať čo i len jeden bod. Vlažný začiatok zápasu, hra sa pohybovala väčšinou v strede ihriska. V 11. minúte sa dostal k lopte domáci Peterka a svoje sólo zakončil gólom na 1:0. O desať minút vzrušila divákov šanca Petra Bohuša, ale brankár hostí bol proti skórovaniu. Hostia podnikali tiež sľubné protiútoky a v 34. minúte Tomáš Suchý spoza šestnástky peknou umiestnenou prízemnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. V ďalších minútach prvého polčasu sa už nič vážnejšieho neudialo. Po zmene strán mali výhodu vetra domáci, ale ju nevyužili. Tutovku mali v 48. minúte hostia a v ďalších minútach boli stále nebezpečnejší v útokoch. Domáce útoky boli nepresné, alebo zle zakončované. V 77. minúte hosťujúci Dorička z trestného kopu vymietol domácemu brankárovi šibenicu – 1:2. Keďže domáci sa nezmohli do konca zápasu na vyrovnanie, hostia si prekvapivo odviezli všetky body.
Góly: Peterka – T. Suchý, Dorička. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Gajdoš, 170 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Trenč. Teplá 6:2 (3:1)
Domáci po minulotýždňovom výbuchu predviedli kvalitný futbal, čoho výsledkom boli aj strelené góly. Hostia sa snažili, avšak ich snaha vyšla nazmar. Aj keď už sa dostali za obranu domácich, tých podržal v zápase dobre chytajúci brankár.
Góly domácich: Pecháček, M. Sabadka, Vydrnák, Pšenčík, Rosina, Holeček. Rozhodoval Oppenberger, 100 divákov.
Patrik Kiačik

Soblahov – Horná Súča 2:1 (1:0)
Úvod stretnutia patril jednoznačne domácim, keď hosťom takmer nepožičali loptu. To vyústilo do strelenia vedúceho gólu s chuťou hrajúceho Faba v 12. minúte. Po tomto momente hra upadla do hlbokého priemeru, hostia v týchto momentoch bránili s ôsmimi hráčmi a spoliehali sa na brejky, čo domáca obrana s prehľadom likvidovala. Druhý polčas začal opäť v réžii domácich a po peknej akcii Faba a Taliana sa v 61. minúte zrodil druhý gól, ktorého autorom bol Valo. Hosťom sa ešte podarilo zdramatizovať zápas v 77. minúte peknou strelou nestarnúceho Kučeráka. Po tomto góle sa snažili hráči Hornej Súče o vyrovnanie, ale už sa im proti domácim nepodarilo nič vymyslieť. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Pavlovič.
DORAST: 8:0.Góly: Jambor 3, Pleva 2, Sýkora, Judíny, Kurčina. STARÍ PÁNI: Soblahov – Mn. Lehota 2:5. Góly za domácich: Jantošovič, Rehák.
Marián Šedivý

Kočovce – Ľuborča 1:1 (1:0)
V Kočovciach sa stretli mužstvá z čelných priečok tabuľky. Zápas sa odohral na kvalitne pripravenom ihrisku. Už v 3. minúte domáci Michalovič po centri Šmátralu pekne vystrelil, ale brankár jeho pokus vyrazil. V 5. minúte po prihrávke agilného Šmátralu vo vyloženej šanci nedal Minaroviech. Po úvodnom tlaku domácich hostia vyrovnali hru a zápas sa dohrával medzi šestnástkami. V 41. minúte po rohovom kope Šmátralu dal Bartovič tesne vedľa hosťujúcej brány. V 43. minúte po prihrávke Michaloviča sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil Hošek a vsietil prvý gól domácich. V 44. minúte opäť Hošek po prihrávke Michaloviča nedal, keď brankár hostí vyrazil strelu na roh. V druhom polčase bola hra veľmi vyrovnaná, hostia hrali zo zabezpečenej obrany a vyrážali do rýchlych brejkov. Po jednom z nich po centri z pravej strany v 64. minúte vyrovnal Korienek. Po obdržanom góle domáci chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. V 68. minúte v ideálnej pozícii Šmátrala po presnom centri Minaroviecha prekopol bránu. V 83. minúte domáci Bočák hlavičkoval, ale jeho umiestnenú hlavičku pekne vyrazil brankár hostí Husár, ktorý bol najlepším hráčom hostí. V nadstavenom čase po rohovom kope mal veľkú šancu hosťujúci Mihálik, ale brankár Palkech bravúrnym zákrokom podržal svoje mužstvo. Z následného protiútoku malo domáce mužstvo ešte šancu, ktorú však nepremenilo. Hostia sa predstavili dobrým výkonom, boli behaví a technicky dobre vybavení. Bol to najlepší súper, ktorý sa predstavil v Kočovciach v tomto súťažnom ročníku. Podľa priebehu hry a množstva šancí by si domáci zaslúžili zvíťaziť.
ŽK: 2 – 0. Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
DORAST: Potvorice – Kočovce 0:6 (0:2). Góly: Roško 2, Hrajoš 2, Kutaj, T. Hanáček. V zápase posledného s prvým zaslúžené víťazstvo hostí, hlavne za výkon v druhom polčase, keď boli po všetkých stránkach lepším mužstvom. Rozhodoval Horňák.
Peter Hrušík

1. Nová Ves n/V. 23 16 5 2 65:26 53 (+20)
9. Dubodiel 23 9 6 8 37:33 33 ( 0)
10. Mel.-Lieskové 23 8 4 11 40:42 28 (-8)
11. Čachtice 23 8 4 11 35:45 28 (-5)
12. Stará Turá 23 7 6 10 34:33 27 (-9)
13. Dolná Poruba 23 7 3 13 39:62 24 (-9)
14. Horná Súča 23 5 2 16 30:52 17 (-16)
15. Trenč. Teplá 23 3 6 14 29:51 15 (-18)
16. Horná Streda 23 5 0 18 24:107 15 (-21)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín:
Peter Jambor 22 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V) a Peter Kováč (Veľká Hradná) po 17, Daniel Imriška (Čachtice) 13, Radovan Trška (Ľuborča), Ivan Halgoš (Soblahov) a Marek Sivák (Trenč. Turná) po 12, Marek Michalovič (Kočovce) a Jozef Kučerák (Horná Súča) po 11, Juraj Kendera (Kľúčové) 10, Martin Kebísek (Horné Srnie) 9, ostatní 8 amenej.